Термін давності по кредиту

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті


  Складнощі з оплатою кредиту часом трапляються навіть у самих відповідальних позичальників. Затримка зарплати, звільнення або раптова хвороба можуть привести до утворення заборгованості. Справитися з цією проблемою непросто, адже поряд з відсотками, на суму позики вже з першого дня прострочення нараховується пеня і штрафні санкції. І якщо не вживати ніяких екстраординарних заходів, заборгованість з кожним місяцем швидко збільшується. Кредитор рано чи пізно перестане чекати оплати боргу і звернеться до суду з вимогою відшкодувати збитки.


  Але буває і так, що банк з невідомої причини зовсім не турбує своїх боржників. Їм не надходять телефонні дзвінки, не приходять СМС-повідомлення або листи з нагадуваннями про сплату. Чесно сказати, пояснити таку поведінку важко, але воно в деяких випадках може допомогти вам уникнути виконання взятих на себе фінансових зобов’язань.


  Не забувайте, що в Україні діє закон про термін позовної давності. Якщо протягом 3 років банк не витребує повернення кредиту через суд, позичальник легко може отримати законні підстави для визнання боргу недійсним.
  Як правильно скористатися своїми правами
  Якщо кредитор протягом 36 місяців не виявляв інтересу до вашої заборгованості, значить, ваші шанси на законний відмова від виплати кредиту різко зростають. Однак позичальникові слід знати, з якого саме моменту починається відлік цього періоду. Зазвичай вважається, що 3-річний термін починають відраховувати з дня останнього платежу по позиці, проте це не зовсім вірно. Якщо кредитор все ж зумів вам додзвонитися або домогтися вашого приходу в банківське відділення для пошуку компромісного рішення, то термін давності відлічується з дня останнього контакту з представником кредитора.


  Якщо ж Ви все три роки жили спокійно, з банківськими службовцями не зустрічалися, на сторонні дзвінки не відповідали, то банк все одно може подати позовну заяву до суду. Але у вас буде можливість оскаржити такі дії кредитора, подавши зустрічний позов про неправомірність дій банку на підставі закону про термін давності. Швидше за все, в цьому випадку суд прийме вашу сторону. Що, втім, не завадить банку продовжувати озвучувати свої претензії. Але якщо у вас на руках є судове рішення, Ви маєте право ігнорувати будь-які вимоги кредитора.
  Як уникнути проблем із заборгованістю
  У більшості випадків банки будуть користуватися усіма наявними у них правовими ресурсами, щоб змусити боржника виплатити всю суму до останньої копійки. Тому не варто чекати і думати, як складеться ситуація в найближчі три роки. Набагато розумніше звернутися до кредитора в той самий момент, коли у вас виникли труднощі з оплатою чергового внеску по кредиту. Повірте, банку не потрібні проблемні кредити, і вам напевно запропонують якийсь компромісний варіант, наприклад:
  кредитні канікули;
  реструктуризацію боргу;
  тимчасове зниження процентної ставки.


  Звичайно, вирушаючи в банк, не забудьте захопити документальне підтвердження своїх проблем. Лікарняний лист або наказ про звільнення стануть реальними доказами ваших тимчасових фінансових труднощів. У такій ситуації банку легше буде прийняти рішення про пом’якшення умов кредитування, адже Ви покажете свою готовність до виплати боргу відразу ж після відновлення своєї фінансової стабільності. До речі, такий конструктивний діалог напевно позбавить вас від надокучливих дзвінків, що загрожують повідомлень і від можливого судового розгляду, в якому Ви цілком можете опинитися в ролі переможеного.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг