ПОНЯТТЯ позику

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Позика – це надання грошей або будь-яких речей на умовах повернення у встановлений термін тієї ж суми грошей (суми позики) або рівної кількості отриманих речей того ж роду і якості (можливо, із сплатою відсотків).

  Слід підкреслити, що якщо в позику було надано речі, то мова йде про поверненні не цих же самих речей (що було б майнової орендою), а аналогічних такої ж якості і в тій же кількості.

  Чітка різниця між кредитом і заемом очевидна, якщо позичальникові були надані речі (товари). Однак складність у розрізненні понять виникає в тому випадку, якщо мова йде про надання в кредит або позику саме грошових коштів.

  Поняття «позика» застосовно в тих випадках, коли гроші безпосередньо отримані від юридичних або фізичних осіб, які час від часу надають у тимчасове користування свої власні тимчасово вільні грошові кошти для отримання прибутку.

  В цілому ж економічна природа категорій «кредит» і «позика» однакова.

  Економічна категорія «кредит» (як і «позика») є по суті поняттям, що відбиває економічні відносини з приводу передачі коштів або товарів будь-якій особі на конкретних умовах. На користь визначення кредиту як економічних відносин говорить також етимологія цього слова, що відноситься до італійського «credito» (довіру) і латинської «credit» (вони вірять).

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг