Що таке POS-кредитування, і які вигоди отримає клієнт?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато будівельних супермаркетів, магазини побутової техніки та мобільного зв’язку пропонують покупцям придбати той чи інший товар в кредит з виплатою його вартості рівними частками протягом декількох місяців (зазвичай від 3 до 36). Така послуга називається POS-кредитуванням. Характерною особливістю цього кредиту є можливість його оформлення прямо в торговому залі у представників банків або мікрофінансових організацій, які співпрацюють з компанією-продавцем. Фактично вашу покупку оплачує банк, а Ви зобов’язані своєчасно повернути йому ці гроші разом з обумовленою відсотками.

  Переваги та недоліки POS-кредитів


  На перший погляд, POS-кредит складається тільки з вигідних для клієнта переваг:
  1. Покупцеві не потрібно витрачати час на відвідування відділень МФО або банку і чекати схвалення своєї заявки – можна в той же день стати володарем вибраного товару;
  2. Немає необхідності в зборі різноманітних документів – досить мати при собі паспорт та ідентифікаційний код;
  3. Заявки розглядаються протягом 20-30 хвилин з високим відсотком схвалення.
  4. Однак такий вид кредитування має деякі неочевидними недоліками, головний з них – обмежений час на прийняття рішення. У покупця немає часу обдумати пропозицію про кредит і прорахувати розмір переплати. В результаті клієнт приймає не найвигідніші умови і змушений оплачувати занадто високі відсотки або користуватися незручною схемою погашення боргу. Розглянемо недоліки POS-кредиту докладніше:

  Переплата. Як правило, процентна ставка на цей кредитний продукт вище, ніж по звичайних споживчих кредитах, отриманим безпосередньо в банку. А в разі отримання позики в МФО розмір переплати збільшується багаторазово, тому обов’язково уточнюйте розмір відсотків перед підписанням договору.
  Обмежений вибір. Клієнт може вибрати варіант кредитування тільки серед компаній-партнерів торгуючої організації. Таким чином, поза увагою клієнта залишаються банки, що пропонують, можливо, більш вигідні умови.


  Додаткові опції. Запам’ятайте: Ви не зобов’язані оплачувати розширену гарантію, страховку та інші додаткові комісійні. Не вірте запевненням продавця, що без включення цих опцій Ви не отримаєте схвалення по кредиту. Ви маєте право самі вирішувати, на які послуги витрачати свої гроші, а від яких відмовитися.
  Псування кредитної історії. Оформляючи POS-кредит, багато покупців забувають, що вони повинні гроші не магазину, а банку, а тому не бачать особливої ​​проблеми в затримці чергового платежу. Але таке прострочення приведе не тільки до нарахування штрафних відсотків, а й до погіршення кредитної історії, що згодом завадить взяти новий кредит у банку.
  Інші особливості POS-кредитів
  Може трапитися так, що куплений товар доведеться повернути, але ця процедура не звільняє вас від оплати кредиту. Щоб розірвати кредитний договір, потрібно отримати в магазині акт про повернення товар, в якому анулюється факт купівлі-продажу. Цей акт потрібно віднести в банк разом з заявою про розірвання кредитного договору. Кредит буде закритий тільки після того, як магазин поверне банку отриману суму.
  Чим раніше Ви звернетеся в банк, тим краще для вас, оскільки до моменту розірвання кредитного договору Ви будете продовжувати оплачувати і кредит, і відсотки, що набігли. Обов’язково уточніть в банку, в який термін буде закритий ваш кредит, і не полінуйтеся зайти туди ще раз, щоб переконатися у відсутності боргу по закритому кредитному договору.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг