У банк “Київ” ввели тимчасову адміністрацію

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  На підставі постанови правління Національного банку України (НБУ) виконавча дирекциия Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) прийняла решениер введення тимчасової адміністрації в ПАТ "АКБ "Київ". Згідно з цим рішенням у банк "Київ" з 25 лютого 2015 р. введена тимчасова адміністрація. Тимчасовим адміністратором банку призначений Олег Кічук. Процедура виведення банку з ринку розпочата за рішенням Кабміну 11 лютого. Тимчасова адміністрація введена терміном на три місяці – по 24 травня 2015 р. включно, уточнили у ФГВФО. Нагадаємо, глава Нацбанку Валерія Гонтарєва раніше нагадала, що банк "Київ" належить Міністерству фінансів, та підкреслила, що уряд шукає шляхи вирішення виниклих у банку проблем.

  "Банк "Київ" – це питання до Фонду гарантування або приєднання до іншого державного банку", – зазначала голова НБУ. Зазначимо, що Банк Київ буде виведений з ринку шляхом відчуження всіх активів і зобов’язань (вкладників і інших кредиторів) Укргазбанку. Про це повідомляється на сайті Національного банку. «Таким чином, у відношенні АКБ «Київ» буде застосована спеціальна процедура, передбачена статтями 39, 411 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», яка дозволить вивести банк з ринку, в той же час забезпечивши переведення депозитів його вкладників в інший банк з державною часткою», – йдеться у повідомленні. Після передачі зобов’язань банку Київ Укргазбанку власники засобів – не тільки фізичні, але й юридичні особи (включаючи професійні спілки) – будуть мати повний доступ до своїх рахунків (у тому числі депозити, що перевищують 200 тис. грн) і зможуть вільно ними розпоряджатися. Нагадаємо, що банк Київ був капіталізований державою в 2009 році.

  Витрати на його капіталізацію склали 3,565 млрд грн. В цілому, очищення банківської системи, за її словами, знаходиться на фінальній стадії. У минулому році з ринку вивели понад 30 фінустанов. З початку року були закриті вже шість банків. "Ми дійсно бачимо світло в кінці тунелю. Ми дійсно вважаємо, що ми не починаємо очищати банківську систему з самого початку, ми на фінальній стадії, і це є обнадійливим", – сказала вона в ході 11-й інвестиційної конференції компанії Dragon Capital. "Ми вже узгодили з Міжнародним валютним фондом (МВФ), які показники, яка структура, і як ми будемо досягати показник адекватності капіталу на рівні 10% за чотири роки", – додала Гонтарєва. Як повідомлялося, банківська система України за підсумками 2014 року зазнала 52,9 млрд грн збитків.

  При цьому за підсумками січня-листопада 2014 року банківська система отримала 22,419 млрд грн збитків. Таким чином, в грудні минулого року банки отримали 30,547 млрд грн збитків. "протягом 2014 року банківська система через важких політичних і економічних умов піддавалася значним ризикам, зокрема кредитних. Саме внаслідок зовнішніх важкопрогнозованих шоків погіршилася платоспроможність позичальників і виріс обсяг проблемної кредитної заборгованості", – відзначили в НБУ.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг