Що таке кредитна лінія і які її переваги?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті
  З системою кредитування вже встигли познайомитися багато громадян, випробувавши на собі різні види кредитів. А ось що стосується кредитної лінії, то поки ще цей вид отримання позики не настільки популярний, так як увійшов у сучасні банківські програми зовсім недавно. Насправді кредитна лінія для багатьох може виявитися вельми корисною послугою.

  Суть даної послуги
  В основі послуги лежить ідея про надходження позикової суми на рахунок клієнта не цілком, а поетапно, окремими траншами. Можливі два варіанти кредитної лінії: відновлювальна та невідновлювана. Перший варіант ще називають револьверною лінією. В цьому випадку позичальник може користуватися послугами кредиту неодноразово в рамках одного разу складеного договору. Банк встановлює певний ліміт заборгованості, за межі якого не можна перейти. Зразком використання даної послуги є кредитні картки. Основна перевага їх у тому, що власник картки може повернути заборгованість по кредиту без нарахування відсотків протягом встановленого терміну – так званого пільгового періоду.

  Невідновлювальна кредитна лінія відрізняється тим, що кошти, які надходять на рахунок погашаються позичальником поетапно, згідно з графіком, разом з нарахованими на суму відсотками. Однак відновити вдруге лінію в рамках одного договору неможливо: для отримання позикових коштів потрібно складання нового договору. Цей варіант застосовується в основному для оформлення цільових кредитів на навчання, лікування (і для інших цілей), також часто ним користуються приватні підприємці.

  Серед переваг кредитних ліній можна виділити наступні моменти:
  – часткові надходження на рахунок бувають дуже зручні в певних ситуаціях і дозволяють витрачати тільки необхідну частину всієї суми;
  – зменшується боргове навантаження на позичальника;
  – гроші використовуються економно, тільки для реалізації певної мети;
  – відбувається економія часу на оформлення одного кредиту, хоча фактично здійснюється кілька позик. Сама процедура оформлення кредитної лінії не відрізняється складністю і нагадує класичне оформлення позики, або отримання грошей на картку

  Банківським організаціям також вигідна угода. По-перше, витрачається менше часу на оформлення документів. По-друге, позичальник, погашаючи кредит поетапно, приносить банку більше доходу, ніж клієнти, що оформили стандартний кредит.

  Негативні моменти
  При всіх своїх перевагах кредитна лінія володіє деякими недоліками:
  1. Слід пам’ятати, що в даному випадку річна процентна ставка завжди значно вище (приблизно на 50% річних), ніж при оформленні звичайного позики.

  2. Найчастіше позичальника не повідомляють про те, що якщо він не скористається позиковими коштами протягом встановленого строку, то банк в обов’язковому порядку стягне з нього комісію. Цей факт банкіри пояснюють тим, що виділені банком гроші до зарплати залишаються незатребуваними і не приносять кредитору прибуток.
  3. Власники кредитних карток іноді несвідомо потрапляють в ситуацію несанкціонованого овердрафту та, відповідно, піддаються штрафам, або банк значно підвищує процентну ставку.
  4. Якщо клієнт допустить прострочення, то кредитна картка блокується банком.