Що таке фінанси? фінанси відрізняються від грошей? Ви можете точно відповісти на ці питання? За моїми спостереженнями, багато людей не знають цього, вагаються з відповіддю або ототожнюють ці поняття, хоча вони мають дуже суттєві розходження. Тому сьогодні я вирішив написати статтю, в якій розповім вам, що таке фінанси простими словами, щоб ви назавжди запам’ятали це і розуміли, про що йде мова, коли чуєте цей відомий, але поки що не зовсім зрозумілий термін.
Отже, якщо ми заглянемо в словники, то знайдемо там приблизно таке визначення фінансів:
Вже навіть з цього визначення видно, що поняття “фінанси” набагато ширше, ніж поняття “гроші”: з грошей складаються грошові фонди, і от коли вони формуються, розподіляються і використовуються утворюються фінанси.
А щоб легко запам’ятати, що таке фінанси простими словами, то це визначення можна виразити за допомогою всього трьох слів:
Запам’ятайте це, оскільки на даному визначенні фінансів і будується будь-яка фінансова система, як у світовому масштабі, так і в рамках окремо взятої держави, підприємства, будь-якого суб’єкта господарювання аж до окремо взятої людини або сім’ї.
Ось ми часто чуємо: “світова фінансова система”, “державні фінанси”, “фінанси підприємства” і т. д. Зауважте, що мова йде не про гроші, а саме про фінансах, тобто, повторюю, про гроші, що знаходяться в постійному русі і розподілі.
Якщо б держава або підприємство оперувало б просто грошима, а не фінансами – воно б просто не змогло існувати. Ну уявіть собі державу, у якому гроші хаотично надходять і хаотично витрачаються – довго вона проіснує? Тому виникає потреба саме у фінансах, фінансової системи і багатьох фінансистів, економістів, бухгалтерів, які формують цю систему і керувати нею.
У кожній державі, у кожному його окремому суб’єкті, на кожному підприємстві є свої грошові кошти, які розподіляються надійшли гроші, накопичуються там і витрачаються за своїм цільовим призначенням. Саме фінанси і дають їм можливість існувати, виконувати свої функції і навіть заробляти прибуток. А цей прибуток, у свою чергу, крім використання для поточних потреб, розподіляється на подальшу модернізацію, вдосконалення, зростання. Взяти гроші в борг – це теж фінанси.
І тепер, коли ви знаєте, що таке фінанси, я настійно рекомендую застосувати цей термін до себе особисто або до своєї сім’ї. Тобто, у вас тепер повинні бути не гроші, а особисті фінанси – те, що ви будете наповнювати, розподіляти фонди, враховувати, накопичувати і використовувати за своїм цільовим призначенням.
Чому так буде відбуватися? Виділю ключові моменти:
- Почнуть створюватися грошові фонди, а це значить ймовірність виникнення ситуації, коли не вистачає грошей на щось важливе і термінове істотно знизиться;
- Ви будете завжди чітко і точно бачити, звідки приходять і куди йдуть ваші гроші, що дасть можливість коригувати та регулювати ці напрями;
- Ви будете керувати, керувати своїми грошима, а не залежати від них.
А головне, коли ви вже добре на практиці засвоїте, що таке фінанси, можна буде переходити до ще більш глобального і важливого поняття – капітал. Одного разу я вже писав статтю і навіть малював наочну схему, що показує, чим відрізняються гроші, фінанси і капітал, рекомендую ознайомитися: Особистий капітал: гроші повинні працювати!
Сподіваюся, у вас сформувалося правильне думка про те, що таке фінанси, і як важливо швидше впровадити це поняття в своє життя, почати ставитися до грошей як до фінансів. Ну а сайт Гроші в борг завжди допоможе вам у цьому своїми корисними порадами та рекомендаціями.
Приєднуйтесь до числа наших постійних читачів, підписуйтесь на офіційні сторінки сайту в соцмережах і розсилку, щоб стежити за оновленнями, задавайте свої запитання та отримуйте відповіді у коментарях, обговорюйте все, що пов’язано з фінансами, на нашому форумі. До нових зустрічей на сторінках сайту!