Що робити, коли зникли гроші з банківської картки?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  На жаль, пластикові карти cьогоднi – Ласий шматочок для шахраїв. Як нечистих на руку людям вдається використовуват їх у своих цілях? Як діяті и убезпечити себе від ФІНАНСОВИХ втрат?

  Способи обману кардхолдерів (власників карток)

  1. Фішинг – не найприємніший термін, що позначає зовсім не клуб рибалок. У сучасному житті він більше відомий як витік даних утримувачів карт. Це відбувається з вини хакерів, здатних зламати клієнтську базу банку. Або ж із застосуванням пристроїв, які зчитують дані при використанні банкоматів. Це один з найскладніших і найнебезпечніших способів незаконного збагачення.
  2. Псевдопокупкі в Мережі – улюблений і поширений спосіб шахрайства. Відбувається це в момент скоєння мнимої покупки на сумнівних ресурсах. Перейшовши на сторінку оплати товару або послуги, покупець отримує дзвінок від менеджера магазину. Той просить ввести SMS-пароль для підтвердження операції. Після цього з балансу карти автоматично списується зазначена сума.
  3. Крадіжка фінансів реальними або лжесотруднікамі банку – злодійство, вже стало класикою. Ця схема працює вже не один рік і вражає своїм цинізмом і нахабністю.

  Пропажею грошей з банківських карт вже нікого не здивуєш, крім наївних власників, які не мали таких неприємностей в минулому. Проблема має глобальні масштаби, що виходять далеко за межі України. Такі форс-мажори легше запобігти, ніж боротися з їх наслідками.

  Загальні правила безпеки щодо використання банківських карт

  Будьте розсудливі. Пам’ятайте про те, що ні при якому збігу обставин представники банку не стануть уточнювати у вас дані карт, а тим більше PIN-код.
  Дзвінки від співробітників колл-центру відбуваються тільки з офіційних номерів телефону, які завжди можна перевірити на сайті вашого банку. Не довіряйте шахраям, дзвоном зі прихованих номерів.
  Не довіряйте карту стороннім особам.
  Не робіть необдуманих вчинків. Махінатори при спілкуванні з «клієнтом» виявляють віртуозну спритність і приховані психологічні прийоми тиску, щоб заволодіти інформацією. Якщо під час розмови виникають підозри щодо достовірності наданої інформації, без зайвих «церемоній» припиняйте бесіду. Самостійне звернення в службу підтримки клієнтів банку розвіє всі сумніви.
  Не залишайте без уваги телефон, а також персональні дані для входу в особистий кабінет інтернет-банку.
  Вся інформація по вашій карті, як і місце зберігання документації, отриманої разом з нею, повинна бути відома тільки вам.
  До здійснення покупок в Мережі перевірте ресурс на благонадійність. Є навіть спеціальні розширення для браузера, що показують рівень довіри користувачів.

  Порядок дій після крадіжки коштів

  Найперше, що ви повинні зробити – це заблокувати карту, зв’язавшись з оператором колл-центру банку, або ж самостійно, через особистий кабінет онлайн-банку із зазначенням причини.
  Необхідно зафіксувати факт шахрайства, написати заяви в міліцію і банк, власником картки якого ви є. Не зайвим буде і звернення в прокуратуру за місцем проживання.
  Якщо є докази крадіжки коштів з вашого рахунку співробітниками банку, дочекайтеся повернення втрачених грошей в повному обсязі, перш ніж замовляти перевипуск карти. Не всі представники штату банку відрізняються порядністю.
  Прив’яжіть до нової карті інший номер телефону.
  Вирішивши почати судову тяжбу, отримаєте всі необхідні для звернення до юристів паперу з поліції і банківські виписки по рахунку. Наївно вважати, що втрачені кошти банк поверне вам на першу вимогу. Як показує практика, довести свою правоту і відшкодувати збиток можна, але для цього потрібно самостійно проводити розслідування і звертатися до суду.
  Приготуйтеся до того, що на збір доказів за фактом крадіжки грошей вам буде потрібно час. Не поспішайте позбуватися від всіх доказів, що підтверджують переказ коштів шахраям.
  Проявляйте наполегливість, адже правда на вашому боці!

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг