Що робити, якщо по вашому втраченому паспорту оформили кредит?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  pasport(1)Вкрай неприємна, але цілком реальна ситуація: ви втратили паспорт, а через деякий час дізнаєтеся, що ви заборгували за одним або кількома миттєвими кредитами. Так, на жаль, така ситуація більш ніж можлива – і все завдяки спрощеній формі розгляду заявок на споживчий кредит. Втім, впадати в паніку не потрібно. Від таких чужих, але в чомусь своїх кредитів можна цілком відмовитися.

  Як таке може статися?

  Так, сьогодні дійсно можна без паспорта оформити швидкий кредит готівкою. Проблема- спрощена система розгляду заявок насамперед на споживчі кредити і кредитні картки. У цьому випадку від потенційного позичальника потрібно надати паспорт та довідку про доходи. Так як останню можна підробити, «вузьким» місцем залишається саме паспорт. І необов’язково, щоб шахрай був схожий на справжнього власника документа. Кредитний фахівець в банку – не прикордонник аеропорту, який за секунду може просканувати ваш особа. Достатньо, щоб приблизно збігався вік і этнотип особи. Тобто, якщо є паспорт 40-річного громадянина, то навряд чи з нього кредит зможе оформити 20-річний шахрай з азіатськими рисами обличчя. А ось 30-річний знову ж українець– цілком.

  Ваші перші дії при втраті паспорта

  Паспорт завжди потрібно тримати якщо не під рукою, те хоча б точно знати, де він знаходиться. В ідеалі краще взагалі перевіряти його наявність кожні 3-4 дні. І якщо ви розумієте, що цього документу немає ні будинку, ні на роботі, ні в машині, то ймовірність остаточної втрати вельми велика.

  У цьому випадку рекомендуємо якомога швидше звернутися із заявою в поліцію. Формулювання може бути будь-який: від втрати до крадіжки, правда, в цьому випадку співробітники поліції заведуть кримінальну справу, і ви в ньому станете потерпілим. Тому, якщо вам не принципово, чи потрібно писати заяву про втрату паспорта.

  Головне – дата втрати – вже вказана і підтверджена вашою згодою «говорити правду і нічого крім правди».

  Запит кредитної історії

  Приблизно через 2-3 тижні після втрати паспорта необхідно запросити виписку з бюро кредитних історій. В даному випадку ви дієте на випередження. Адже якщо шахраї вже взяли кредит за вашим паспортом, інформація про це вже потрапила в бюро, і ви зможете дізнатися всю таємницю про кредит, якого не брали. Раннє звернення корисно ще й тим, що кредит з великою ймовірністю ще не вийшов на прострочення (шахраї ж точно не збираються платити), а значить, ваша кредитна історія ще не зіпсована. Якщо у виписці з бюро нових кредитів немає, значить, ви дійсно просто втратили паспорт. Але якщо на вас оформлений новий кредит, то потрібно приступати до нових дій.

  Звернення в поліцію

  Якщо ви втратили паспорт, подали заяву в поліцію, а потім виявили, що на вас оформлений кредит, необхідно знову звертатися в правоохоронні органи. Оформлення кредиту за чужим паспортом – це кримінальний злочин. Відповідно, повинен розбиратися не банк, а поліція.

  Потім необхідно сповістити банк, в якому оформлений кредит, про те, що трапилося шахрайстві. Безумовно, на розпростерті обійми можете не розраховувати: кредит за чужим паспортом – майже 100% збиток банку. Подальша поведінка кредитної установи буде повністю залежати від його порядності. У ряді банків до закінчення розслідування вас не будуть турбувати дзвінками, а після того, як поліція дасть висновок про шахрайство – і поготів. У практиці інших банків – закошмаривание невинного клієнта дзвінками та листами про необхідність погасити кредит. Але вас це не повинно лякати: ви нічого не повинні. Просто ігноруємо дзвінки, а якщо «навал» стає нестерпним – звертаємося в поліцію або Росспоживнагляд. Зазвичай допомагає.

  Відновлюємо своє добре ім’я

  Залишається останнє, не менш важлива дія – відновити свою хорошу кредитну історію (якщо вона, звичайно, такою була до втрати паспорта). Зробити це необхідно, так як в подальшому будь-яке звернення за кредитом призведе до неминучого відмови. Ще б! Взяв кредит і не вніс жодного щомісячного платежу!

  Ви пишете запит у національне бюро кредитних історій і прикладаєте рішення суду або відповідь з поліції (зрозуміло, в вашу користь). Потім співробітники бюро виправляють вашу «заборгованість», тобто просто видаляють інформацію про оформленому кредиті. Не виключено, що це зробив вже за вас банк, але на всяк випадок краще підстрахуватися.

  Все, паспорт відновлений, чужий кредит залишається чужим, а ваша кредитна історія знову чиста!

  Сподобалося? А буде ще цікавіше!

  Залиши коментар!