Шахрайство з кредитами.

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Багато громадян нашої країни в якійсь мірі стикаються з кредитами. Хтось бере гроші під відсотки для придбання автомобіля (автокредит), хтось – купує квартиру в кредит (іпотека)​​, хтось користується кредитними картками, розплачуючись за покупки і т.д. І за всім цим спостерігають шахраї, щоб скористатися чужими грошима.

  Шахрайство з кредитними картами.

  Багато шахраї використовують чужі карти найчастіше в магазинах, підробляючи на чеку підпис справжнього господаря карти. Таке відбувається тому, що отримати готівку в банку вони просто не зможуть, касир вимагає від господаря картки документ, що посвідчує його особу та звіряє підпис з оригіналом на карті. Тому, якщо ви втратили кредитну карту, то терміново телефонуйте в банк і блокуйте її.

  Щоб зняти гроші з втраченою карти, шахраю потрібно знати ваш пін-код або мати при собі спеціальні технічні засоби для підбору цього коду. Тому найкращий спосіб – це запам’ятати свій пінкод і ніколи не зберігати його разом з картою.

  Також є ще один спосіб шахрайства з кредитними картами – називається він скімінг (від англ. Skim знімати). При цьому використовується банкомат. Шахраї використовують електронний пристрій (скіммер), який встановлюють на банкомат. Це пристрій зчитує інформацію з кредитних карт, що проходять через банкомат, або встановлюються мінікамери. Після цього шахрай може знімати з рахунку людини, будь-які суми. Тому необхідно бути пильними і намагатися не знімати гроші через банкомати, які встановлені на вулиці, і регулярно перевіряйте виписку по рахунку.

  Шахраї також діють через інтернет. Шахрай може непомітно підглянути і запам’ятати дані вашої карти: номер, термін придатності, ім’я, а також тризначний код, який вказаний на зворотному боці картки поруч з підписом власника. Зараз існує безліч інтернетмагазинів, де ці дані можна використовувати, щоб купити товар.

  Також якщо ви здійснюєте операції по своїй карті через Інтернет, то користуйтеся тільки надійними вебсайтами. Все безпечні веб-сайти мають значок закритого замкаабо букву «s» після «http» в поле URLадреси. Такі вебсайти забезпечують повний захист передачі даних.

  Шахраї можуть надсилати листи з проханням уточнити ваші дані з пластикових карт. Натискаючи на посилання в цьому листі, ви можете потрапити на помилковий сайт банку. Там можуть запропонувати набрати номер картки та ПІНкод. Такий вид шахрайства називається фішинг” (по-російськи «риболовля»).

  Щоб обдурити власників кредитних карт, шахраї телефонують. Наприклад, людина, яка ніколи не брав кредит, може отримати на мобільний телефон повідомлення про заборгованість по кредиту в банку. Коли така людина дзвонить за вказаними телефонами, то його просять представитися, дізнаються його паспортні дані та іншу інформацію. Потім шахраї пояснюють такому «боржнику», що для розслідування ситуації їм необхідно надати номер карти і код.

  Нижче наводяться поради, як уникнути шахрайства з пластиковими картами:

  Ніколи не записуйте пін-код на самій карті і не зберігайте його разом з нею.

  Ніхто не повинен знати ваш пін-код.

  При знятті готівки з банкомату, під час введення пін-коду, не повинно бути сторонніх осіб.

  Номер вашої карти і телефони банку завжди повинні бути при вас.

  Не залишайте карту в місцях, куди можуть проникнути сторонні люди.

  Після проведення операції, не забувайте карту в банкоматі. Перевірте, що карта належить саме вам.

  Всі операції з оплати товарів і послуг з вашої карті повинні відбуватися у вашій присутності та спостереженні.

  Не користуйтеся картою для оплати, якщо касир або магазин не викликають у вас довіри.

  Зберігайте всі копії ваших платіжних чеків і порівнюйте їх з виписками за рахунком.

  При втраті кредитної картки, негайно телефонуйте в банк і блокуйте її.

  Шахрайство з кредитом готівкою.

  Шахраї, можуть запропонувати взяти їм кредит на ваше ім’я і природно по вашим документам. Ні в якому разі не погоджуйтеся на такі пропозиції. Навіть якщо вам обіцяють, що ви нічого платити не будете, не погоджуйтеся. Зрештою, всі зобов’язання по виплаті боргу, відсотків і комісій, ляжуть на ваші плечі. Довести в суді свою непричетність до даного кредиту буде неможливо.

  Шахраї також пропонують оформити споживчий кредит на покупку будь-якої побутової техніки. Вони можуть сказати, що їм терміново потрібна ця річ, а необхідних документів з собою немає. Від вас вимагається тільки лише паспорт і ваша підпис у договорі, а розплатяться за кредит вони самі. При вашому злагоді, шахраї отримають товар і сховаються, а ви будете повністю з місяця в місяць погашати кредит.

  Якщо ви втратили паспорт або інший документ, який засвідчує вашу особистість, то їх можуть використовувати шахраї для отримання кредиту. Тому, при втраті документа, необхідно терміново повідомити про це до найближчого відділення поліції. Загублений документ одразу ж стає недійсним і фіксується в базі даних МВС. Ніколи не передавайте ваші паспортні дані незнайомим людям, тому що ними можуть скористатися шахраї.

  Шахрайство по оголошенню.

  Бувають випадки, коли людина не втрачав паспорт, але дізнається, що на нього оформлений кредит. Як таке відбувається? Причина може полягати в тому, що людина сама колись намагався отримати кредит і помилково звернувся до “чорного брокеру“, якого знайшов за оголошенням. Зазвичай такі брокери нічим допомогти не можуть. Але, отримавши від вас повний пакет документів і повідомивши, що вам в кредиті відмовлено, шахраї можуть оформити за цими документами кредит себе. Тому, ні в якому разі не користуйтеся послугами організацій або приватних осіб, які крім усього пропонують вам за певну плату, підробити необхідні для отримання кредиту документи.

  Шахрайство по кредитах з поручителями.

  Шахраї можуть попросити вас бути поручителем за кредитним договором. Завжди пам’ятайте, що поручитель несе таку ж відповідальність перед банком, як і позичальник. Щоб не стати боржником по чужим договорами, ніколи не погоджуйтеся бути поручителем у незнайомих вам людей. Шахраї зникнуть з грішми, а ви будете виплачувати їх борг.

  Шахрайство по кредитах співробітниками банків.

  Часто буває, що клієнту доводиться оплачувати не тільки борг по кредиту разом з відсотками по ньому, а й вчинення різних операцій банком, хоча це не обмовляється в договорі. Щоб не бути обманутим, потрібно уважно читати всі документи та договори, перед тим як ставити свій підпис. Необхідно уточнювати всі обставини, за якими можуть бути підвищення суми, що виплачується банку.

  Також буває, що після погашення всіх кредитів, на ім’я клієнта приходить пластикова кредитна карта від цього банку. У листі, клієнту повідомляють, що йому безкоштовно оформили цю карту, і по ній йдуть маленькі відсотки. Таким чином він вже є їх VIPклієнтом. Якщо клієнт карту не активує, то йому дзвонять і переконують його активувати карту. Виникає питання, а що ж має банк від такої кредитки? Як тільки клієнт активує карту, починають зніматися відсотки від загальної суми знаходиться на карті. Чим менше сума, тим вище відсотки. За кожне зняття грошей готівкою теж знімаються певні відсотки. Подумайте, чи варто активувати такі «вигідні» карти.

  До всіх радам, приведеним в нашій статті, потрібно ставитися з розсудливістю, щоб не захворіти манією переслідування. Не потрібно думати, що все навколо тільки й думають, як би заволодіти вашими грошима. Але обережними бути слід.