Пластикові карти. Переваги і недоліки.

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Останнім часом, за допомогою пластикової картки можна оплатити: покупки в магазині, комунальні послуги, поповнити баланс на мобільному телефоні і т.д. За допомогою пластикової карти, банк може видати безготівковий кредит. Певна сума грошей в електронному вигляді перекладається на вашу індивідуальну карту. Після цього ви можете в будь-якому банкоматі свого банку зняти готівкові кошти. Багато хто боїться зберігати вдома готівку, тому надійніше зберігати їх на банківській карті. Пластикові карти бувають трьох видів:

  Кредитні карти,

  Банківські платіжні карти,

  Дебетові карти.

  Кредитні карти.

  Кредитна карта призначена для грошових операцій її власником. Всі розрахунки відбуваються за рахунок грошових коштів, які надаються банком в межах встановленого ліміту. Банк встановлює ліміт (остаточну суму кредиту), враховуючи платоспроможність клієнта. При такому способі кредитування, також нараховуються відсотки.

  Кредитні карти – дуже підходять для фізичних осіб, бо вони легко можуть замінити споживчі кредити і кредити на невідкладні потреби. Головною перевагою кредитних карт перед звичайними кредитами, є можливість використовувати ці кошти за особистим розсудом, не звітуючи перед банком. Також відмінність виражається в можливості постійного поновлення кредитної лінії після повного погашення боргу. Якщо клієнт вносить суму на погашення більше, ніж сума боргу, то вона числиться на окремому рахунку і буде використовуватися тільки на погашення наступного кредиту.

  Банківські платіжні картки.

  Банківська карта може бути прив’язана до одного або відразу кількома розрахунковими рахунками в банку. Використовується така карта для: зняття готівки, оплати товарів і послуг в магазинах, а також через інтернет.

  Власником карти є людина, на ім’я якої випущена пластикова карта. Всі гроші на рахунку карти належать тільки йому. Банк не має права затримувати виплату грошей або заборонити зовсім користуватися ними. Винятком є рішення суду або списання комісій по операціям, які передбачені договором.

  Дебетові карти.

  Дебетова карта банківська платіжна карта, яка використовується для оплати товарів і послуг, а також для отримання готівки в банкоматах. Така карта дозволяє власнику користуватися грошима тільки в межах доступного залишку на рахунку. Функція дебетових карт, полягає в тому, щоб заміняти паперові гроші наявні в обігу і здійснювати безготівкові платежі.

  При отриманні дебетової карти, відсутні: ретельна перевірка особи і вивчення кредитної історії власника карти. Все це спрощує процес оформлення, а також знижує вартість обслуговування. На залишок грошових коштів на рахунку іноді нараховуються відсотки, як на звичайному банківському вкладі.

  Порядок оформлення карти.

  для оформлення пластикової карти, необхідно надати в банк усі необхідні документи. У своїй заяві, необхідно вказати свої дані, а також вид карти і валюту рахунку. В деяких випадках за карту необхідно заплатити певну суму.

  при виготовленні кредитної картки, служба безпеки банку перевіряє особу потенційного клієнта, перевіряють його доходи і кредитну історію. У зв’язку з отриманими даними встановлюють ліміт карти.

  раз на рік з рахунку карти знімається певна сума за обслуговування. У якихось випадках кожен місяць списується оплата, а іноді вона зовсім відсутня.

  Гідності пластикових карт.

  Втрата картки. При втраті або крадіжці картки, власник може одразу зателефонувати на гарячу лінію банку і заблокувати карту. Той, хто знайде цю карту, вже не зможе нею скористатися після блокування. Власник зможе отримати нову карту зі збереженням всієї суми, яка залишалася на момент блокування. В цьому випадку можуть взяти невелику суму в якості оплати за перевипуск карти.

  Швидкість платежів. Отримання грошей готівкою або оплата товарів і послуг відбувається швидко в будь-якому місті світу.

  Поповнення рахунку. Власник банківської карти може швидко і без відсотків поповнити свій рахунок, навіть якщо він знаходиться в іншому місті або країні.

  Безпека під час користування картою.

  Під час оплати через інтернет або отриманні готівкою через банкомати, може статися крадіжка грошей з рахунку. Необхідно бути при цьому дуже обережним. Для цього потрібно уникати оплати на сумнівних платіжних сайтах. У деяких країнах є фальшиві банкомати, які зчитують магнітні смуги і коди з карт, і після цього гроші йдуть до шахраїв. Тому краще користуватися банкоматами, які знаходяться в банках або крупних торгових центрах. Також не рекомендується кому-небудь називати номер і код своєї картки, тому що цих даних може бути достатньо для здійснення оплати в інтернеті.

  При отриманні грошей через банкомат необхідно ввести PINкод, що складається з чотирьох цифр. Найкраще його запам’ятати, ніж зберігати разом з картою. Якщо шахрай не знає PINкод, то після третього його неправильного вводу, карта автоматично блокується. При зберіганні коду разом з картою, шахраю не важко зняти гроші в будь-якому банкоматі.

  При оплаті в магазинах, код часто можна не вводити, але на звороті карти звичайно стоїть підпис власника. При покупці випускаються два чека, на одному з яких покупець ставить свій підпис і залишає продавцю. Підписи на карті і чеку повинні бути однаковими. Тому, при втраті карти, шахрай без зусиль зможе підробити підпис і скористатися вашими грошима. Також, не дозволяйте продавцеві забирати карту з вашого поля зору.

  Якщо термін дії картки закінчився, то необхідно віддати її в банк і простежити, щоб ця карта була розрізана банківським працівником навпіл. Нову карту потрібно якнайшвидше активувати, наприклад, зробити запит в банкоматі про баланс рахунку. Якщо ви отримали конверт з PINкодом, то необхідно перевірити, щоб він був добре запечатаний.