Страхування кредиту: хто отримує вигоду?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Сучасна вітчизняна банківська система характеризується тим, що страхування здоров’я і навіть життя людини, що бере кредит, є вже практично обов’язковим. Раніше справа йшла зовсім навпаки. Зрозуміло, що страховку позичальник оплачується сам. Але чи можна назвати це вигідним для нього самого? Чи все ж користь отримує якась інша сторона?

  Причина затребуваності страхування

  У період до 2008 року між банками і страховиками не спостерігалося якогось систематичного взаємодії. Але після того як вибухнула економічна криза, лавиноподібно зросла кількість прострочень і неповернень позик. Тому банки задумалися про те, яким чином можна знизити власні фінансові ризики. Одним з механізмів цього і стало страхування.

  Хто отримує вигоду: позичальник, банк або страховик?

  Страхування має чимало плюсів для позичальника. Але на практиці все виявляється не так ідеально. Велике число банків сьогодні втрачає багатьох клієнтів саме через те, що громадяни не хочуть оформляти страховку. По-перше, ймовірність настання страхового випадку розцінюється як дуже маленька і навіть мізерна. По-друге, страхові внески у цій сфері не такі вже й скромні.

  Але в будь-якому випадку від страхування в першу чергу вигоду отримує банк, адже він є єдиною стороною, яка ні за яких умов не втратить гроші. Позичальник же отримає вигоду тільки при виникненні непередбачуваних обставин. Якщо ж вони не трапляться, в плюсі залишиться страхова компанія.

  Банкам дуже вигідно, щоб позичальники оформляли страховку. Тому вони завжди намагаються переконати клієнтів у тому, що вона необхідна. І, якщо добре розібратися, розміри страхових внесків все ж досить малі в порівнянні з тими фінансовими втратами, в які може вилитися раптово наступила неплатоспроможність позичальника. Якщо це станеться, відповідальність за кредит ляже, передусім, на родичів платника.

  Страхувати або не страхувати?

  У результаті виходить, що страхування кредиту вигідно не тільки банку, але ще і позичальникові. Якби не той факт, що вся сума оплати за страховку повинна вноситися саме клієнтом, то дану ситуацію і зовсім можна було б назвати ідеальною.

  За відносно невеликі гроші позичальник може забезпечити себе і своїх родичів упевненістю в тому, що з кредитом в майбутньому проблем не виникне. Тому за наявності можливості від страхування відмовлятися не потрібно. Економія може обернутися справжнім фінансовим крахом.