Продаж іпотечної квартири: можливі варіанти

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Іпотечне кредитування сьогодні для багатьох є єдиним способом поліпшення житлових умов. Однак разом з усіма радощами від покупки власної нерухомості в іпотечного кредитування існують і неприємні моменти, зокрема це стосується фінансових ризиків і психологічного аспекту – не кожен готовий досить тривалий період свого життя віддавати половину зарплати в банк. Таким чином, нерідко через деякий час після оформлення іпотеки може знадобитися продаж іпотечної квартири. Причому така необхідність часто пов’язана не тільки з неможливістю виплачувати кредит, а й у зв’язку з бажанням придбати нову квартиру або будинок.

  Продаж іпотечної квартири – з чого почати

  Природно, що вирішивши продати іпотечну квартиру, насамперед слід звернутися в банк, в якому власне і була оформлена іпотека. Тут слід зазначити, що в разі якщо в договорі є обмеження на дострокове погашення, то продаж іпотечної квартири неможлива до повного зняття цієї заборони.

  Як правило, якщо продаж іпотечної квартири пов’язана з бажанням придбати нерухомість більшої площі, то банки йдуть назустріч. Однак деякі банківські організації в подібних ситуаціях готові застосувати і штрафні санкції або ж зовсім відмовити у продажу застави.

  Зовсім інакше йде справа у випадках, коли продаж іпотечної квартири пов’язана з неможливістю виконувати обов’язки за договором. У даній ситуації банки, зацікавлені у своєчасному погашення боргу, частіше дозволяють позичальникові продати квартиру більш платоспроможному обличчю і навіть готові сприяти у продажу, підшукавши надійного покупця.

  В даний час існує декілька способів продажу іпотечної квартири, кожен з яких відрізняється один від одного тим, на яких умовах і коли буде знято обтяження з нерухомого об’єкта. Вибір того чи іншого варіанту здійснюється спільно з позичальником, банком кредитором і покупцем.

  Самостійний продаж іпотечної квартири

  При самостійному продажі іпотечної квартири, позичальникові необхідно отримати згоду банку на зміну власника, після чого з квартири знімається обтяження.

  Даний спосіб передбачає, що заставодавцем на певний час стає покупець, який є новим власником іпотечної квартири. При цьому процедура передачі іпотечної квартири покупцю виглядає наступним чином:
  після отримання згоди на продаж іпотечної квартири і визначення суми, що залишилася заборгованості, між покупцем і продавцем підписується попередню угоду, завірене нотаріусом.
  після підписання угоди покупець перераховує грошові кошти банку заставодержателю.
  після того, як з квартири будуть зняті обтяження, між продавцем і покупцем укладається угода купівлі-продажу і виробляється реєстрація права власності.

  Продаж іпотечної квартири за участю банку

  В цілому процедура продажу іпотечної квартири за участю банку схожа з самостійним продажем. Виняток становить та обставина, що банківська організація в даному випадку береться супроводжувати угоду купівлі-продажу об’єкта нерухомості.
  При даному способі продажу іпотечної квартири, банк:
  виступає в ролі посередника, надаючи дві депозитарні комірки: одну для внесення залишилася суму заборгованості покупцем, іншу для продавця, куди вноситься різниця між сумою покупки і сумою заборгованості,
  зв’язується самостійно з реєстраційним органом, передає повідомлення про закриття кредиту та іншу необхідну документацію.

  Продаж іпотечної квартири шляхом заміни позичальника

  В даному випадку квартира раніше залишається в заставі у банку, а покупець стає новим позичальником, шляхом переоформлення іпотечного кредиту на його ім’я. Обтяження квартири знімається тільки після повного погашення заборгованості перед банком.