Що таке біткоін?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  У цій публікації я розповім вам про те, що таке біткоін , як він з’явився, що таке майнінг біткоіна, як отримати біткоін, від чого залежить курс біткоіна, а також багато інших цікавих фактів про цю криптовалюту.

  Ще 10 років тому біткоіна не існувало. Коли він тільки з’явився, про нього ніхто нічого не знав, крім невеликої групи розробників. За кілька років біткоін набрав шалену популярність, і дозволив багатьом людям заробити реально величезні гроші. Але потім курс біткоіна досить сильно впав.

  На сьогоднішній день існує вже величезна кількість інтернет-сайтів, присвячених біткоіну, функціонують біржі криптовалюта, на яких можна купити і продати біткоін так само, як і будь-який інший біржовий актив, обмінні сервіси, що дозволяють обміняти біткоін на будь-яку валюту або електронні гроші . Що таке біткоін, і з чим пов’язана така його популярність – про це далі.

  Що таке біткоін?

  Біткоін – це перша і найпопулярніша криптовалюта, яка не має єдиного центру емісії і дозволяє здійснювати будь-які операції анонімно, без ідентифікації користувача.Термін “біткоін” запозичений з англійської мови (bitcoin) і утворився шляхом злиття двох слів: bit (мінімальна одиниця комп’ютерної пам’яті) і coin (монета).

  Як і інші криптовалюта , біткоіни “видобуваються” шляхом Майнінг – використання комп’ютерних потужностей, які виробляють складні обчислювальні операції. Єдина цінність, якою підкріплені біткоін – це і є продуктивність обчислювальних систем. У цій криптовалюта немає ніяких центральних органів управління, їх замінює криптографія: біткоіни видобуваються усіма бажаючими по всьому світу, і рівно стільки, скільки дозволяють потужності їхніх комп’ютерів.

  Біткоін має якісь подібності з електронними грошима, але принципи повної анонімності, відсутність контролю і обмеженого випуску відрізняють його від роботи електронних платіжних систем.

  Кількість випущених в обіг біткоінів може бути обмежена. Зараз планується “добути” всього 21 млн. Одиниць цієї криптовалюта, однак, цей показательмогут переглянути. Розраховано, що така кількість біткоінів планується добутися до 2033 року.

  1 біткоін ділиться на дробові частини, мінімальна з яких становить 0,00000001 біткоіна (одна стомільйонний частина, число з 8 знаками після коми). Мінімальну одиницю біткоіна часто називають Сатоши – на честь засновника цієї криптовалюта. Таким чином, 1 біткоін = 100 млн Сатоши.

  У 2011 році американська компанія випустила готівку біткоін у вигляді монет декількох номіналів і позолочених злитків, які стали предметом колекціонування і донині становлять велику інвестиційну цінність.

  Творець біткоіна.

  Творцем біткоіна вважається японський програміст Сатоши Накамото, який в 2009 році вперше опублікував принцип і доказ роботи цієї криптовалюта в своїй поштовій розсилці. А перші згадки про криптовалюта як нової альтернативної системі розрахунків належать японцеві по імені Вей Дай і датуються 1998-м.

  Сатоши Накамото – досить завуальована особистість, цілком ймовірно, що це навіть псевдонім, під яким ховається ціла команда розробників. Ніхто точно не знає, чи дійсно творця біткоіна звали Сатоши Накамото, чи дійсно є така людина, чи дійсно він жив в Японії і т.д. Наприклад, викликає сумніву той факт, що все опис біткоіна було викладено на чистій англійській мові, а на японському не було ні слова.

  Втім, в кінці 2010 року той, хто називав себе Сатоши Накамото, заявив про повний відхід від роботи над концепцією біткоіна, і далі система продовжила розвиватися без його участі.

  Насправді, не так важливо, хто є творцем біткоіна, оскільки ніяких управлінських функцій по організації роботи цієї системи він на себе не брав. Код біткоіна і його програмне забезпечення знаходяться у відкритому доступі, будь-який бажаючий може ними користуватися і навіть вносити свої зміни.

  На сьогоднішній день контроль над біткоіни не провадить ніхто.Хоча теоретично багато держав і приватні компанії могли б взяти під контроль якщо не Майнінг, то все біткоіни, що знаходяться в обігу, скупивши випущені на поточний момент монети (їх вартість становить поки всього кілька мільярдів доларів). Але фактично навряд чи хтось вдасться до цього, оскільки в цьому випадку вартість біткоіна сильно впаде, і покупець виявиться в величезні збитки.

  Як працює біткоін?

  Мережа біткоін заснована на так званому “блокчейнє” (ланцюжку блоків) і являє собою публічний реєстр, який зберігає дані про всі транзакції системи. Усі транзакції захищені електронними підписами користувачів – учасників мережі, які видобувають біткоіни і / або виробляють з ними будь-які операції.

  Для простого користувача, який не бажає вникати в технологічні процеси, що відбуваються всередині мережі біткоіни, ця система працює аналогічно будь-якій електронній платіжній системі, наприклад, вебмані . Тобто, такий же електронний гаманець, за яким можна здійснювати певні операції, введення-виведення, з тією лише різницею, що біткоіни можна отримати не тільки в якості оплати або шляхом обміну якийсь валюти, але і шляхом Майнінг – самостійної видобутку.

  Можливості біткоіна.

  Спочатку біткоіни був дуже локальної криптовалюта, використовуваної лише обмежене коло людей, які стояли біля витоків його заснування. Але потім за кілька років перетворився на гігантську масштабну систему, що охоплює весь світ.

  На сьогоднішній день операції з біткоіни проводять не тільки на безлічі бірж, обмінників та інших ресурсів в інтернеті, але і в багатьох оффлайн-компаніях: магазинах, сервісних центрах і навіть держустановах. Так, наприклад, в США відомі випадки видачі зарплати держслужбовцям в біткоіни, біткоіни приймають до оплати в багатьох ресторанах, готелях, магазинах в ряді країн світу.

  В деяких азіатських країнах біткоіни досить активно використовуються як альтернатива банківському рахунку і пластикових карт, оскільки банківське обслуговування в цих країнах дуже дороге.

  В Росії, Україні та інших пострадянських країнах біткоіни ще не отримав широкого оффлайн-поширення, хоча в інтернет-сфері використовується досить активно. Мало того, в Росії, наприклад, планують взагалі заборонити операції з біткоіни, називаючи його “грошовим сурогатом” – про це є відповідний законопроект, який поки не прийнятий. Проте, зараз в Москві і Санкт-Петербурзі є кілька відомих закладів (ресторани, готелі), які поки продовжують приймати до оплати біткоіни.

  В цілому, можливості біткоіни на поточний момент постійно розширюються і зростають.

  Де взяти біткоіни?

  Отримати біткоіни можна чотирма способами:

  1. В якості оплати за будь-які товари або послуги (наприклад, розплатитися біткоіни з вами можуть на деяких біржах фрілансингу , на сайтах, які називаються “крани біткоіни”, де можна виконувати певні роботи за біткоіни).

  2. Купити біткоіни в обмінниках криптовалюта за готівку або безготівкові гроші, кошти електронних платіжних систем (т.зв. введення біткоіни).

  3. Купити біткоіни безпосередньо в іншого власника (це вигідніше, оскільки не доведеться платити комісію обмінного пункту, яка може виявитися чималою – до 5% і більше). Таких власників можна знайти на форумах і сайтах, присвячених біткоіни.

  4. Самостійний видобуток (Майнінг) біткоіни. На комп’ютер користувача встановлюється спеціальне програмне забезпечення, яке вносить свій внесок в обчислювальні процеси загальної мережі біткоіни і генерує криптовалюта для свого господаря.

  Ми рекомендуємо перевірений сервіс, що надає послуги хмарного Майнінгу біткоінів в формі контрактів. Контракт надає хмара тієї потужності, яку ви самі виберете, а доходи від Майнінгу і буде вашим щоденним прибутком. Радимо одразу зареєструватися у сервісі та почати з мінімальної інвестиції

  Перейти до хмарного Майнінгу

  старт облачного майнинга биткоинов на genesis-mining

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг