Страховка за іпотечним кредитом

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  При отриманні кредиту позичальникові доводиться зіткнутися з необхідністю оформлення страховки, яка може істотно збільшити підсумкову вартість кредиту. І хоча на ділі наявність страховки мінімізує ризики не тільки кредитора, а й позичальника, багато покупців нерухомості в іпотеку бажали б заощадити, виключивши пункт страхування з договору.
  А чи потрібна страховка?
  Як правило, страховка за іпотечним кредитом включає в себе три пункти:
  • страхування безпосередньо придбаного об’єкта нерухомості від псування і втрати,
  страхування титулу – від ризику втрати права власності в разі шахрайських дій з нерухомістю та подвійного продажу,
  • страхування життя і працездатності позичальника.

  В теж час, відповідно до закону про іпотеку, позичальник повинен в обов’язковому порядку застрахувати тільки застава, в ролі якого власне і виступає нерухомість. Але банки завжди намагаються мінімізувати свої ризики, особливо це стосується такого кредиту як іпотека, і тому в добровільно-примусовому порядку буквально нав’язують позичальникові страхування життя та юридичної чистоти купованого майна. При цьому позичальник має повне право відмовитися від нав’язуваних послуг.

  Як правило, страхування юридичної чистоти квартири, що купується, або по-іншому титулу, потрібно тільки на перші три роки. Саме через такий проміжок часу минає термін позовної давності і оскаржити угоду з нерухомістю буде неможливо. Безумовно, сучасний ринок нерухомості став більш цивілізованим, однак виключати можливість подвійного продажу об’єкта все ж не варто.

  Що стосується страхування життя і працездатності, то згідно зі статистикою відмов на дану послугу практично немає. Адже передбачити заздалегідь, навіть при відповідальному підході до іпотечного кредитування, досить складно. Тим більше що іпотека надається на досить тривалий термін. Крім того, позичальникам, які застрахували своє життя і здоров’я, має можливість отримати іпотечний займ за нижчою ставкою, порівняно з тими, хто вирішив проігнорувати даний пункт.
  Як відмовитися від страховки по іпотечному кредиту
  Якщо не вважати обов’язкове страхування об’єкта нерухомості, від решти послуг страхової компанії позичальник має повне право відмовитися. При цьому варто пам’ятати, що відмовившись від страховки по іпотечному кредиту, банк може зажадати від позичальника повернути решту суми по кредиту, відповідно до умов кредитного договору.

  Інший момент полягає в зміні страхової компанії, в цьому випадку позичальник повинен попередньо узгодити свій вибір з банківською організацією. При цьому варто пам’ятати, що банки воліють працювати з великими компаніями, для яких страховка по іпотечному кредиту на мільйони рублів не є великою проблемою.
  Настав страховий випадок як бути?
  У разі настання страхового випадку позичальник повинен повідомити про даний обставину банк і страхову компанію. Так як одержувачем страхових виплат є банківська організація, то і при настанні страхового випадку питання вирішуватимуться на рівні банку і страхової компанії. Хоча і розслаблятися в зв’язку з цим теж не варто.

  Якщо ж страхова компанія відмовляється від виплат, то тут пряма дорога до арбітражного суду. При цьому банк у такій ситуації буде скоріше на боці позичальника. Проте варто розуміти, що в разі якщо страховий випадок стався з вини позичальника, то ні про які виплати з боку страхової компанії не буде, а значить – доведеться вирішувати виниклу проблему удвох з банком.