Тарифи на газ для населення зростуть з квітня

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Тарифи на газ для населення будуть підвищені з квітня поточного року, повідомив у ході засідання Громадської ради при Міненерговугілля міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин. “Підвищення цін почнеться з квітня”, – сказав Демчишин. Як передає  “УНІАН”, при цьому він додав, що підвищення цін було одним з ключових пунктів переговорів з основним кредитором країни Міжнародним валютним фондом. І на переговорах, за словами міністра, обговорювалося одномоментне підвищення цін на газ для населення до рівня цін на імпортний газ, які на даний момент складають близько 300 дол. за тисячу кубометрів. Але, як підкреслив Демчишин, уряд на такий крок не пішов.

  У той же час, Демчишин, ні представники Міненерговугілля, присутні на засіданні Громадської ради, не уточнили рівень, до якого будуть підвищені ціни вже в квітні, пославшись на те, що встановлення тарифів є прерогативою і компетенції Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Демчишин також підкреслив, що ситуацію може “згладити” спрощена система субсидій, яка буде представлена і реалізована Мінсоцполітики. Раніше глава Міненерговугілля зазначав, що Кабінет міністрів України готує стратегію поступового, щоквартального, підвищення тарифів на газ і тепло для населення протягом найближчих двох-трьох років. Причому перший крок, як підкреслював міністр, буде зроблено найближчим часом, а потім – або в 4 кварталі 2015 року, або в першому кварталі 2016 року.

  Підвищення тарифів, за словами Демчишина, пройде з одночасними заходами з економії палива. Напередодні глава Національного банку України Валерія Гонтарєва повідомила, що Україна узгодила з МВФ підвищення тарифів на газ на 280%, на тепло – на 66%. Про це вона заявила в ході 11-й інвестиційної конференції компанії Dragon Capital у Києві в середу, 18 лютого, передає “Інтерфакс-Україна”. “Зараз, згідно з нашою програмою з МВФ, підвищення тарифів буде дуже різким – на 280% на газ і близько 66% на тепло”, – сказала вона. Гонтарєва додала, що у зв’язку з таким підвищенням тарифів інфляція до кінця 2015 року складе 25-26%. А прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомляв, що ціна на газ буде підвищуватися протягом двох років.

  Необхідні зміни і реформи в енергетичному секторі, щоб можна було поступово, протягом двох років, “дійти до реальної ціни природного газу”. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вечірньому ефірі каналу “1+1”. “Звичайно, це, з одного боку, потягне за собою підвищення цін і тарифів. З іншого боку – це буде супроводжуватися програмами енергозбереження та енергоефективності”, – зазначив він. Крім того, уряд оголосить нові підходи в нарахуванні субсидій і пільг для громадян. Кожен громадянин отримає поштою заяву та декларацію, та після заповнення цих паперів їх необхідно буде відправити в соціальну службу: “Соціальна служба допомоги прийме рішення про надання відповідної субсидії”. “Після змін цін і тарифів на енергоносії Україна отримає можливість збільшити власний видобуток газу”, – підкреслив Яценюк. За його словами, при таких умовах можливо “звести до нуля” використання російського газу.

  Прем’єр нагадав, що в 2013 році Україна купувала в Росії 95% газу, а в 2014-му 67% газу придбала в Європейському Союзі і тільки 33% – у Росії. “Ми довели, що здатні позбавитися від російської газової залежності… Ми практично пройшли зиму. Мало хто сподівався, що ми її пройдемо. Я говорив, що тепло не буде, але не замерзнемо – і тепло було, і не замерзли. Але нам треба далі думати про реальну енергонезалежності та енергоефективності країни. І за рахунок збільшення власного видобутку газу та нафти ми зможемо також істотно підвищити свою енергоефективність”, – підкреслив Яценюк.

  Нагадаємо, що навесні 2014 року Кабмін затвердив остаточний графік підвищення тарифів на природний газ для населення до 2017 року залежно від річного споживання: з 1 травня 2015 року – на 40%; з 1 травня 2016 року – на 20%; з 1 травня 2017 року – ще на 20%. НКРЕ з 1 травня 2014 року підвищила мінімальний тариф на природний газ для потреб населення на 51,1% – до 1089 грн за тис. кубометрів з 720,54 грн за тис. кубометрів.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг