Основні банальні схеми нав’язування кредитів

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Кілька років тому український інтернет бурхливо обговорював нову схему шахрайства, коли «жертву» запрошували в салон краси на безкоштовні омолоджуючі процедури, а потім продавали непотрібну косметику в кредит втридорога. Всі люди повідомляли про емоційний вплив, під яким вони підписували кредитні договори на придбання дорогої косметики, вартістю 10-20 тис. грн. Через піднятою галасу в ЗМІ, соціальних мережах і на форумах шахраї тимчасово призупинили свою діяльність, але недавно знову активізувалися.

  Найпопулярніші схеми шахрайство з оформленням непотрібного кредиту

  Шахраї придумали величезну кількість нових способів, як змусити позичальника підпісати кредитний договір.

  Магічний пилосос

  Одним з перших «розлучень» на оформлення кредиту стала схема з пилососом. Простим людям з вулиці дзвонили і пропонували безкоштовну послугу – хімчистку килима на дому новим унікальним пилососом. Звичайно, задоволені споживачі погоджувалися на халявну прибирання килима, адже ті, що дзвонили обіцяли феноменальні результати всього за кілька хвилин.

  У підсумку за місцем проживання користувача приходила ціла бригада з пилососом в одній руці і кредитним договором в інший. Користувача всіляко переконували, що пилосос є останньою розробкою і немає нічого, що чистить килим краще і безпечніше.

  На тлі гарного результату і психологічного тиску відразу декількох людей користувач погоджувався купити пилосос невідомої марки в кредит за 100-150 тис. Рублів. За таким кредитом передбачалися величезні відсотки до 70-80% річних.

  Користувач шкодував про свій вчинок вже через кілька годин після відходу шахраїв, але було занадто пізно, тому що договір підписаний, пилосос отримано, послуга виконана. Причепитися ні до чого.

  Лікування неіснуючих хвороб

  За тією ж схемою обдзвонюють люди, але вже похилого повернення. Їх запрошують на безкоштовну діагностику захворювань в якусь приватну клініку міста. Нічого не підозрюючи, пенсіонер з радістю йде на діагностику, а тут йому кажуть, що він серйозно хворий, пропонують пройти лікування в тій же клініці або придбати БАД від будь-яких хвороб. Під тиском і страхом ризику здоров’ю пенсіонер купує послуги або таблетки в кредит, підписуючи договір прямо в клініці.

  Кулінарне шоу і майстер-класи

  Інша схема розлучення не менше витончена. Простим людям дзвонять і пропонують відвідати безкоштовний кулінарний майстер-клас від якогось іменитого шеф-кухаря. Від такої пропозиції мало хто відмовляється, на те і розрахунок.

  На місці користувачам показують супер технологічну пароварку, скороварку, гриль, мультиварку або сковорідку, в фарбах описуючи всі плюси рекламованого товару.

  Під психологічним тиском люди купують невідому посуд в кредит під високий відсоток і ціну, в десятки разів перевищує реальну вартість товару.
  Коли вони усвідомлюють свою помилку, буває занадто пізно, тому що договір укладений, кредит оформлений, посуд отримана.

  Процедури краси

  Самою гучною схемою шахрайства з нав’язуванням кредитів стали салони краси, які обдзвонювали всіх підряд і запрошували на безкоштовні омолоджуючі процедури дорогою косметикою.
  Для порівняння всі процедури проводилися на одній половині обличчя, щоб був максимальний зоровий ефект.

  В ході проведення процедури «косметолог» розповідав про чудодійний ефект кремів, масок, сироваток та інших продуктів марки. До кінця процедури ефект плацебо спрацьовував і люди починали в це вірити, а косметолог пропонував купити косметику, переконуючи оформити її в кредит через високу вартість.

  Окрилений результатами клієнт погоджувався на операцію і підписував кредитний договір під високий відсоток на покупку марною косметики.

  Фільтр для води в кредит за 50 тис.

  Останнім часом шахраї вже не так часто обдзвонюють своїх жертв, частіше вони ходять по квартирах і знаходять потенційних клієнтів саме таким способом.

  Наприклад, в мережі активно обговорюється новий спосіб шахрайської схеми нав’язування кредиту, коли до одиноких пенсіонерів приходять нібито інспектори, перевіряючі воду.

  Вони повідомляють, що вода неналежної якості, її не можна пити, при цьому пропонують встановити супер технологічний фільтр для очищення води прямо зараз. Через брак грошей у пенсіонерів пропонують їм оформити кредит, щоб було простіше виплачувати борг невеликими платежами.

  Нічого не підозрюючи пенсіонери погоджуються і підписують кредитний договір. Фільтри їм встановлюють, але їх собівартість дорівнює 1000 гривень, тоді як ціна в кредитному договорі варіюється від 10 тис. грн. і вище.

  У всіх цих історіях не дуже зрозуміло, звідки шахраї беруть контакти людей, які проживають в тому чи іншому місті. Вони дзвонять мало не кожному жителю і пропонують ті чи інші послуги, які можуть їх зацікавити.

  Чи можна відмовитися від такого кредиту?

  Розірвати кредитний договір можна, але виплачувати борг все одно доведеться. Практика показує, що сотні і тисячі ошуканих громадян звертаються до судів, але марно. У кожному разі суд стає на бік відповідача, мотивуючи це тим, що договір купівлі-продажу відповідають встановленим вимогам і немає доказів того, що даний договір підписаний вимушено, а представлений товар неналежної якості.

  Ошукані користувачі просто не можуть цього довести, тому суди відмовляють у задоволенні їх вимог. Їм доводиться виплачувати кредит з усіма відсотками. Тому перед тим, як погодитися на покупку товару або послуги в кредит, коштує тисячу разів подумати, зайти в інтернет і порівняти ціни на ці ж товари в інших місцях. У більшості випадків вони менше. Тому беріть гроші в борг дуже обережно.