Урок 10. Кредитні карти

Кредитна картка – іменний платіжний пластиковий інструмент, випущений банком і має певний кредитний ліміт коштів, доступних позичальнику для оплати товарів і послуг або зняття готівки.

Кредитна картка – це по суті той же споживчий кредит, тільки на більш вигідних умовах і з меншим лімітом, який залежить від розміру ваших доходів і кредитної історії. Якщо вам потрібен кредит до 25 000 гривень, рекомендую оформляється не споживчий займ, а кредитну карту. Для вас це буде вигідніше. Більш того, позикові кошти можна буде використовувати багаторазово протягом усього періоду дії картки, який, як правило, становить 3 роки. Ще одна цікава особливість кредитних карт полягає в тому, що через певний час (як правило, від трьох місяців до одного року) ви зможете підвищити свій кредитний ліміт, якщо доведете банку, що є позитивним позичальником.

Кредитна карта виручить вас в непередбачених ситуаціях. Її можна отримати в будь-який момент, але користуватися не постійно, а лише тоді, коли терміново потрібні гроші. Кредиткою вигідно розплачуватися в магазинах, інтернеті, за кордоном. Крім того, багато кредитні картки дадуть вам можливість користуватися різними знижками, бонусами і привілеями.

Кредитні картки поділяються на кілька категорій:

– Залежно від міжнародних та національних платіжних систем: VISA, MasterCard, American Express, «Золота корона» та інші. У Росії найпоширенішими є картки платіжних систем VISA, MasterCard і Maestro.

– За рівнем можливостей, престижності та умовам обслуговування: класичні (classic), електронні (electron), віртуальні (virtual), золоті (gold), платинові (platina), ексклюзивні. Найменш престижними картами є Maestro / Electron.

– Овердрафтні і неовердрафтние кредитні картки. Кредитні картки з овердрафтом дозволять вам тримати на своїй карті не тільки банківські, але й власні кошти.

– Кредитні картки з пільговим періодом (з Грейс) і кредитні карти без Грейс. Кредитки з Грейс вигідні тим, що протягом певного часу (як правило, 30-60 днів!) Позиковими засобами можна користуватися без сплати відсотків. Тобто якщо протягом пільгового періоду ви зможете в повному обсязі повернути на карту витрачену суму, то відсотків вам платити не доведеться. Однак при виборі кредитної картки з Грейс звертайте увагу на дві принципові речі: з якого моменту починає діяти пільговий період (з дати придбання речі в кредит або з певного числа місяця незалежно від того, коли ви оплатили покупку або послугу) і чи поширюється грейс на зняття готівки. Випускаючи кредитні картки з пільговим періодом, банки заробляють, насамперед, на те, що торгові точки оплачують їм комісії за скоєні транзакції.

– Валютні і рублеві кредитні картки. На валютних кредитки ліміт представлений в іноземній валюті. Такими картами вигідно користуватися лише тим, хто регулярно їздить за кордон. У Росії валютна кредитка буде невигідна в силу своїх дорогих комісій за подвійну конвертацію коштів.

Поради щодо вибору кредитної картки:

1.) Визначтеся, для чого вам потрібна кредитна карта. Якщо ви хочете розплачуватися кредиткою тільки в інтернеті, замовте собі спеціальну віртуальну карту Visa Virtual або MasterCard Virtual. Вона набагато краще захистить вас від інтернет-шахрайства при оплаті товарів і послуг через всесвітню павутину. Однак віртуальну карту можна буде використовувати для покупки залізничних та авіаквитків через інтернет, бронювання готелів, а також оренди автомобілів. Якщо ви часто їздите за кордон, зупиніть свій вибір на валютній кредитній карті. Якщо вам важливі високий рівень обслуговування, численні можливості і максимальний кредитний ліміт, замовте собі преміальну карту gold або platina. Загалом, вибирайте карту виходячи зі своїх потреб, а вже тільки потім вивчайте пропозиції банків.

2.) Намагайтеся завжди вибирати кредитну карту з пільговим періодом. Це заощадить ваші кошти і дозволить необмежену кількість разів користуватися безвідсотковими позиками.

3.) не оформляйте кредитну карту без довідки про доходи. Такий прийом банки придумали, щоб привернути до себе якомога більше клієнтів. Але при цьому, щоб звести ризик втрат, кредитори максимально завищать процентні ставки або суттєво знизять кредитний ліміт. Тому щоб не переплачувати за позиками зайві кошти, не полінуйтеся взяти з роботи довідку про доходи і підтвердіть банку свій матеріальний статус.

Оформлення кредитної картки:

Для оформлення кредитки необхідно зібрати наступні документи: паспорт; документи, що підтверджують ваш дохід; другий документ (ІПН, водійське посвідчення, закордонний паспорт, страховий поліс або військовий квиток); документи на власність (житло, автотранспорт, земельна ділянка і так далі). Звичайно, не у всіх банках потрібні всі ці документи. Але якщо ви хочете отримати мінімальну процентну ставку, раджу надавати кредиторам весь пакет документів.

При оформленні кредитної карти враховуються вік позичальника, трудовий стаж і місце реєстрації. Як правило, банки видають кредитки людям у віці 20-65 років, які мають мінімальний стаж на останньому місці роботи від трьох місяців до року і постійну реєстрацію на території України.

Ось причини, за якими банк може відмовити вам у видачі кредитної карти:

– Помилкова інформація, зазначена клієнтом;

– Відсутність реєстрації на території Росії;

– Дуже маленька зарплата;

– Відсутність кредитної історії або її зіпсованість;

– Невідповідний вік;

– Невідповідний стаж роботи.

Вартість кредитної картки складається з процентної ставки поза пільгового періоду і річної комісії за обслуговування. Якщо ви достроково відмовитеся від подальшого використання кредитки, сплачену комісію вам ніхто не поверне. Комісію вам також доведеться заплатити, якщо ви прострочили платіж по кредиту. Крім того, комісія стягується банками і при переведенні в готівку та / або конвертації коштів. Якщо ви втратите кредитку, або у вас її вкрадуть, вам також доведеться платити за перевипуск карти. Іноді банки пропонують клієнтам придбати страховку від втрати коштів з кредитної картки у випадку шахрайства. Вона обійдеться власникові карти приблизно в 20 гривень на місяць. Страховий ліміт складе близько однієї тисячі доларів на рік. Погашення кредиту по карті проводиться через касу банку та банкомати, тобто так само, як при споживчому позику.

Іноді замовлену кредитну карту банки висилають поштою. Не думайте, що це небезпечно. Щоб почати користуватися надісланої кредиткою, її необхідно активувати. А для цього банки придумують безліч різних способів підтвердження особи клієнта. Наприклад, просять позичальника вислати копію паспорта та заява, підписана від руки. Однак перш ніж активувати кредитну карту, ретельно вивчіть умови її обслуговування.

Але буває й так, що кредитор відправляє клієнту карту, яка не була ним замовлена. Але навіть якщо ви розкрили конверт з пін-кодом, банку ви нічого не повинні. Боргові зобов’язання перед банком з’являються у вас тільки тоді, коли ви активуєте свою кредитку і почнете нею користуватися.

admin