Що робити, якщо ви забули ПІН-код банківської картки?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Оскільки банківська картка (а найчастіше і не одна) є практично у кожного дієздатного українця, то страх забути або втратити свій ПІН-код знайомий кожному. Більш того, в списку найбільш поширених страхів він міцно входить в 10-ку «самих-самих». Щоб цей страх більш вами не володів, давайте раз і назавжди відповімо на питання: як відновити забутий ПІН-код вашої картки?

  Як відновити забутий ПІН-код?

  Так, якщо ви забули ПІН-код, то його вам ніхто не нагадає. Чому? Справа в тому, що ПІН-код (Personal Identification Number, тобто персональний ідентифікаційний номер) – це та комбінація з 4 цифр, яку ніхто крім вас знати не може. ПІН-код постачається окремо від картки (або зовсім генерується при видачі картки) в запечатаному конверті, і єдина людина, хто має право його розкрити – держатель картки. Банки без кінця нагадують клієнтам, що ніхто – ні співробітник банку, ні близькі клієнта – не повинні знати код карти. Втім, дуже часто ці нагадування проходять даремно, свідчення чого – величезна кількість заяв про шахрайство.

  Втім, шанс відновити забутий ПІН-код держателя все-таки є. На одну добу дається три спроби введення пін-коду. Ввели три рази невірно – карта блокується на 1 добу. Якщо у вас є в пам’яті кілька комбінацій цифр, одна з яких, як ви припускаєте, може бути істинним ПІН-кодом, то можна поступово підібрати правильний код.

  ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: ЯК ДІЗНАТИСЯ БАЛАНС КАРТКИ ПРИВАТБАНКУ?

  Інших способів відновити забутий ПІН-код немає. В офісі банку, де вам видали карту, цієї інформації немає, на гарячій лінії оператор вам ввічливо відмовить.Глухий кут?

  Відновлюємо ПІН-код через перевипуск банківської картки

  Якщо ви перебрали всі можливі комбінації ПІН-коду, але так і не відновили його. Вам залишається останній спосіб – перевипуск карти. У більшості банків є навіть ціла категорія для таких «забудькуватих» клієнтів: перевипуск з-за втрати пін-коду. Вартість перевипуску, як правило, у два рази нижче вартості первинного випуску карти і обходиться в районі 100-150 гривень для карт категорії MasterCard Standard/Visa Classic. Працівник банку заповнює заявку, і через тиждень-півтора ви отримуєте нову карту з новим ПІН-кодом. До речі, оскільки це перевипуск, то залишок коштів з вашої старої карти автоматично перейде на нову.

  Що робити, щоб надійно запам’ятати ПІН-код вашої картки?

  ПІН-код – не єдино можлива комбінація цифр для карти. Не всі знають, що ПІН-код можна легко змінити. Зробити це можна як у банкоматі банку (в основному меню є навіть спеціальна клавіша – «Зміна ПІН-коду» (або «Редагування персональної інформації»). Також ряд банків пропонують можливість змінити ПІН-код в вашому онлайн-кабінеті. Важлива умова: якщо при перевипуску картки вам дадуть конверт з новим ПІН-кодом. То при зміні в банкоматі або онлайн-кабінеті ніякого чека на руки ви не отримаєте. Це робиться з метою безпеки збереження суворо конфіденційної інформації.

  Яку комбінацію ПІН-код варто вибрати?

  Це повинна бути комбінація цифр, з якими у вас щось пов’язане: знакова дата, день народження вашої першої любові, сума грошей, необхідна для щастя і будь-яке інше, що з абсолютною вірогідністю можете знати тільки ви.

  Якщо є побоювання, що і цю комбінацію ви можете забути, новий PIN-код можна записати і зберігати в такому місці, щоб ніхто не міг здогадатися про зв’язки цих чотирьох цифр з вашою карткою.

  Яку комбінацію ПІН-коду не слід вибирати?

  Категорично не слід використовувати комбінацію, яка може бути пов’язана з вами і відома навіть самому обмеженому колу осіб. Це:

  • дата вашого народження і народження близьких родичів (дітей, дружини і т. д.)
  • комбінації цифр вашого номера телефону, паспорта, номера автомобіля
  • комбінації з серії «лоховской пароль»: 1234, 9876, 1111,1212 і т. д.

  загалом, удачі, здоровій пам’яті… і не зберігайте ПІН-код разом з картою. Втративши таким чином гаманець або сумку, ви просто подаруйте всі гроші знайшла. У цьому разі повернути заощадження можна тільки після заяви в поліцію. Банк повертати кошти таких розсіяних клієнтів не зобов’язаний.