Рада звільнила благодійні організації, які допомагають переселенцям, від податку на доходи фізосіб

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Верховна Рада України звільнила благодійні організації, які надають допомогу тимчасово переміщеним особам з Донбасу та Криму, від оподаткування податком на доходи фізичних осіб За відповідний урядовий законопроект №2213 "Про внесення змін до статті 165 і 252 Податкового кодексу", на позачерговому засіданні Ради у понеділок, 2 березня проголосував 291 народний депутат. "З метою створення сприятливих умов для оперативного надання благодійними організаціями (їх філіями, представництвами) благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам пропонується звільнити таку допомогу від оподаткування податком на доходи фізичних осіб", – йдеться в пояснювальній записці до документа. Перелік таких благодійних організацій визначить Кабінет Міністрів.

  Як пояснила міністр фінансів Наталія Яресько, така пропозиція виникла в ході обговорення цього питання з послами і дипломатами іноземних держав, які скаржаться, що надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним громадянам України обкладається податком. Міністр додала, що під час обговорення з представниками фракцій Верховної Ради і профільним комітетом парламенту було погоджено, що звільнення від оподаткування благодійної допомоги буде застосовуватися тільки до допомоги від міжнародних благодійних організацій (їх філій, представництв). Як повідомлялося, Верховна Рада 3 лютого ухвалила в першому читанні проект закону "Про внесення змін до деяких законів України (щодо волонтерської діяльності)" (реєстраційний номер 1408).

  Законопроектом визначено, що "волонтер – фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану, неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги". Проектом закону передбачено, що волонтери здійснюють волонтерську діяльність як на базі організацій та установ, які залучають до своєї діяльності волонтерів, так і індивідуально, або входячи до складу неформальних волонтерських груп. Волонтер може отримати посвідчення волонтера, здійснюючи волонтерську діяльність в організаціях і установах, які залучають до своєї діяльності волонтерів. Згідно з законопроектом, волонтер має право на: – надання волонтерської допомоги з власної ініціативи як з укладенням договору про її надання, так і без; – належні умови здійснення волонтерської діяльності, зокрема, отримання повної та достовірної інформації про порядок та умови здійснення волонтерської діяльності, забезпечення спеціальними засобами захисту, спорядженням та обладнанням; – забезпечення проведення вакцинації, медичного огляду та інших лікувально-профілактичних заходів, необхідних для здійснення волонтерської діяльності; – зарахування часу здійснення волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики в разі її здійснення за напрямами, що відповідає отримуваній спеціальності; – відшкодування витрат, пов’язаних з провадженням волонтерської діяльності; – інші права, передбачені договором про провадження волонтерської діяльності та законодавством. Волонтер зобов’язаний: – сумлінно та своєчасно виконувати обов’язки, пов’язані з провадженням волонтерської діяльності; – у випадках, визначених законодавством, проходити медичний огляд та надавати довідку про стан здоров’я; – в разі необхідності проходити подальшу підготовку (перепідготовку); – не допускати дій і вчинків, які можуть негативно вплинути на репутацію волонтера, організації або установи, на базі якого здійснюється волонтерська діяльність; – дотримуватися правовий режим інформації з обмеженим доступом.

  Отримувачами волонтерської допомоги є фізичні та юридичні особи, які отримують таку допомогу. В Закон України "Про страхування" вносяться зміни щодо добровільного страхування життя і здоров’я волонтерів на період надання волонтерської допомоги організаціями і установами, які залучають до своєї діяльності волонтерів. Також законопроектом пропонується внести зміни в Закон України "Про волонтерську діяльність". Змінами передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах їх компетенції: – забезпечують реалізацію державної політики у сфері волонтерської діяльності; – розробляють і забезпечують реалізацію галузевих і регіональних програм сприяння розвитку і підтримки волонтерської діяльності; – вживають інших заходів для розвитку та популяризації волонтерської діяльності; сприяють поширенню інформації про волонтерську діяльність; – сприяють громадським об’єднанням і благодійним організаціям у їх діяльності, спрямованій на розвиток волонтерської діяльності; – поширюють інформацію про стан реалізації галузевих і регіональних програм сприяння та підтримки волонтерської діяльності. Крім того, законопроектом передбачено, що Кабінет міністрів, інші органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування сприяють поширенню інформації про організації та установи, які залучають волонтерів до своєї діяльності (їх місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв’язку, а також, при наявності офіційного веб-сайту в мережі Інтернет та електронної пошти), перелік осіб та організацій і установ, які потребують волонтерської допомоги, шляхом розміщення відповідної інформації на власних веб-сайтах в мережі Інтернет та місцевих засобах масової інформації.

  Згідно з законопроектом, організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, мають право: – здійснювати діяльність як з укладанням договору з волонтером про її здійсненні, так і без нього; – одержувати кошти та інше майно для здійснення волонтерської діяльності; – самостійно визначати напрями здійснення волонтерської діяльності; – видавати волонтерам посвідчення, які засвідчують їх особу та вид волонтерської діяльності в межах організації; – відшкодовувати волонтерам витрати, пов’язані з наданням ними волонтерської допомоги, передбачені статтею 11 цього Закону; – страхувати життя і здоров’я волонтерів на період здійснення ними волонтерської діяльності у відповідності з Законом України "Про страхування"; – запрошувати іноземців для виконання волонтерської діяльності на території України, відправляти громадян України за кордон для реалізації волонтерської діяльності; – набувати інші права, передбачені законом.

  Організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, зобов’язані: – забезпечувати волонтерам безпечні та належні для життя і здоров’я умови здійснення волонтерської діяльності; – здійснювати підготовку волонтерів; – забезпечувати волонтерів повним обсягом інформації щодо змісту та особливостей здійснюваної ними волонтерської діяльності; забезпечувати вільний доступ до інформації, що стосується здійснення волонтерської діяльності, організаціями і установами, які залучають до своєї діяльності волонтерів.   Як повідомлялося, майже чверть українців (23%) займається волонтерством.Про це свідчать результати опитування, проведеного GFK Ukraine, які представив заступник директора цієї соціологічної компанії Гліб Вишлінський на прес-конференції в кінці 2014 року. "Сума пожертвувань за останні 12 місяців – 8 725 760 206 грн. У свою чергу, сума пожертв українців раніше, ніж за останні 12 місяців (у середньому за рік) – 7 184 459 914 грн", – зазначив він. Також, за його словами, 74% українців жертвували кошти на різні цілі коли-небудь в житті, з них 25% почали жертвувати протягом останніх місяців. "

  Суми пожертв українців відрізняються і складають від кількох гривень до 283 тисяч гривень в рік", – повідомив Експерт. "У 2014 році найбільш охоче українці жертвували на допомогу українській армії, пораненим, а також хворим дітям", – зазначив він. Крім того, за його словами, в 2014 році кількість українців, які жертвують кошти, збільшились – 63% робили пожертви, тоді як до 2014 року кошти жертвували 49% українців. Також, згідно з результатами опитування, у 2014 році сума пожертв була більшою, ніж в інші роки. 43% тих, хто коли-небудь жертвував кошти, робили це напрямом, третина не пам’ятає назви благодійної організації, через яку вони зробили внесок. Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко зазначив, що волонтери підвищили ефективність роботи Міністерства оборони України і допомогли посилити війська, також президент вважає за необхідне створити поради волонтерів при МВС.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг