Обсяг фінансової допомоги Україні може стати найбільшим за всю історію МВФ

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Міжнародний валютний фонд (МВФ) може надати Україні найбільшу фінансову допомогу за всю історію фонду. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України – міністр культури України В’ячеслав Кириленко сьогодні на засіданні погоджувальної ради депутатських груп і фракцій, передає РБК-Україна. "За нинішнім проектів фінансова допомога Україні може бути найбільшою за всю історію МВФ, якщо брати у співвідношенні до ВВП, що прогнозується у цьому році згідно з чинним бюджетом", – сказав Кириленко. Він додав, що переговори з місією МВФ тривали всі вихідні. "У нас вже вранці відбулося засідання Кабінету міністрів. Ми обговорювали хід переговорів з місією МВФ.

  Ці переговори тривали всі вихідні, протягом суботи та неділі", – сказав Кириленко. Угода України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) буде підписана найближчим часом. Про це сьогодні на засіданні погоджувальної ради депутатських груп і фракцій заявив народний депутат від "Народного фронту" Вікторія Сюмар. "Сьогодні українців максимально турбує питання економіки і питання курсу гривні. Сьогодні цей спекулятивний курс, який ми спостерігаємо, він викликаний також тривожними очікуваннями щодо підписання угоди з МВФ. Уряд проводить такі переговори і є шанс, що найближчим часом такий меморандум буде підписаний", – сказала Сюмар.

  Сюмар підкреслила, що угода з МВФ безпосередньо вплине на курс долара в Україні. Нагадаємо, рада директорів МВФ обговорить виділення чергового траншу Україні в кінці лютого – початку березня 2015 р. Про це на брифінгу заявила голова Національного банку Валерія Гонтарєва, передає кореспондент РБК-Україна. "Місія працює. Сподіваюся, що завтра-післязавтра буде готова фінальна версія меморандуму. Ми її узгодимо і будемо готувати пропозицію на раду директорів. Не можу сказати, коли він відбудеться, але, думаю, що через 2-3 тижня", – заявила Гонтарєва. Зазначимо, що місія МВФ позитивно оцінює реформи уряду України. В Європейській комісії очікують, що Київ зможе надати детальний план реформ до кінця лютого. Про це заявив сьогодні журналістам у Брюсселі комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоханнес Хан, передає "ЄС Плюс". "Я сподіваюся, що в лютому уряд виконає свої обіцянки, що стосується дуже конкретної пропозиції реформ, що повинно стати основою для конференції інвесторів, яка, сподіваюся, може відбутися в квітні", – сказав комісар.

  Він нагадав, що економічна ситуація в Україні залишається вкрай складною, в тому числі ситуація з курсом національної валюти. При цьому комісар ще раз підкреслив, що ЄС залишається готовим допомогти Києву. Як повідомляв УНІАН, у середині січня уряд України звернувся до Ради директорів МВФ з проханням розглянути можливість затвердження нової програми співробітництва з використанням механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), який передбачає виділення значного обсягу коштів на період до 4 років. Як заявила міністр фінансів Наталії Яресько, Україна розраховує погодити нову програму співпраці з МВФ у найближчі дні і отримати перший кредитний транш за новою програмою до кінця лютого. Зараз Україна і МВФ реалізують дворічну програму stand-by обсягом 17 млрд дол., підписану в квітні 2014 року.

  Всього в 2014 році Україна отримала від МВФ два кредитних траншу обсягом 4,6 млрд дол. Всього за підсумками 2014 року Україна з різних джерел отримала 9 млрд дол., виплативши при цьому 14 млрд дол. боргових зобов’язань. У 2015 році обсяг боргових платежів складе близько 11 млрд дол.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг