Обман покупців при оформленні кредиту в магазинах

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Виявивши в магазині підходящу модель холодильника, шуби або дивана, немає необхідності мчати в банк для оформлення кредиту. Сьогодні така послуга доступна практично в кожній торговельній точці, що пропонує дорогі товари. Всі вигоди для покупця в наявності – швидке підписання кредитного договору, оплату першого внеску, і ось Ви вже є повноправним власником, наприклад, бажаної смартфона, кухонного гарнітура або пари чобіт.


  На жаль, далеко ще не всі покупці усвідомлюють, що продавці або працівники банку на цьому етапі цілком можуть здійснювати якісь шахрайські дії, що призведуть до ваших фінансових втрат. Хочете дізнатися, яким чином вас обманюють під час оформлення кредиту або розстрочки?


  Формування товарної виписки


  Ввічливий і уважний продавець допоміг вам вибрати потрібний товар, після чого пропонує різні супутні послуги: підключення чи монтаж, страховку, додаткові аксесуари або запчастини. У більшості випадків покупець відмовляється від цього набору, адже він збирається оформити кредит і прагне уникнути непотрібних витрат. Продавець тим часом становить товарну виписку і вручає її … ні, не вам, а представнику банку, який включить в загальну суму кредиту всі зазначені у виписці позиції.


  Якщо Ви вчасно не виявите інтерес до цього документа, продавець може легко включити в цей перелік будь-які додаткові послуги і навіть не дуже дорогі товари. Таким чином можна покрити недостачу або виконати план продажів. І все за рахунок довірливого покупця.
  оформлення страховки
  Висновок багатьох кредитних договорів пов’язано з оформленням страховки. Іноді це цілком виправдано, наприклад, при оформленні іпотеки або автокредиту. Але навіщо потрібна страховка при покупці мікрохвильовки або дивана? Все просто – це додатковий прибуток банку. Тому банківські співробітники, що забезпечують отримання цього прибутку, часто нагороджуються премією. У кращому випадку вам запропонують включити страховку в кредитний договір, в гіршому – включать її самостійно, за замовчуванням.
  Якщо Ви не маєте потребу у цій послузі, заявіть про це менеджеру ще до підписання договору. В іншому випадку вам доведеться або змиритися з додатковими фінансовими витратами, або розривати кредитний договір, відмовляючись тим самим від уже зробленого покупки.


  Завищена вартість товару


  Це вже стало звичайною практикою. Магазин виставляє товари з акційними знижками, а також пропонує оформити розстрочку на якісь моделі, покупці з радістю розкуповують цей товар, а потім з подивом помічають, що в сусідньому магазині такий же виріб коштує менше і без всяких акцій. Захиститися від цього обману просто – не поспішайте оформляти виплату, не впізнавши попередньо середню вартість товару. Для цього зовсім не потрібно обходити всі магазини міста – досить зайти на онлайн-майданчики, що пропонують порівняння цін.


  Завищений термін кредитування


  Не піддавайтеся на вмовляння менеджерів банку оформити кредит на тривалий термін. Якщо Ви в змозі виплатити кредит за 6 місяців, навіщо вам виплачувати відсотки протягом року? Вигода банку тут очевидна – за одну і ту ж послугу кредитор отримає більш високий прибуток. А ось покупцеві варто задуматися, чи потрібно йому співпрацю з банком, які бажають отримати з нього більше грошей.
  Якщо менеджер непохитний і не збирається укладати договір на зручний для вас термін, просто зверніться до іншого кредитора, адже прийом заявок зазвичай здійснюють представники декількох банків.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг