Страхування кредиту. Принципи і необхідність

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Будь-які угоди з фінансами супроводжуються ризиками. Особливо це стосується кредитних послуг. В Україні досить високий відсоток неповернення і проблемних, «непрацюючих» кредитів. Станом на 1 січня 2018 го року, їх частка становила 55,6% від загальної кількості наданих позик. Кредитують компанії не є благодійними особами, тому прагнуть максимально убезпечити себе від невдалих угод, не допустити збитків. Особливо великими такі збитки можуть бути при авто- або іпотечному кредитуванні. Відповідно, повинен існувати важіль, що дозволяє забезпечити таку угоду.

  Завдання забезпечення кредиту повинна нести вигоду не тільки кредитної структурі, а й самому позичальникові. Тому активно практикується послуга «страхування кредиту». Це комплекс заходів, головною метою яких є можливість виплати відшкодування (з боку компанії-страховика) кредитору, якщо отримувач кредиту не виконує обов’язки за договором з тієї чи іншої причини. Ці порушення можуть мати різний характер:

  • несвоєчасні виплати;
  • непогашення відсотків;
  • повне ігнорування боргових зобов’язань.

  Яким буває страхування?

  Така форма кредитного забезпечення, як страхування, може мати різні цілі. Страхуватися може:

  • майно. Кредитодавець бере в заставу майно клієнта, яке буде передано у власність постачальника послуг, якщо людина, яка бере позику, не зможе розплатитися згідно з договором;
  • життя кредитоотримувача. Особливо актуально для вікових клієнтів, або ж для тих, у кого виявлено серйозне захворювання. Якщо позичальник гине, заборгованість за неоплаченим займу погашається за допомогою страхового відшкодування;
  • комерційні позики. Застосовуються в торговельній сфері, при експорті / імпорті продукції.

  Страхування дозволяє захистити інтереси сторін за рахунок компанії-страховика в разі, якщо отримувач кредиту втратив працездатність, був звільнений з роботи, позбувся майна через природні катаклізми чи інших форс-мажорних обставин.

  Як розраховують страховку?

  Загальна сума страховки – це певний відсоток від тіла кредиту, точне значення якого встановлює кредитор. Наприклад, якщо страхувальна сума за вашим договором на 20 000 гривень становитиме 30%, її точне значення – це 6 000 гривень. Якщо термін дії кредитного договору становить 12 місяців, то додатково до процентної ставки ви будете оплачувати по 500 гривень щомісяця (найчастіше загальна сума страховки розбивається на рівні частини).

  А можна відмовитися?

  Ніхто не любить несподівані платежі, особливо якщо вони ретельно «приховані». Страхувальні платежі в договорах про кредитування часто не пишуть великим і помітним шрифтом прямо на першій сторінці. Тому позичальник може приходити в подив – звідки взялася така сума переплати?


  Ініціатором страхування може бути і сам позичальник. Це дозволить йому отримати куди більш високі шанси на схвалення за заявкою. Та й кредитор потребує точного прогнозування свого прибутку і зацікавлений застрахувати, наприклад, отримане в заставу транспортний засіб від викрадення, пошкодження або знищення.


  Заходи по страховці іпотеки, овердрафту, споживчих позик цілком законні і активно проводяться банками. При цьому позичальник повинен розуміти, що нав’язати йому цю послугу не мають права, якщо він:

  • не хоче співпрацювати зі страховою організацією,
  • запропонованої кредитором;
  • не хоче платити страхові комісії.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг