Скільки треба заробляти, щоб нормально жити?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Скільки треба заробляти, щоб нормально жити? Впевнений, що цим питанням колись задавався кожен, ця тема дуже актуальна, її завжди активно обговорюють, і мені на сайт теж періодично надходять подібні питання. І ось сьогодні я вирішив написати окрему статтю, яка буде служити відповіддю на це животрепетне питання. Отже, скільки треба заробляти, щоб нормально жити?

  Як ви вважаєте, чи існує однозначна відповідь на це питання? Якщо ваша відповідь “так”, і ви готові назвати суму місячного заробітку (гроші до зарплати), з якою вам би однозначно вистачило грошей на “нормальне” життя – запевняю вас, ви 100% не праві, і без варіантів! Далі я поясню чому. Тобто, якщо ваша відповідь, який варіюється зазвичай, виходячи з рівня скромності” і поточного розміру доходу – 1000 доларів, 10000 доларів, 100000 доларів, мільйон доларів або число з 20-ма нулями на місяць, і ви вважаєте, що ось саме з такою сумою доходу ви б почували себе чудово і не мали б жодних проблем – ви помиляєтеся!

  Чому не можна відповісти на питання “скільки треба заробляти?” однозначно? Тому що на це дуже сильно впливають кілька важливих факторів. Ось ці чинники:

  1. Нинішній і бажаний рівень багатства і фінансового стану.
  2. Країна і регіон проживання, поточний середній рівень витрат у регіоні.
  3. Вид одержуваного доходу (активний/пасивний).
  4. Потреби, рівень бажаних регулярних витрат.
  5. Поправка на інфляцію.

  А тепер давайте розглянемо всі ці фактори по порядку більш детально.

  Багатство і фінансовий стан.

  Отже, візьмемо для порівняння двох людей. Один тільки починає своє самостійне життя, і у нього абсолютно немає ніяких життєво необхідних активів: власної нерухомості, автомобіля, меблів, побутової техніки, резервного фонду, заощаджень і т. д. Друга людина вже має все це, і вважає це для себе достатнім.

  Природно, відповідь на питання “скільки треба заробляти, щоб нормально жити?” для цих двох людей буде істотно відрізнятися. Адже першому дохід буде необхідний і для покриття поточних витрат, і для створення собі всього того рівня багатства, який він вважає необхідним. Тобто, істотна частина заробітку повинна буде йти на створення накопичень. А у другого вже все є, і дохід потрібен йому лише для підтримки прийнятного рівня поточних витрат.

  Також хочу акцентувати увагу на різницю між поняттями багатство і фінансовий стан. За посиланням ви можете прочитати більш докладно, а я нагадаю коротко:

  Багатство – це те, що залишається від доходів людини після оплати його поточних витрат (його майнові та фінансові активи).

  Фінансовий стан – це поєднання дохідної та видаткової частини особистого або сімейного бюджету, вид одержуваних доходів, наявність/відсутність фінансових активів і боргів.

  Так от, бажаний рівень багатства у всіх може бути різним, і від того, що ви хочете собі “нажити” і в який термін, буде залежати, скільки треба заробляти, щоб після оплати поточних витрат, ви змогли накопичити на реалізацію цих цілей. Багатство – величина дуже розмита і ефемерна, тому я завжди рекомендую орієнтуватися не на багатство, а на рівень фінансового стану, а це повинна бути, як мінімум, фінансова стабільність, а для найбільш цілеспрямованих людей – фінансова незалежність.

  Розмір заробітку, достатнього для нормального життя, повинен виходити з особистих критеріїв цієї “нормальності” (майно в власності, достатні фінансові активи, розмір регулярних поточних витрат), а також початкового рівня всього цього, на якому в даний момент знаходиться людина.

  Країна і регіон проживання.

  Звичайно ж, говорячи про те, скільки треба заробляти, щоб нормально жити, потрібно враховувати, а де саме жити. Тому що в різних регіонах, а тим більше – країнах, життя “стоїть” по-різному.

  Наприклад, люди часто запитують, скільки треба заробляти в Києві, і там ця цифра буде однозначно більше, ніж в менш великих містах. Ну а де-небудь у Швейцарії чи США буде потрібно дохід істотно більше, ніж у Києві.

  Щоб точно визначити, скільки треба заробляти, треба проводити розрахунки для конкретного регіону проживання, орієнтуючись на місцеву вартість товарів і послуг.

  Вид одержуваного доходу.

  Якщо хто ще не знає, то існує активний і пасивний дохід. За посиланням ви можете почитати детальніше, чим вони відрізняються, а я знову нагадаю коротко.

  Активний дохід людина отримує, завдяки вкладенню своєї праці і часу, пасивний дохід – завдяки вкладення свого капіталу.

  Виходячи з цього, як тільки людина перестає вкладати працю і час, його активний дохід перестає надходити в бюджет, якщо він починає вкладати менше праці і часу – активний дохід, як правило, зменшується. Тому якусь частину як активного, так і пасивного доходу, завжди доцільно перетворювати в особистий капітал і спрямовувати на створення нового пасивного доходу.

  Таким чином, пасивний дохід, особливо, коли він надходить з декількох джерел (а так і повинно бути), надійніше активного, до того ж, має властивість постійно зростати, через реінвестування частини доходу, а значить, кажучи про те, скільки треба заробляти, при пасивному доході можна планувати початкові цифри менше, ніж при активному.

  Рівень потреб і регулярних витрат.

  Для однієї людини “нормально жити” – означає ні в чому собі не відмовляти, мати можливість придбати будь-яку вподобану річ, відвідувати дорогі заклади, постійно подорожувати, і т. д. Для іншого – мати все необхідне для життя, нормально харчуватися і одягатися, мати засоби для бюджетного відпочинку, відчувати, що у нього завжди є на це гроші і він, що називається, “не пропаде”. Іншими словами – у цих людей різний рівень потреб, і для їх задоволення їм потрібно по різному заробляти.

  Існує думка, що із зростанням доходів у людей ростуть і потреби. Так, є категорія людей, і таких, мабуть, більшість, у яких так і відбувається. Таким людям, скільки не заробляй – завжди буде мало.

  Думаючи про те, скільки треба заробляти, щоб нормально жити, потрібно відразу чітко визначити свій рівень поточних потреб, і відштовхуватися від нього. Піднімати планку потреб ніхто не забороняє, але в цьому випадку, не дивуйтеся, чому вам завжди не вистачає грошей.

  Поправка на інфляцію.

  І нарешті, говорячи про те, скільки треба заробляти, слід враховувати і рівень інфляції. Тому що сьогодні певний дохід буде здаватися більшим, через 2 роки – звичайним, через 5 років – маленьким, а через 10 років його буде катастрофічно не вистачати.

  Для планування доходів найкраще використовувати реальну інфляцію, яка, до того ж, для кожної людини буде різною, виходячи з того, які товари і послуги він споживає (за посиланням ви можете почитати детальніше, як її розрахувати).

  Ваш плановий дохід має щорічно зростати, як мінімум, на ваш особистий рівень реальної інфляції. Тоді ваша купівельна спроможність, рівень багатства і фінансового стану будуть підтримуватися однаковими. Якщо дохід буде рости сильніше, ніж реальна інфляція, то при незмінних потребах рівень фінансового стану буде збільшуватися.

  Ось приблизно так, на мій погляд, треба міркувати, кажучи про те, скільки треба заробляти, щоб нормально жити. Спробуйте застосувати цю методику до себе, і розрахувати свій особистий рівень бажаного доходу, після чого поставити цілі виходу на цей рівень і шукати можливості для їх реалізації. Думаю, що це буде дуже цікаве, а головне – корисний захід.

  висновок запам’ятайте одне важливе правило: всіх грошей світу ви ніколи не заробите! Тому немає сенсу прагнути заробити якомога більше всупереч всьому іншому – це буде віднімати у вас дуже багато праці, часу, енергії, здоров’я. Не потрібно жити заради грошей! Не потрібно прагнути заробляти багато, потрібно прагнути заробляти досить. Досить особисто для вашої нормального, повноцінного життя, такою, якою ви її собі уявляєте.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг