Приховані комісії банків

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Введите текст или адрес веб-сайта либо переведите документ.
  Приховані комісії банків – цим словосполученням нас лякають день у день, акцентуючи увагу на тому, що кожна банківська установа йде на будь хитрощі, щоб витягнути зайву копійчину у довірливого клієнта. Але як взяти кредит готівкою так, щоб потім не отримати нежданий «сюрприз» у вигляді солідної надбавки до раніше обговореним платежах?

  Для того щоб правильно і грамотно проводити ділові операції в банківській сфері, необхідно мати багаж певних знань і навичок, які і стануть вашою головною захистом у боротьбі проти прихованих комісій. Звичайно, для того щоб вивчити всі тонкощі і деталі даного питання, однієї статті навряд чи буде достатньо, проте сформувати загальне уявлення і вивчити основні моменти даного питання ми все-таки постараємося.
  Що включає в себе кредит?

  Перед тим, як розповісти про приховані комісійних платежах, давайте розберемося з тим, що в себе включають основні кредитні витрати, а це:

  річна% ставка;
  щомісячна комісія;
  разова комісія;
  щомісячна страховка;
  разова страховка.

  Крім цього, дуже часто є додаткові витрати за видачу кредитної картки, відкриття рахунку або за процедуру зняття грошових коштів і т.д. Як правило, подібні витрати не сильно великі, тому їх можна і не брати до розгляду.
  Куди заховалася комісія?

  Головний маркетинговий інструмент будь-якого сучасного банку – це річна процентна ставка. Саме її найчастіше озвучують в рекламних блоках і промо роликах, намагаючись заманити клієнта максимально вигідною пропозицією. Відразу ж варто відзначити, що будь-які рекламні гасла про те, що річна ставка становить 0% – не відповідають дійсності. Тим, хто все ще в них вірить, пора б уже зрозуміти, що не буває нічого безкоштовного і банку не вигідно видавати вам гроші «просто так», чи не заробивши при цьому ні копійки.

  Навіщо нас обманюють? Насправді, це навряд чи можна назвати обманом, а скоріше відволікаючим моментом. Більшість людей, які слабо розбираються в процесах сучасної системи кредитування, основну увагу приділяють саме показнику відсоткової річної ставки. Прекрасно знаючи про це, банківські маркетологи, намагаються всіляко привернути увагу користувача шляхом заниженням процентних ставок аж до 0%. Однак, будь-який банк, видаючи на певний строк позикову суму, повинен хоч що-небудь від цього заробити. А значить, прибуток банку закладається в різні додаткові комісії і приховані платежі. На них вам навряд чи будуть акцентувати увагу при укладанні договору про кредитування, а написані дрібним шрифтом виноски читає далеко не кожен позичальник.

  Як правило, приховані комісії являють собою різні щомісячні платежі, які будуть додаватися до загальної суми виплат за місяць. Вони можуть істотно підвищити загальну суму необхідного платежу, адже нараховуються виходячи з первісної суми кредиту.
  Навіщо штучно занижувати ставки?

  Насправді, звинувачувати в чомусь маркетолога або тим більше, банк – неправильно. В умовах жорсткої конкуренції кожна фінансова організація прагне до того, щоб заманити якомога більше клієнтів. Проводячи аналогію з риболовлею, можна сказати, що банки лише закидають вудки з пропозиціями, а на яку з них клюнути – вирішує сам клієнт.

  Навіщо їм занижувати ставки? Наведемо простий приклад. Дуже часто можна зустріти таку картину, коли людині в одному банку пропонують голу ставку в 25% річних за відсутності як-яких витрат. Але він іде, адже в іншому банку йому пропонували 15% і він думає, що дана пропозиція більш вигідно. Хоча насправді, в другому банку його просто забули попередити про те, що крім 15% річних, він щомісяця зобов’язаний буде сплатити ще й 1.2% комісії. Причому комісія ця береться не від залишилася, а від початкової суми кредиту, а значить буде досить великий. Особливо це стосується, так званих, кредитів за годину, які видаються моментально. У результаті виходить, що вигідніше йому було взяти кредит під 30%, ніж переплачувати за «вигідні» 15% річних + комісія.
  Як не потрапити під приховані комісії?

  Щоб позбавити себе від прихованих комісій, необхідно правильно підходити до процесу вибору найбільш підходящого кредитної пропозиції. У першу чергу, потрібно обов’язково прочитати договір на кредит кілька разів, причому дуже уважно. Навіть якщо ця процедура здасться вам занадто довгої та виснажливої ​​- дочитайте все від початку і до кінця. Особливу увагу звертайтеся на записи, зроблені дрібним шрифтом. При виникненні питань – не бійтеся питати консультацію і менеджера, адже це його робота.

  Якщо ж ви не можете нормально розібратися у всіх цифрах і умови кредитування, основна увага зверніть на сам платіж. На сьогоднішній день, будь-які ставки за кредитами споживчого типу мають фіксоване значення, а значить змінити ваш кредитний договір не можна. Ви повинні запитати про те, скільки становитиме щомісячний платіж по даному виду кредитування – точну суму вам зобов’язаний буде надати співробітник банку.

  Ще один момент – номінальна і фактична сума. Дуже часто, банки стягують разову комісію за свої послуги. А це означає, що сума, обумовлена ​​в договорі і сума, яку ви отримаєте на руки – будуть різними. Разова комісія вигідніша, ніж щомісячна, однак у всьому є розумні рамки. Мало хто захоче, розраховуючи взяти кредит на 20 000 грн, в кінцевому підсумку отримати на руки 10 000.

  Будьте уважні, оформляючи кредитну угоду, і ваша співпраця з банком обійдеться без прихованих комісій!

  Оформити кредити Мікропозик онлайн на карту Замовити кредитну карту

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг