НБУ вирішив ліквідувати “БГ Банк” і “Легбанк”

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

    Національний банк України (НБУ) вчора, 26 лютого, вирішив ліквідувати неплатоспроможні ВАТ "БГ Банк" та ВАТ "Легбанк". Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ. "Національний банк України, розглянувши пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, 26 лютого 2015 року прийняв рішення про ліквідацію та відкликання банківських ліцензій двох неплатоспроможних банків – ВАТ "БГ Банк" та ВАТ "Легбанк". У НБУ відзначають, що влітку 2014 р. в "БГ Банку" і "Легбанке" був введений особливий режим контролю за їх діяльністю шляхом призначення кураторів у зв’язку з погіршенням показників їх фінансового стану.

    "Однак обидва банку неодноразово подавали в Національний банк України плани фінансового оздоровлення, які не передбачали ефективних заходів, спрямованих на поліпшення їх фінансового стану, а також усунення всіх порушень нормативно-правових актів регулятора. Крім того, акціонери і керівництво зазначених банків не брали своєчасних заходів, спрямованих на запобігання неплатоспроможності банків", – йдеться в повідомленні. Нагадаємо, з 28 листопада 2014 р. в "БГ Банку" і "Легбанке" були введені тимчасові адміністрації.

    Як відзначають в прес-службі, у зв’язку з погіршенням показників фінансового стану ПАТ "БГ Банк" та ВАТ "Легбанк", а також тим, що в НБУ почали надходити скарги щодо невиконання банками своїх зобов’язань перед клієнтами, регулятор встановив особливий режим контролю над діяльністю цих банків шляхом призначення кураторів – службовців Нацбанку. Однак, ураховуючи подальше погіршення фінансового стану зазначених банків та з метою захисту прав кредиторів і вкладників, НБУ постановою № 744 та №745 від 27 листопада визнав ці банки неплатоспроможними. "Легбанк" на початок 2014 р. ставився до четвертої групи (невеликі), займаючи 123 місце за розміром активів за класифікацією НБУ. "БГ Банк" на 1 червня 2014 р. відноситься до четвертої групи (невеликі), займаючи 75 місце за розміром активів за класифікацією НБУ.

    admin

    Експерт з видачі грошей у борг