Україна уклала контракт на ввезення 509 тис. Тонн вугілля з Россі

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Українська держкомпанія «Центренерго» до кінця 2014 року закупить 509 тис. Тонн вугілля з Росії, повідомили в прес-службі компанії.

  «Враховуючи складну ситуацію з поставками вугілля вітчизняних шахт, більшість з яких знаходяться на території проведення бойових дій на Сході України, і стан залізничного сполучення з видобувними підприємствами, ПАТ” Центренерго “змушене здійснювати закупівлю імпортної вугільної продукції необхідних марок», – йдеться в повідомленні на сайті компанії.

  Повідомляється, що до кінця 2014 року були укладені контракти на поставку 509 тис. Тонн російського вугілля, а також 250 тис. Тонн з ПАР і 320 тис. Тонн – українського походження.

  «Вартість українського вугілля, згідно з діючими договорами, складає 850 гривень (близько 54 доларів) за тонну без ПДВ та витрат на транспортування, російське вугілля коштує 80 доларів за тонну, ціна південноафриканського вугілля становить 86 доларів. Враховуючи витрати на навантаження-розвантаження судна, транспортування та інші витрати, вартість вугілля з ПАР становить 110-112 доларів », – повідомляє Центренерго.

  Нагадаємо, в середу Кузбасская паливна компанія (КТК) заявила, що готова поставляти вугілля на Україні в разі, якщо українська сторона запропонує гарну ціну.

  В середу глава міненерго України Юрій Продан заявив, що після відмови в постачанні вугілля з ПАР у Києва залишається два варіанти – закуповувати його в Росії чи в Донбасі.

  У вівторок влада Донецької народної республіки заявили про готовність продавати вугілля «всім країнам, крім України».

  Як повідомляла газета ВЗГЛЯД, дефіцит вугілля загрожує залишити Україну без електрики. Бойові дії на сході країни привели до різкого падіння видобутку вугілля – а саме він служить джерелом палива для електростанцій, що дають значну частину української електроенергії.

  На початку листопада стало відомо, що в результаті силової операції в Донбасі, де розташовуються 80% українських шахт, країна втратила близько 12 млн тонн вугілля.

  На початку жовтня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що на Україні не вистачає вугілля для виробництва 30% електроенергії. Він також повідомив, що українські приватні компанії планують закупити до кінця 2014 року близько 4 млн тонн вугілля з Росії.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг