Отримання кредиту без перевірки кредитної історії

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кредитна історія може надзвичайно багато розповісти всім фінансовим організаціям про людину, яка бажає взяти чергову позику в банку. В європейських країнах і в США така система перевірки впроваджена вже давно і дозволяє виявляти ненадійних клієнтів, які не платять кредити або проценти за ним у обумовлені банківським договором терміни, що сприяє формуванню у населення відповідального ставлення до власних фінансових зобов’язаннях. У нашій країні така практика почала застосовуватися тільки з 2004 року, коли був прийнятий закон “Про кредитні історії”. На жаль, далеко не всі з бажаючих скористатися цією банківською послугою знають, чим може обернутися для них наявність неякісної кредитної історії в майбутньому.
  Зіпсувати свою репутацію у фінансових колах вкрай легко, досить не виплачувати кредит взагалі або затримувати виплату щомісячних відсотків. Люди, не виплатили кредит вчасно або мають судові постанови по стягненню боргів за кредитами, не зможуть розраховувати на отримання нової позики, так як банки мають повний доступ до всієї потрібної їм інформації щодо невиконаних боргових зобов’язань таких осіб і прагнуть убезпечити себе від недобросовісних клієнтів.
  Варіанти отримання позики для клієнтів з “недоброю репутацією”
  Все ж можливості отримання так необхідних для вас грошових коштів існують, навіть якщо у вас є неблагонадежная кредитна історія, але не всі з них однаковою мірою непогані і зручні. Наприклад, якщо ви вирішите взяти чергову позику в банку років через 15 після невдало склалися між вами і банком фінансових відносин, то вам дадуть кредит без складнощів, так як кредитні історії зберігаються в БКІ (бюро кредитних історій) протягом саме такого строку. Але, швидше за все, буде потрібно вам кредит набагато раніше.

  Як можна зробити в даному випадку?

  Цілком легальний і найбільш правильний варіант – поправляння особистої кредитної історії. Цей метод має всього-навсього один серйозний недолік – ви не зможете зробити це швидко. Для прискорення процесу отримання грошей вам доведеться пошукати можливості оформлення позики без проведення перевірки кредитної історії.
  Але якщо ви сподіваєтеся знайти який-небудь банк, що видає кредити без перевірки фінансової репутації, то, швидше за все, у вас нічого не вийде. Будь-який банк прагне до одержання максимально можливого прибутку, і видавати гроші без гарантії їх повернення не стане жодна поважаюча себе фінансова установа. Всі організації, які надають послуги в отриманні кредитів, пов’язані з БКІ і мають можливість отримувати інформацію, що стосується ваших взаємин з кредиторами.
  Якщо у вас є бажання і потреба в отриманні кредиту, але є сумніви з приводу “чистоти” своєї кредитної історії, ви можете ознайомитися з нею в одному з БКІ. Наприклад, звернувшись до НБКІ, ви зможете оцінити ваші шанси на сприятливий відповідь за допомогою так званих скорингових балів, які дозволяють банкам визначати вашу надійність і платоспроможність. У багатьох великих банках існує своя, набагато більш складна система підрахунку таких скорингових балів, що дає більш точне уявлення про вас, як про потенційного боржника.
  У той же час деякі банки, навіть знаючи про вашу далеко не ідеальною кредитної історії, можуть піти з вами на співпрацю. Буває, банку вигідно дати вам кредит, а ви, виконавши в строк свої зобов’язання, зможете домогтися поліпшення своєї кредитної історії. Наведемо кілька аналогічних прикладів:
  1. Якщо ви є давнім клієнтом банку, у вас є відкриті рахунки або ж ви отримуєте тут зарплату або пенсію, ви можете отримати цікаву пропозицію про кредитування від самого банку. Взявши його, ви навряд чи отримаєте відмову, незважаючи на проблемну історію кредитів.
  2. Існують кредити, вигідні банку і зовсім невигідні клієнтам, з сильно завищеними процентними ставками. Адресувалися за таким кредитом, ви можете бути впевнені, що банк закриє очі на відомості БКІ.
  3. Клієнти, які беруть кредити на купівлю дорогих товарів, що оформляються безпосередньо в магазинах, як правило, не перевіряються на наявність у них “спотворених” кредитних історій.
  4. Кредити можна брати не тільки у фінансових підприємств, але й у приватних інвесторів, яким байдужа ваша кредитна історія. Але приватники беруть підвищений відсоток і видають гроші на досить короткий термін. Будьте готові до того, що видача великої суми грошей може проводитися під заставу нерухомості або іншого цінного майна, до того ж цей вид діяльності приваблює багато шахраїв і аферистів.
  5. Якщо не дуже велика сума грошей потрібна як можна швидше, можна скористатися послугами МФО – мікрофінансових організацій. Ці організації видають кредити онлайн, під досить високі відсотки і на невеликий часовий період, зате ваша попередня історія з кредиторами їх зовсім не зацікавить.
  Коротке резюме
  Оформлення кредиту в довільному банку без обстеження вашої кредитної історії неможливо. Всі банки потребують нових клієнтів, але ще більше вони зацікавлені в поверненні власних коштів і зниження ризиків.
  Кредит МФО можна отримати вже протягом кількох хвилин після складання заявки, але він має обмеження по сумі і за термінами повернення, а відсотки по ньому досить високі.
  Якщо банк вирішив дати вам кредит, незважаючи на складну кредитну історію, значить цей кредит вигідний саме банку, а не вам, тому будьте дуже уважні при його оформленні.
  Ставтеся серйозно до отримання будь-якого, навіть невеликого кредиту, прораховуйте особистий матеріальний потенціал, виплачує щомісячні суми і відсотки вчасно, і банки будуть готові видавати вам кредити на максимально прийнятних для вас умовах.