На яких умовах брокер допоможе отримати кредит?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Брокерів, як і зарплату, ділять на три категорії: білі, сірі, чорні. Останні найнебезпечніші, і співпраця з ними може вплутати позичальника в дуже неприємну історію.

  Почнемо з позитивних білих брокерів. Вони працюють виключно в рамках закону. Такі брокери мають великий обсяг знань в банківській, юридичній, страховій сферах, вони детально знайомі з процедурою видачі кредитів і знають, як навіть на етапі заповнення анкети залишити про себе банку приємне враження.

  Білий брокер дорожить своєю репутацією, тому перш ніж укласти договір, він спочатку перевірить анкетні дані клієнта і, швидше за все, не буде співпрацювати з несумлінним позичальником.

  Сірі брокери теж ніби не порушують закон, але їм абсолютно байдужі інтереси банку і позичальника. Його головне завдання – звести цих зацікавлених осіб, отримати свій відсоток за виконану роботу і благополучно забути про все.

  Тільки через якийсь час клієнт дізнається, що банк виявляється практикує стягування різного роду комісій, а банк розуміє, наприклад, що клієнт не так платоспроможний. Якби тут працював білий брокер, то він би заздалегідь попередив клієнта про всі підводні камені, а кредитної організації б без приховування розповів про фінансові можливості позичальника.

  Але найбільш небезпечні чорні брокери, які не соромляться порушувати закон, готувати підроблені довідки про доходи, використовувати документи 3-х осіб, або взагалі підкуповувати банківських працівників, щоб тільки отримати схвалення на видачу кредиту.

  Просить чорний брокер за свої послуги багато, часто це може бути 8-12% від суми схваленого кредиту. Для порівняння, послуги білих брокерів коштують набагато дешевше: 1-5% від суми кредиту.

  Потрапляють українці до чорних брокерам, хто навмисно, намагаючись обдурити банк і отримати кредит, а хто випадково, не зумівши раглядеть шахраїв. Хоча цей факт від відповідальності не звільняє і в майбутньому співпраця з чорними брокерами може вилитися в серйозні неприємності.

  Відрізнити білого брокера від шахрая легко. Білі брокери завжди мають постійний офіс, свій солідний сайт, професійний колл-центр. Якщо компанія не перший рік на ринку, то про неї обов’язково будуть згадки в ЗМІ. У білого брокера завжди є перелік банків, з якими укладені партнерські угоди. І по цих банках брокер може домогтися для клієнтів більш пільгових умов по кредиту.