Новорічні кредити. Кредит на новий рік

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Наближаються новорічні свята, і в багатьох кредитних установах з’являється реклама кредитування під назвою “новорічні кредити”, “кредити на новий рік” або щось в цьому дусі. Я теж вирішив не обходити стороною цю тему, тим більше, що судячи з кількості запитів в пошукові системи, люди їй активно цікавляться.

  Тому сьогодні розповім вам, що це за новорічна позика грошей, і висловлю свою думку про те, чи варто брати кредит під новий рік. Заздалегідь перепрошую, якщо комусь воно не сподобається ви завжди маєте право не погоджуватися зі мною.

  Отже, я переглянув кілька сайтів в топі пошукової видачі по запитах “новорічні кредити”, “кредит на новий рік”. У більшості випадків я потрапив на сайти-посередники, т. зв. агрегатори кредитних програм різних банків та інших кредитних установ, які пропонують відразу оформити заявку на кредит онлайн, за що вони при узгодженні і оформлення такого кредиту отримають від кредитної організації свою посередницьку винагороду. Чи варто говорити про те, що воно вже закладено кредитором в ціну кредиту, яку в підсумку позичальник заплатить? Думаю, це і так зрозуміло.

  Вам буде цікаво: Гроші, яких у Вас немає

  Покопався глибше і знайшов першоджерела: банки, які пропонують новорічні кредити. Вивчив ці програми, т. к. самому стало реально цікаво, що ж в них такого новорічного? І ось що виявилося… Всі подібні пропозиції можна розділити на 2 категорії:

  1. Новорічні кредити – це можливість оформити кредит по якійсь іншій, постійно діючої в банку кредитною програмою (або за кількома такими програмами) з деякою знижкою в ціні, тобто дешевше, ніж зазвичай. Щось на кшталт “новорічного розпродажу” кредитів. З одного боку, банки часто проводять новорічні акції вкладами, беручи їх під підвищені відсотки, з іншого – виходить, видають кредити під знижені відсотки, щоб заробити за рахунок обсягу залучених/виданих коштів.
  2. Кредит на новий рік передбачає спеціальну програму споживчого кредитування, де цільовим використанням отриманих коштів виступають новорічні гуляння, накриття столу, спиртне, подарунки і т. п. тобто, пропонують всім бажаючим погуляти на новий рік в кредит. Зазвичай подібні позики надаються на невеликий термін: від 3 місяців до року, в готівковому вигляді, без застави, а реальне цільове використання за ним не контролюється банком.

  Що можна сказати… У першому випадку можна знайти певну вигоду, але з низкою застережень:

  • Вам дійсно потрібен цей кредит, ви хочете використовувати його на щось життєво необхідне (купівля житла, покупка авто для бізнесу, відкриття бізнесу тощо), а не просто “проїсти”, ви брали б його в будь-якому випадку;
  • Розмір ефективної процентної ставки по кредиту за рахунок новорічних знижок реально нижче, у т. ч. нижче, ніж в інших банках за подібним програмам кредитування, це не просто “замануха”, а реальна вигода;
  • Ви чітко розумієте, як і за рахунок чого будете погашати цей кредит, у вас 100%-ва впевненість у тому, що ви його повернете.

  Ну а другий випадок, в якому нам пропонують взяти кредит на новий рік і прогуляти його – це щось з ряду геть. По своїй доцільності отримання такого кредиту порівнянно з отриманням кредиту на весілля, який я описував в попередній статті.

  Ваше бажання взяти новорічний кредит з метою його прогуляти говорить тільки про вашу фінансової безграмотності і абсолютне невміння розпоряджатися особистими фінансами, вибачте за одкровення. Судіть самі: вам не вистачає грошей, щоб відзначити новий рік так, як вам хочеться. У чому причина? Або в тому, що ви мало заробляєте, або в тому, що ви витрачаєте багато, не створюючи собі фінансових активів на подібні випадки. Часто – і в тому, і в іншому одночасно. Отримання кредиту ніколи не буде виходом з такої ситуації, а тільки навпаки, посилить її ще сильніше, і наблизить вас до кредитної ямі, якщо ви ще не в ній.

  Знаєте таку приказку: “як зустрінеш новий рік, так його і проведеш”? Якщо ви хочете скористатися новорічною кредитом, ви почнете свій новий рік з освіти великого боргу! І проведете його, намагаючись цей борг закрити. Невже це приємна перспектива?

  Ще пару слів, для того щоб відрадити вас від цієї кредитної афери. Новорічні кредити – це, як правило, кредити готівкою, без застави, без поручителів, іноді – без довідок про доходи, які видаються за якийсь короткий проміжок часу (15 хвилин, 30 хвилин, 1 годину і т. д.). Все це банки подають як вигідні умови кредитування.

  Але насправді такі умови вигідні для банків, а не для позичальників. Тому що ці кредити несуть в собі чималі ризики (вони не забезпечені заставою, не контролюються і видаються практично всім підряд), і ці ризики, звичайно ж, банк відразу закладає в ціну кредиту, і подібний кредит завжди виходить дуже дорогим для позичальника. Ну а якщо мова йде про якісь позики в мікрофінансових організаціях або інших небанківських структурах – то й поготів: сукупна вартість таких позик обчислюється сотнями (!) відсотків річних.

  Якщо вам не вистачає грошей, щоб відзначити новий рік, і ви візьмете такий новорічний кредит – ви, по-перше, істотно переплатите за своє свято за рахунок банківських відсотків і комісій, і по-друге, вам не буде вистачати грошей ще більше, бо тепер у вас з’явиться борг, що вимагає регулярного погашення.

  Загалом, такі новорічні кредити – це чергова пастка для фінансово безграмотних людей. Тому настійно не рекомендую брати кредит, тим більше – мікрозайм, щоб “добре відзначити” свято – він буде “переслідувати” вас весь майбутній рік. Починати рік з боргів – погана прикмета.

  Краще почитайте про те, як заощадити на свята, і скоротіть свої апетити, свої святкові бюджети. Намагайтеся жити за коштами, інакше можете легко поповнити ряди людей, що потрапили у фінансову яму, а їх кількість, на жаль, постійно зростає.

  Будьте пильні і підвищуйте свою фінансову грамотність – сайт Гроші в борг завжди допоможе вам у цьому. Гарних вам новорічних свят без боргів і кредитів! До нових зустрічей!