НБУ видасть банку “Фінанси та кредит” стабілізаційний кредит на 700 млн грн

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Національний банк України прийняв рішення про підтримку ліквідності публічного акціонерного товариства “Банк “Фінанси і кредит” надання стабілізаційного кредиту для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов’язань перед вкладниками – фізичними особами. Стабілізаційний кредит буде надано на суму 700 млн грн строком на два роки, передає прес-служба регулятора. Під час прийняття цього рішення регулятор керувався тим, що в банку “Фінанси і кредит” зосереджено 4% від обсягу вкладів фізичних осіб у банківській системі і 2% активів банківської системи, а саме фінансова установа відноситься до 1 групи банків України.

  Як зазначається, акціонери банку вживають заходи, спрямовані на підтримку банку і його капіталізацію. Зокрема, за 2014 рік акціонери збільшили статутний капітал банку на суму 500 млн грн, а нещодавно оголосили про випуск акцій для збільшення статутного капіталу банку ще на 700 млн грн (вже здійснено внесків на суму 601 млн грн). Крім того, за даними прес-служби, банк вчасно виконує програму капіталізації. Також акціонерами банку задекларовані наміри щодо подальшої докапіталізації АТ “Банк “Фінанси і кредит” шляхом додаткового збільшення статутного капіталу. “В якості забезпечення за кредитом рефінансування Національного банку надано єдиний (цілісний) майновий комплекс.

  Оцінку застави здійснила одна з провідних міжнародних аудиторських компаній, що відповідає критеріям, встановленим нормативно-правовими актами Національного банку України. Надання якісної застави та зазначені вище реальні дії керівництва АТ “Банк “Фінанси і кредит” є для Національного банку переконливими доказами того, що акціонери і ТОП-менеджмент мають реальні наміри стабілізувати роботу одного з найбільших банків”, – йдеться в повідомленні. Банк “Фінанси і Кредит” зареєстровано 30 жовтня 1991 року як Комерційний банк “Український Комерційний банк ділової співпраці”, з 13 жовтня 1995 року перереєстровано як Комерційний банк “Фінанси і Кредит”. За класифікацією НБУ на 1 січня 2015 р. банк займає 13 місце і належить до першої групи банків (найбільші).

  Банк контролюється українським мільярдером Костянтином Жеваго.   Нагадаємо, що акціонери банку “Фінанси і Кредит” в рамках програми докапіталізації банку на 2,5 млрд грн планують у березні провести збори і прийняти рішення про додаткову емісію на 700 млн грн, повідомила прес-служба банку. “Зараз акціонери приймають рішення про проведення зборів акціонерів. Орієнтовно він відбудеться в середині березня 2015 року, на ньому буде затверджено план додаткової емісії на 700 млн грн”, — зазначає прес-служба. Поданий у НБУ в 2014 році план капіталізації “Фінанси і Кредит” передбачає внесення в статутний капітал банку 2,5 млрд грн і його збільшення, таким чином, до 4,8 млрд грн. “Частина цих коштів, а саме 600 млн грн, вже переведена на рахунки банку згідно з рішенням зборів акціонерів від 31 жовтня 2014 року про збільшення статутного капіталу банку на 700 млн грн. 100 млн грн будуть перераховані до кінця лютого”, — уточнили в банку.

  Надходження інших коштів в рамках докапіталізації планується до кінця першого півріччя поточного року.   Банк “Фінанси та Кредит” завершив минулий рік зі збитками в  215 мільйонів гривень. Минулий рік завершився для одного з найбільших українських банків збитком у розмірі 215,6 мільйона гривень. Про це йдеться у фінансовому звіті банку Фінанси та Кредит. У першому кварталі збитки банку становили 54,7 мільйона гривень. Другий і третій квартали  завершилися прибутком 3,3 і 2,8 мільйона гривень відповідно. В останньому фінансовому кварталі банк знову повідомив про збиток, який склав 167 мільйонів гривень. У 2013 році банк “Фінанси та Кредит” завершив рік із прибутком у розмірі  6,2 мільйона гривень.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг