Світовий банк схвалив позику 214,73 млн дол. для України на охорону здоров’я

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Рада директорів Світового банку 4 березня схвалив надання Україні позики в сумі 214,73 млн. дол. США на впровадження проекту "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей". Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів України. "Позика МБРР буде притягнутий на 18 років з 5-річним пільговим періодом за змінною процентною ставкою (на сьогодні – менше 1 % річних). Світовий банк надав Україні можливість у рамках позики здійснювати конверсії процентних ставок і валюти позики, що потенційно дозволить мінімізувати витрати на обслуговування позики", – йдеться в повідомленні. Як зазначається, проект буде реалізовуватися протягом п’яти років на центральному та місцевому рівнях (у відібраних областях).

  Позику буде спрямований на вдосконалення якості медичних послуг, з особливим акцентом на первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань і раку, і підвищення ефективності системи охорони здоров’я. "Враховуючи те, що більшість українців визначають стан здоров’я серед своїх життєвих пріоритетів, ми раді підтримати проект, який допоможе українцям стати здоровіше… Цей кредит надається на 18 років за відсотковою 1,42%, це найкращі умови, які є у світі, а особливо у випадку України", – заявив директор представництва в Україні, Білорусі і Молдови Чімяо Фан. Проект розрахований на розвиток медичної інфраструктури у 8 областях України: Вінницькій, Волинській, Львівській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Полтавській, Рівненській. "Якщо буде якесь повідомлення про те, що кошти використовуються не належним чином, ми відразу залучимо відповідний підрозділ Світового Банку, який проведе розслідування.

  Якщо підозри підтвердяться, то ми приймемо всі заходи, включно з тим, що буде заборонено брати участь певним компаніям в закупівлях", – сказав Фан. Нагадаємо, що також Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР) виділить Україні 214,73 млн дол. на 18 років з 5-річним пільговим періодом за змінною процентною ставкою для реалізації проекту з охорони здоров’я Про це стало відомо в ході переговорів між делегацією України та МБРР 11 лютого щодо укладення угоди про позику (проект "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей"), передає РБК-Україна. Заходи, які планується реалізувати в рамках проекту, будуть спрямовані на "зміцнення управління Міністерства охорони здоров’я шляхом впровадження нового механізму фінансування закладів охорони здоров’я та вдосконалення системи управління інформацією в галузі охорони здоров’я; на профілактику, раннє виявлення та лікування серцево-судинних захворювань та раку і підвищення ефективності регіональних систем надання медичної допомоги у 8 відібраних областях.

  Нагадаємо, за даними Моз, пілотний проект медичної реформи в Україні почнеться в Києві.   Відзначимо, що система охорони здоров’я України відстає від рівня розвинених країн  за багатьма показниками, а економічні труднощі і обмеження бюджетних асигнувань створюють тиск на державне фінансування сектора. Експерти, у свою чергу, пропонують свою програму стратегічного розвитку галузі «Бачення 2020», передають kontrakty.ua.

  Програма орієнтована на поліпшення здоров’я громадян України, створення інноваційної, конкурентоспроможної на світовому рівні фармацевтичної промисловості і підвищення добробуту країни. Про це йдеться в щорічному огляді економіки країни, випущеному Американською торгівельною палатою в Україні. Поліпшення у сфері попередження, діагностики та лікування пацієнтів могли б стати значним внеском у збільшення тривалості життя населення та добробуту країни. Як показують дослідження, тільки в 2010 році Україна могла б зберегти 6,6 млрд. доларів потенційного майбутнього ВВП, якщо б передчасна смертність була скорочена до середнього рівня країн, що розвиваються. На жаль, очікувана тривалість життя українців значно нижче, ніж, приміром, у Польщі або Латвії.

  Крім того, що рівень витрат на охорону здоров’я все ще набагато нижче середнього показника країн, в Україні діє свідомо неефективна структура фінансування галузі. З усіх коштів, які витрачаються на охорону здоров’я, лише половина виділяється державою. При  цьому в країні відсутня система пільгового забезпечення ліками, а також погано  розвинена система медичного страхування, що ускладнює доступ звичайних громадян до якісного лікування. Враховуючи також відсутність системи реімбурсації (часткова компенсація витрат на придбання населенням медичних препаратів), більшість витрат на лікування беруть на себе приватні особи. Важливим фактором для поліпшення здоров’я населення та показників якості життя є прозорий доступ до інноваційних фармацевтичних препаратів. В 30 країнах ОЕСР на цей фактор припадає 73% сукупного поліпшення показників здоров’я населення.

  Також доступ до сучасних медикаментів зменшує витрати на охорони здоров’я завдяки профілактиці захворювань і  попередження госпіталізації. Експерти Комітету з питань охорони здоров’я Американської торговельної палати в Україні відзначають, що за останні 5 років Україна зробила істотні кроки у напрямі приведення законодавства про реєстрацію лікарських засобів у відповідність з нормативною базою ЄС. Однак, кількість нових зареєстрованих лікарських засобів все ще дуже мала, особливо по складних для лікування групам захворювань.

  Здоров’я і добробут нації дуже сильно взаємопов’язані. Як показали дослідження в різних країнах, биофармацевтический сектор є потужним джерелом залучення прямих іноземних інвестицій у розвиток наукового потенціалу, створення сучасної клінічної, виробничої бази, розвиток клінічних досліджень і випробувань. Незважаючи на величезний потенціал, рівень розвитку цієї галузі в Україні на даний момент знаходиться на рівні країни, яка тільки бореться за конкурентоспроможність. 72 %  використовуються в Україні медичних препаратів імпортується з інших країн, хоча більшість з них Україна могла би виробляти самостійно. За словами експертів, реформа сфери охорони здоров’я повинна передбачати удосконалення регуляторного середовища фармацевтичного сектору України для забезпечення його інвестиційної привабливості та розвитку промисловості, а також забезпечення пацієнтам доступу до ефективних медичних препаратів для поліпшення здоров’я населення України. Це допоможе збільшити тривалість життя населення та збільшить приплив прямих іноземних інвестицій.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг