Порошенко схвалив введення відповідальності бенефіціаріїв за банківські спекуляції

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 218-VIII  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб". Про це повідомляється на офіційному сайті парламенту. "Повернуто з підписом від Президента (06.03.2015)", – йдеться в статусі проходження документа. Закон зобов’язує банки повідомляти НБУ про всіх можливих пов’язаних з банком осіб. Також встановлено заборону опосередковано здійснювати кредитні операції з пов’язаними з банком особами. Закон також наділяє НБУ правом при здійсненні банківського нагляду самостійно визначати фізичних і юридичних осіб бенефіціаріями банків. "Це дозволить приймати рішення, які будуть попереджати вплив кризових явищ на стабільність банківської системи", – наголошується в записці. Законом пропонується розширити статтю 166 Кодексу України про адміністративні правопорушення терміном "кінцеві бенефіціарні власники банків" і збільшити штрафи за подання недостовірної (неповної) звітності до 2-5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз – 0,1-1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

  Тобто при мінімумі 17 грн штраф може становити 85 тис. грн. Нагадаємо, 2 березня 2015 р. Верховна Рада ввела відповідальність за банківські спекуляції для їх бенефіціаріїв. За відповідний законопроект № 2085 проголосували 260 нардепа при 226 мінімально необхідних."На сьогодні проблема недостатньої відповідальності пов’язаних з банком осіб, в першу чергу керівників банків, кінцевих бенефіціарних власників банку, інших власників істотної участі в банку, при прийнятті ними рішень, що негативно впливають на фінансовий стан банку, вимагає додаткового врегулювання", – наголошується в пояснювальній записці до законопроекту. У зв’язку з цим проект закону зобов’язує банки повідомляти НБУ про всіх можливих пов’язаних з банком осіб. Також запропоновано встановити заборону опосередковано здійснювати кредитні операції з пов’язаними з банком особами.

  Законопроект також наділяє НБУ правом при здійсненні банківського нагляду самостійно визначати фізичних і юридичних осіб бенефіціаріями банків. "Це дозволить приймати рішення, які будуть попереджати вплив кризових явищ на стабільність банківської системи", – наголошується в записці. В середині січня 2015 р. НБУ заявив про намір посилити відповідальність власників банків за проведення операцій з пов’язаними особами. Про це повідомив перший заступник глави Нацбанку Олександр Писарук під час зустрічі з керівниками найбільших банків, передає прес-служба регулятора. "Одним із стратегічних завдань Національного банку є введення істотних обмежень щодо кредитування банками пов’язаних осіб. Проведення таких операцій значних обсягах сильно підриває стабільність банківського сектора", – повідомив Писарук. За його словами, вже розроблено низку законодавчих змін, які дадуть можливість не тільки більш чітко ідентифікувати пов’язаних осіб, але і значно посилити відповідальність власників та менеджменту банків через проведення операцій з пов’язаними особами, викривлення статистичної звітності і їх дії чи бездіяльність, що призвели до банкрутства банку. "

  Національний банк проводить значну роботу з розкриття інформації про кінцевих власників банків. Сьогодні майже щодня ми зустрічаємося з реальними власниками банків, іноді з кількома за день. Іноді – це відомі нам люди, а іноді й ні. Абсолютно відкритою для суспільства відтепер буде і процедура надання банкам рефінансування", – зазначив Писарук. Згідно з повідомленням, особливу увагу перший заступник голови НБУ приділив недосконалою "звітній" дисципліні банків, яка, за його словами, знижує ефективність системи раннього реагування регулятора і виконання регулятором наглядових функцій у цілому. У свою чергу глава Нацбанку Валерія Гонтарєва пригрозила жорсткими заходами у разі нерозкриття кінцевих бенефіціаріїв банків.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг