Порошенко ветував закон про продовження права жінок виходити на пенсію в 55 років

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону України № 1086 “Про внесення змін до закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо удосконалення пенсійного забезпечення”. Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України. “Готується на розгляд з вето президента”, – наголошується в статусі проходження документа. У пропозиціях президента, доданих до закону, зазначається, що прийнятий Верховною Радою України 14 січня 2015 р. закон не може бути підписаний, оскільки пунктом 2 розділу 1 закону передбачається продовжити до 1 січня 2022 р. дію положення щодо права виходу на пенсію після досягнення 55-річного віку жінкам, які звільнені з роботи і мають не менше 30 років страхового стажу. “Прийняття закону спрямовано на захист прав жінок передпенсійного віку, які є неконкурентоспроможними на ринку праці і опинилися в складних економічних обставинах, обумовлених масовими звільненнями працівників.

  Разом з тим, враховуючи наявність протягом останніх років дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який покривається за рахунок коштів державного бюджету, на сьогодні відсутнє фінансове забезпечення реалізації зазначеного положення, на що, за інформацією Кабінету міністрів України, буде вимагатися в 2015 р. додаткових витрат у розмірі 387,5 млн грн. Враховуючи вищевикладене, пропоную пункт 2 розділу II “Прикінцеві положення” закону виключити”, – йдеться в пропозиціях президента. Нагадаємо, 14 січня 2015 р. Верховна Рада дозволила жінкам до 2022 р. виходити на пенсію в 55 років. За відповідний законопроект № 1086 проголосували 256 нардепів із 226 мінімально необхідних. Закон подовжує до 1 січня 2022 р. строк обмеження (згідно попередньої редакції законодавства, цей термін закінчувався 1 січня 2015 р.) права звернення за призначенням пенсії жінок, яким виповнилося 55 років, щодо дострокового виходу на пенсію за віком, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

  Законом, поданим на розгляд ВР народним депутатом від Радикальної партії Юрієм-Богданом Шухевичем, внесено зміни до статті 40 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в яких йдеться про те, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Згідно запропонованим змінам, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2022 року (в даний час – до 1 січня 2016 року) або в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше 60 місяців, для нарахування пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв. Також в абзаці першому пункту 7-2 Розділу XV “Прикінцеві положення” Закону встановлюється, що до 1 січня 2022 року (в даний час – до 1 січня 2015 року право дострокового виходу на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

  Нагадаємо, в перші роки правління Віктора Януковича була проведена пенсійна реформа. 8 липня 2011 року Верховна Рада, провладна більшість якої входили в тому числі і нинішні депутати “Опозиційного блоку”, схвалив урядовий закон про підвищення пенсійного віку. Пенсійна реформа набула чинності 1 жовтня 2011 року. В її рамках передбачалося поетапне збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок. Згодом Верховна Рада неодноразово робила спроби скасувати реформу, але невдало. Нинішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що новий уряд не має наміру скасовувати пенсійну реформу.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг