Особливості проведення валютно-обмінних операцій в Україні

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Продаж іноземної валюти громадянам

  Банкам та фінансовим установам дозволяється здійснювати операції з продажу готівкової іноземної валюти за готівкові гривні одній фізичній особі-резиденту в один робочий день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3 000 гривень (сума з урахуванням обмежень, встановлених Постановою № 354, що діють до 3 вересня включно). Інструкція № 502 дозволяла здійснювати операції на суму 15 000 гривень.

  Операції здійснюються тільки за умови пред’явлення касиру документа, який засвідчує особу і резидентність. У квитанції записується прізвище, ім’я та по батькові особи, яка здійснює покупку валюти. З заповнених сторінок паспорта знімаються копії, які засвідчуються відбитком штампа каси банку і зберігаються в документах дня.
  Купівля іноземної валюти у громадян

  Купівля у фізичних осіб іноземної валюти за готівкові гривні в сумі, яка менше в еквіваленті, ніж 150 000 гривень здійснюється без пред’явлення паспорта. У квитанції прізвище, ім’я та по батькові особи, яка продає банку валюту, відзначається зі слів цього громадянина.

  Іноземцям, які продають валюту, банк видає довідку-certificate № 377. Вона дозволяє обміняти на валюту невикористані гривні. Без цієї довідки іноземець купити валюту в банку не зможе. Щоб отримати довідку-certificate № 377 касир зобов’язаний вимагати у нерезидента паспорт, але копію з нього робити не повинен.

  Операції на суму, що перевищує 150 000 гривень, проводяться з повною ідентифікацією фізичних осіб.

  Ідентифікація фізичної особи – визначення на підставі оригіналів документів або їх копій, завірених належним чином, таких відомостей:

  для резидентів

  прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)
  дата народження
  серія та номер паспорта або документа, що його замінює, дати видачі та органу, що його видав
  місце проживання
  ідентифікаційний номер

  для нерезидентів

  прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)
  дата народження
  серія та номер паспорта або документа, що його замінює, дати видачі та органу, що його видав
  громадянство
  місце проживання або тимчасового перебування

  Проведення ідентифікації підтверджується копіюванням документів, необхідних для з’ясування особи клієнта, які зберігаються в банку.

  Описані вимоги поширюються на банки України та фінансові установи, що отримали генеральну ліцензію Національного банку. Нелегальні пункти обміну регулятору не підконтрольні, тому скаржитися в НБУ на їх діяльність не має сенсу.
  Якщо пост виявився корисним, діліться ним з друзями. Залишилися питання, задавайте в коментарях. Жоден з них не залишиться без відповіді.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг