Нацбанк готується до приходу PayPal в Україну

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Національний банк України і компанія Deloitte готують грунт до приходу PayPal в Україну. Про це пише Аіп.иа. Як пише видання, багато українські підприємці нарікають на те, що в країні повноцінно не працює популярна платіжна система PayPal. На підтримку запуску системи в Україні вже збиралися підписи, а в 2011 навіть сталося щось на зразок фальстарту: користувачі "засікли" зміни до тарифної політики PayPal, з яких нібито випливало, що сервіс включить прийом грошей для України. Але прес-служба компанії назвала ці дані помилкою.

  За словами відомого підприємця та інвестора Іллі Кенигштейна, прихід PayPal в Україну не тільки допоможе бізнесу, але і послужить хорошим знаком для світового співтовариства. На думку Кенигштейна, для цього є три основні перешкоди: застаріле законодавство з анахронізмами начебто мокрих печаток, антилоббизм з боку місцевих фінансових структур, які бояться заходу на ринок нового гравця, а також величезні масштаби фінансового шахрайства. Якщо розібратися хоча б з частиною з цих проблем, у PayPal не залишиться відмовок. "Я звернувся до Владиславу Рашковану (член правління НБУ), і він зацікавився проблемою. Ми домовилися про те, що IT і фінансовому співтовариству потрібно подумати над тим, як саме гармонізувати українське законодавство, щоб у PayPal не було більше причин до нас не заходити", – розповів підприємець. Потім Кенигштейн звернувся в Deloitte, і вони погодилися попрацювати над дорожньою картою, пише видання. У Deloitte відзначають, що за результатами минулого року PayPal обслуговував 162 млн рахунків і забезпечив розрахунки на суму понад 200 млрд доларів – це всесвітньо визнане інфраструктурне рішення, яке не представлено в нашій країні. Вихід системи в Україну стане символом сприятливих змін у фінансово-технологічної інфраструктури країни, вважає директор департаменту корпоративних фінансів Deloitte Олексій Аристов, який координує роботу над дорожньою картою.   Зазначимо, система PayPal раніше припинила платіжні операції в окупованому Криму, проте прес-служба компанії пообіцяла повернути всі кошти, які були на рахунках у кримчан. PayPal припинила роботу в Криму у зв’язку з санкціями США. "У переважній більшості випадків балансів на рахунках клієнтів PayPal в Криму немає. У тих рідкісних випадках, в яких баланси на кримських рахунках PayPal позитивні, грошові кошти повертаються клієнтам на банківські рахунки або іншим способом", – повідомили в компанії. Інформація про терміни і способи повернення грошей поки немає, як і про те, що користувачам потрібно зробити для отримання грошей.

  В PayPal запевняють, що з кожним користувачем зв’яжуться особисто, і служба підтримки відповість на всі питання.   Нагадаємо, що американський інтернет-ритейлер eBay виділить платіжну систему PayPal в окрему компанію у 2015 році — відповідне рішення схвалила рада директорів eBay. Про це йдеться в повідомленні компанії. Фінансовими консультантами угоди обрані Goldman Sachs, Allen&Company. Реалізовувати план поділу будуть президент і гендиректор eBay Джон Донахью і фінансовий директор eBay Боб Сван, які не будуть займати управлінські позиції після поділу. «Новий» eBay очолить президент майданчики онлайн-шипинга eBay Marketpalce Девін Уэниг, PayPal — топ-менеджер з American Express Ден Шульман, який зараз призначений керівником платіжної системи. «Більш ніж десятиліття eBay і PayPal було вигідно працювати в рамках однієї компанії, створюючи значну акціонерну вартість. Але тепер ми розуміємо, що спільне розвиток eBay і PayPal після 2015 року буде менш вигідним… Індустрія змінюється, і кожен бізнес стикається з різними конкурентними викликами», — сказав Донахью. Рада директорів вважає, що поділ eBay дозволить компаніям сфокусуватися на розвитку своїх бізнесів та бути більш гнучкими у прийнятті рішень. Виручка eBay за останні 12 місяців склала $9,9 млрд, PayPal — $7,2 млрд. Раніше на поділі eBay наполягав міноритарій компанії Карл Айкан. В кінці січня 2014 року він запропонував розділити eBay, виділивши з її структури платіжну систему PayPal. Але голова ради директорів eBay П’єр Омідьяр виступив проти цієї пропозиції. У квітні 2014 року Айкан відкликав свою пропозицію.

  Вам буде цiкаво:
  Приватний кредит під заставу
  Хто з банків дає кредит готівкою без довідки про доходи
  Кредит у банку без застави
  Гроші в борг від приватної особи під розписку і під відсотки

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг