Рада прийняла закони про захист інвесторів в державних інвестпроектах

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

   Верховна Рада 7 квітня прийняла без обговорення у другому читанні та в цілому законопроекти "Про внесення змін в Бюджетний кодекс про державних інвестиційних проектах" (№2258) і "Про внесення змін в деякі законодавчі акти про захист прав інвесторів" (№2259), необхідні для отримання 500 млн доларів від Світового банку (СБ) по програмі DPL і 300 млн доларів від уряду Японії. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, за ухвалення цих документів проголосувало відповідно 248 і 236 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 депутатів. "У середу преборд WB (попереднє засідання Світового банку, World bank – ред.). Якщо до середини середовища (8 квітня – ред.) не буде №№2258 і 2259, не отримаємо 800 млн доларів ", – написав напередодні після схвалення профільним комітетом цих документів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов на своїй сторінці в Facebook. Він зазначив, що законопроект №2259 вводить інститути похідного позову, незалежних директорів, жорсткі правила угод із зацікавленістю, відповідальність посадових осіб за заподіяний збиток компанії, обов’язковий лістинг для ПАТ. На думку Нефедова, прийняття цих законів "дасть зростання приблизно 8-10 позицій в рейтингу Doing Business (кожна позиція плюс – це, за статистикою, близько 600 млн доларів потенційних прямих іноземних інвестицій)".

  Як заявляв раніше міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус, Україна планує піднятися з 96-го на 50-е місце в рейтингу Doing Business. "Ми будемо покращувати умови ведення бізнесу. Ми поставили собі завдання з 96-го місця через два роки піднятися на 50-е місце в рейтингу Doing Business. І ми будемо боротися з корупцією шляхом дерегуляції, будемо покращувати умови ведення бізнесу. І в найближчому майбутньому, звичайно, побачимо, що іноземні інвестори повернуться в нашу країну", – запевнив міністр. При цьому він нагадав, що минулого тижня Кабінет міністрів прийняв постанову, спрямовану на поліпшення ведення бізнесу. "Це стосується агросектору – скасували низку сертифікатів, у тому числі карантинний сертифікат, його більше аграріям не треба буде отримувати, тому що буде єдина карантинна зона", – сказав міністр, нагадавши, що у нас в кожній області, в кожному районі була окрема карантинна зона, і при перевезенні зерна з одного району в інший потрібно було отримувати карантинний сертифікат. Корупційна складова при цьому була від 3 до 4 млрд грн.   На думку директора департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ Леоніда Антоненко, документ створює передумови для існування в Україні дійсно публічних компаній – з незалежними директорами, комітетами з винагород і призначень, з цивілізованими інструментами вирішення конфлікту інтересів між мажоритарним акціонером і компанією, з відповідальністю менеджерів компанії за порушення їхніх обов’язків по відношенню до компанії і похідним позовом – інструментом залучення менеджерів до відповідальності за порушення цих обов’язків. "Інвестор в акції українського акціонерного товариства отримав потужний інструмент захисту його інвестиції – право вето на схвалення угоди між компанією і її пов’язаними особами.

  Власники квазі-публічних товариств отримали можливість позбавити ці компанії тягаря публічності і перевести їх у приватну форму", – зазначив Антоненко. Він прогнозує, що в Україні залишиться трохи публічних акціонерних товариств, однак вони будуть максимально (наскільки це можливо в українських умовах) наближені до європейських стандартів публічності, тоді як приватні компанії отримають більше гнучкості в питаннях корпоративного управління. У свою чергу законопроект №2258 передбачає створення ефективної та прозорої системи управління державними інвестиціями. Нагадаємо, на розгляді у Верховній Раді знаходяться п’ять законопроектів, прийняття яких необхідно для отримання від СБ другої програмної позики на політику розвитку (DPL-2) в обсязі 500 млн доларів і 300 млн доларів – від уряду Японії в рамках двосторонньої міжурядової угоди з Україною про сприяння та захист інвестицій (інвестиційний договір між Японією та Україною – ред).

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг