Що краще – споживчий кредит або іпотека?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Попит на споживче кредитування останнім часом активно зростає, при чому все частіше даний продукт оформляють для вирішення житлового питання. В теж час практично в кожному банківському установі діє по декілька програм іпотечного кредитування. І часто перед позичальниками, охочими придбати квартиру за рахунок банківських коштів, постає питання: що краще кредит або іпотека?

  Чому обирають споживчий кредит

  Зазвичай до споживчого кредитування вдаються в тих випадках, коли потрібно не настільки значна сума, як при іпотечному кредитуванні. Так сьогодні можна отримати споживчий позику в розмірі до 1 мільйона рублів.

  Вибираючи, що краще кредит або іпотека багато хто схиляється в бік першого по ряду причин. Зокрема це:

  доступність споживчого позики.

  Сьогодні багато банківські організації спростили процедуру оформлення споживчого кредиту. При цьому у сучасних позичальників, завдяки величезній кількості подібних пропозицій, з’явилася можливість вибрати найбільш підходящі умови.

  можливість придбати бажане зараз, не відкладаючи кошти на покупку і без особливого збитку для сімейного бюджету.

  Банківські установи пропонують програми кредитування з можливістю вибрати як термін кредитування, так і зручну суму щомісячного платежу. Як правило, максимальний термін надання споживчого кредиту становить п’ять років, при цьому позичальник може погасити кредит достроково в будь-який час, при цьому відсотки стягуються тільки за реальний термін користування позиковими коштами.

  різниця відсоткових ставок при іпотечному та споживчому кредитуванні поступово сходить нанівець.

  При цьому для оформлення іпотеки позичальнику необхідно зібрати об’ємний пакет документів, застрахуватися, оплатити різного роду комісії та надати в заставу знову придбану нерухомість. Для отримання споживчого позики все це не потрібно.

  для отримання споживчого кредиту не потрібно робити початковий внесок.

  нерухомість, що купується з використанням споживчого позики, не виступає в якості застави.

  А значить в разі фінансових проблем, квартиру можна продати і погасити заборгованість перед банком.

  Таким чином, у споживчого кредиту є безліч переваг перед іпотечним кредитуванням. Однак якби було все так добре, то іпотечні програми просто б перестали існувати, в той час як сьогодні банки радують своїх клієнтів все новими пропозиціями.

  Недоліки споживчого кредиту перед іпотечним

  Говорячи про переваги споживчого кредитування, не можна не відзначити і його недоліки. Зокрема, це стосується умов, на яких банківські організації пропонують кредит.

  Як відомо, умови кредитування в різних фінансових організаціях можуть сильно відрізнятися. Однак є в цих умовах і загальні моменти, основним з яких є спосіб розрахунку максимальної суми кредиту для кожного позичальника. Іншими словами, не завжди бажане буває можливим, і, маючи середній дохід навряд чи можна розраховувати на отриманні великої суми без ліквідного забезпечення.

  Інший момент стосується терміну кредитування. І якщо за іпотечною позикою він може досягати тридцяти років, то максимальний термін споживчого кредиту становить не більше п’яти років, а в деяких банках семи років.

  Таким чином, кожен кредитний продукт має своїх переваги і недоліки, і для того щоб зробити правильний вибір що краще кредит або іпотека, необхідно врахувати безліч чинників.