Приватний кредит під заставу

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Для деяких потенційних позичальників, приватний кредит є більш доступним способом отримання грошей. Такий кредит можна отримати без перевірки: працевлаштування, розміру зарплати та кредитної історії. Приватного інвестора найбільше цікавлять: вартість квартири, паспорт позичальника, а також документи на квартиру. Якщо приватний кредит буде виданий, то позичальник може отримати суму готівкою, яка складе 60-70% від вартості застави.

  Приватний кредит під заставу, можна отримати швидко, але бажано заздалегідь оцінити всю суму виплати, яка буде залежати від пропонованих відсотків. Приватні кредити вважаються більш дорогими, ніж банківські, бо мінімальна процентна ставка не буває менше 5% на місяць. Зате позичальник може бути спокійний, що кредитор не буде брати з нього ніяких додаткових платежів і комісій. Погашення приватного кредиту зазвичай відбувається щомісяця, до повного повернення всієї суми в обумовлений договором строк.

  Види застави.

  Застава буває: повний, частковий і змішаний. В якості застави може виступити не кожне майно. Наприклад, державне майно не може бути запорукою, ні в якому випадку. Цінність застави визначається терміном його реалізації. Запорука розрізняють по цінності:

  Дорогоцінні метали,

  дорогоцінні камені,

  ювелірні вироби,

  валюта,

  цінні папери,

  векселя,

  товарноматеріальні цінності,

  товари знаходяться в обороті,

  товари знаходяться в переробці,

  нерухомість.

  Зобов’язання обох сторін по заставі.

  Той у кого зберігається заставу, зобов’язаний застрахувати його за рахунок позичальника в повній вартості. Це робиться на випадок ризику втрати або пошкодження застави. Потім необхідно вживати всіх заходів для того, щоб забезпечити збереження цього майна, наприклад, нести всі господарські витрати з утримання. Якщо виникає загроза пошкодження майна, то необхідно негайно повідомити про це іншій стороні. Крім цього, позичальник при передачі застави, має право перевірити: якість та умови зберігання заставленого майна.

  Незалежно від того, у кого зберігалося закладене майно, все-таки ризик його втрати лежить на позичальника, якщо тільки в договорі немає інших умов. У разі втрати або пошкодження застави, необхідно замінити і відновити предмет застави. Цей процес має відбуватися за згодою заставодержателя.

  Розпоряджатися заставою може тільки позичальник, бо він є власником цього майна. Кредитор, який приймає заставу, не має права розпоряджатися цим майном. Він може тільки обмежити дії позичальника, по відношенню до майна. Такі обмеження можуть бути обумовлені в договорі. Також, якщо в договорі є спеціальні вказівки, то кредитор, який має у себе заставу, має право користуватися ним, але при цьому він повинен регулярно надавати звіт власнику про користування. В цей звіт може входити, наприклад, покриття витрат на утримання застави і т. Д.

  Ризик приватного кредитування під заставу.

  Позичальнику потрібно враховувати, що приватний кредит під заставу нерухомості, є для нього дуже ризикованою програмою кредитування. Якщо у позичальника почнуться прострочення по кредиту, то кредитор може нарахувати штраф, а якщо в договорі чітко вказані та інші міри покарання, то кредитор матиме право застосувати їх. Наприклад, при будь-якому невиконанні позичальником умов кредитування, кредитор може почати процедуру переоформлення застави в особисту власність собі.

  Тому, перш ніж звертатися за приватним кредитом, позичальникові варто переконатися заздалегідь в тому, що він зможе регулярно виплачувати отриманий кредит. Для цього необхідно дуже уважно вивчити умови договору і оцінити суму щомісячного платежу. При цьому необхідно враховувати, що виплачуючи відсотки, позичальник повинен ще протягом усього терміну кредитування повернути повну суму кредиту.

  Складання договору при кредитуванні під заставу.

  Щоб оформити угоду, необхідно мати при собі паспорт і договір. Складати договір потрібно за всіма правилами, які прописані в законі. При цьому обидві сторони зобов’язані зберігати все те, що там вказано.

  При оформленні договору, необхідно буде згадати всі важливі пункти угоди, особливо якщо кредит оформляється під заставу майна. Для документів повинен використовуватися чистий аркуш паперу і звичайна кулькова ручка. Друкувати договір заборонено, він повинен бути написаний у двох примірниках і тільки від руки.

  У договорі має бути зазначено: де, коли, під які відсотки і на який термін отримана певна сума від кредитора. Необхідно вказати повні дані кредитора і позичальника, бажано, щоб були підписи свідків з кожного боку. Договір повинен бути написаний грамотно, без помилок і виправлень. Внизу договору повинні стояти дата угоди і підписи.

  Гроші повинні передаватися тільки в присутності свідків. Другий примірник договору можна віддати тільки після отримання всієї суми. Повернення грошей повинен відбуватися також у присутності свідків. Після повного погашення, необхідно зажадати від кредитора розписку, що він отримав всю суму, а також всі відсотки по кредиту. Якщо це не зробити, можуть бути дуже неприємні наслідки, аж до втрати майна відданого в заставу.