Справді щастя в грошах?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Щастя не тільки в грошах, але і в них теж. Щастя залежить і від статі, і від віку, і від сімейного стану, і від наявності роботи, і від місця проживання.

  Професор Sciences Po, з вересня 2016 головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку

  Щастя не тільки в грошах, але і в грошах теж. Щастя залежить і від статі, і від віку, і від сімейного стану, кількості дітей, і від наявності роботи, і від місця проживання, і від освіти, і від багатьох інших факторів.

  У нашому Transition Report 2016-17 “Transition for all: Equal opportunities in an unequal world” ми обговорюємо результати задоволеності життям за даними щойно завершеного опитування 51 тисячі домогосподарств у 34 країнах Life in Transition Survey III. Як і в попередніх дослідженнях, виявляється, що жінки більш щасливі, ніж чоловіки, більш освічені люди більш щасливі, ніж менш освічені. З віком рівень щастя спочатку знижується, а потім – після кризи середнього віку – зростає. Шлюб – це добре, а розлучення – це погано. Чим більше дітей, тим краще. Безробіття – це величезний удар по задоволеності життям. Жителі сільської місцевості щасливішими городян.

  Вам буде цікаво: Прикмети коли не можно позичати гроші

  Що стосується грошей, питання не таке просте. Коли на початку 1970-х з’явилися перші роботи за співвідношенням доходу і щастя, був виявлений так званий “парадокс Істерліна”. Річард Істерлін показав, що в досить багатій країні (США) подальше зростання доходів не призводить до зростання рівня щастя. Багаті американці щасливіші за бідних. Але якщо доходи і тих, і інших пропорційно збільшуються, то задоволеність життям і тих, і інших не змінюється.

  З тих пір було зібрано багато нових даних та проведено багато досліджень даного питання (наприклад, Stevenson, Betsey, and Justin Wolfers (2008). “Economic Growth and Subjective Well-Being: Reassessing the Easterlin Paradox” в Brookings Papers on Economic Activity), які показали, що насправді парадокс Істерліна не має місця – принаймні до рівня доходів 70-80 тисяч доларів в рік на душу населення, кожні додаткові 10% зростання доходу збільшують рівень задоволеності життям на 0.04 бала за десятибальною шкалою (як правило, розкид відповідей респондентів за десятибальною шкалою всередині кожної країни – це приблизно 3-4 бали). Приблизно такі ж результати виходять і в перехідних економіках.

  Джерело: Гроші в борг

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг