На що сім’я витрачає гроші?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Сьогодні ми поговоримо про витрати сімейного бюджету – про ті, на что сім’я вітрачає гроші. У Цій статті я розгляну ключові статті сімейних витрат, а такоже позначу їх допустиму Частка в загально витрат. Ознайомитись з цією інформацією, ви зможете зробити висновок, наскільки ефективна у вас вітрачаються фінанси, на что вістачає грошей, а на що ні, и віходячі з цього, зможете в подалі більш грамотно здійснювати планування сімейного бюджету. Отже, на що сім’я вітрачає гроші? Де взяти гроші для сім’ї терміново?

  Оренда житла. Якщо у сім’ї немає власної нерухомості, то ця стаття витрат в переважній більшості віпадків буде переважати в сімейному бюджеті. Витрати на знімання житла могут становитися до 50% загально потокових витрат сім’ї и даже більше. І завдяки наявності таких витрат, всі інші необхідні статті витрат дуже істотно скорочуються. Тому, можливо, варто подуматі, щоб вірішіті це питання, наприклад, шляхом отримання іпотечного кредиту. Погашення такого кредиту теж буде “тягти” на собі істотну частку потокових витрат сім’ї, но при цьом ви будете платити вже за власне житло, а не за чуже, що є істотною відмінністю. В цілому ж, звичайно, нужно розглядаті всі плюси и мінусі в конкретній ситуации, докладніше про це я писав у статті Іпотека або оренда: що вігідніше?

  Комунальні платежі. Обов’язкова стаття витрат будь-якої сім’ї, Незалежно від того, у власному або орендованого жітлі вона мешкає. У цю статтю витрат такоже включаються платежі за мобільний зв’язок, інтернет, кабельне телебачення и т.п. Для підтримки фінансового стану на хорошому рівні, витрати на комунальні платежі не повінні перевіщуваті 10-15% сукупний витрат сім’ї. Частка витрат на комунальні платежі – це один з показніків, за Яким візначається рівень фінансового добробуту сім’ї в різніх странах. Если вині впісується в цею ліміт, вам слід серйозно задуматися про Збільшення доходів, а такоже про економію. Дуже часто сім’я не вікорістовує всі возможности для економії.

  Харчування. Говорячі про те, на що сім’я вітрачає гроші, нужно, звичайно ж, зупинитись на харчуванні – це та стаття витрат, яка теж обов’язково присутня в будь-якій сім’ї. Частка витрат на продукти та харчування не неповинна перевіщуваті 20-30% від загально сімейних витрат. Якщо ваш показник виходить вищє – знову ж таки, нужно задуматися або про збільшення доходів, або про економію, або про те та інше одночасно. Зокрема, віключити харчування в закладах громадського харчування и перейти на більш корисні та дешеві продукти (чомусь дуже популярний міф, що корисні продукти дорожчі шкідливих, та насправді це не так).

  Дитячі витрати. Коли в родині з’являється дитина, тим більше – два і більше, виникає ще одна дуже істотна стаття витрат, яку я рекомендую обов’язково виділити в окрему. Так само як все те, що купується і оплачується виключно для дітей, і не використовувалося б для дорослих членів сім’ї. Наприклад, спеціальне дитяче харчування, дитячий одяг, іграшки, канцтовари для школи, оплату садків, гуртків і т.д. дитячі витрати в сім’ї не повинні перевищувати 20% сімейного бюджету на 1 дитину. Плануючи дітей, варто заздалегідь подумати про те, за рахунок яких коштів ви зможете їх повноцінно утримувати.

  Одяг та взуття. Досить істотна стаття витрат бюджету родини, з урахуванням того, що ці речі зараз коштують недешево, тим більше – якісні. Проте, ця стаття витрат не повинна перевищувати 15% витрат сімейного бюджету. Якщо ви не укладаєтеся в цю цифру – потрібно уважніше підходити до питань економії.

  Відпочинок та розваги. Ця стаття витрат теж має бути присутня в сімейному бюджеті, важливо їй не зловживати: на мій погляд, ці витрати не повинні перевищувати 5% від всіх сімейних витрат. Виняток може становити щорічний “великий” відпочинок, наприклад, поїздка у відпустку, але на неї варто заздалегідь формувати окремий фонд заощаджень (про це трохи пізніше). Також треба розуміти, що витрати на відпочинок і розваги не відносяться до обов’язкових (таким як комунальні платежі, харчування, дитячі), а тому не повинні мати високого пріоритету і оплачуватися в першу чергу. Якщо сім’я знаходиться в скрутному фінансовому становищі – від таких витрат взагалі варто відмовитися до нормалізації фінансового стану.

  Великі витрати. Розглядаючи, на що сім’я витрачає гроші, звичайно ж, необхідно враховувати і великі витрати (побутова техніка, меблі, ремонт, оплата навчання, покупка авто і т.д.). До великих я відношу ті витрати, які не можуть бути оплачені родиною зі своїх місячних доходів. Тобто, на ці витрати необхідно створювати накопичення – спеціальні грошові фонди, за рахунок яких буде здійснена покупка, після того як там набереться необхідна сума. На створення накопичень для великих витрат слід спрямовувати не менше 10% від поточних надходжень до сімейного бюджету, але слід розуміти, що чим більшу суму ви будете відкладати, тим швидше зможете зібрати потрібні кошти для здійснення покупки.

  Різне. Сюди відносяться всі ті поточні витрати, які не ввійшли до попередніх статей витрат. Наприклад, витрати на покупку засобів гігієни, косметики, побутової хімії, дрібного інвентарю, витратних матеріалів, товарів для хобі дружини і чоловіка, громадський транспорт і т.д. Стаття “різне” не повинна перевищувати 5% витрат сімейного бюджету.

  Непередбачені витрати. І, нарешті, кажучи про те, на що сім’я витрачає гроші, слід обов’язково взяти до уваги і непередбачені витрати. Наприклад, терміновий ремонт чого-небудь, лікування (ліки) і т.д. Плануючи сімейний бюджет, важливо виділяти якусь частку коштів на цю статтю, я пропоную – 5%. Якщо непередбачених витрат в поточному місяці не виникне – відмінно, тоді відкладену суму можна буде перевести в резервний фонд або в фонд накопичень на будь-яку мету, а якщо виникне – у вас будуть фінансові ресурси, щоб їх покрити.

  Витрати на автомобіль. Якщо у сім’ї є автомобіль, який активно експлуатується, то він вимагає досить великого фінансування. Частка витрат на авто не повинна перевищувати 20% сімейного бюджету. Якщо ви не вписується в цю суму, почитайте про те, як заощадити на автомобілі.

  Погашення кредитів і позик. І наостанок, якщо ви користуєтеся кредитами і позиками (а краще цього, звичайно ж, не робити), то необхідно теж розраховувати їх таким чином, щоб вони не створювали сильного навантаження на сімейний бюджет. Існує навіть спеціальний термін – кредитне навантаження, який використовують в банках при оцінці платоспроможності позичальника. Це і є частка витрат на погашення кредиту в загальному обсязі місячних витрат. Так ось, кредитне навантаження не повинна перевищувати 30% від регулярних витрат сімейного бюджету. Виняток можуть становити іпотечні кредити, де вона допускається до 50%. Але варто розуміти, що це максимальне значення, а так, ніж вона буде менше – тим краще, в ідеалі, щоб її не було взагалі, крім випадків явної необхідності, як наприклад, з іпотекою.

  Таким чином, якщо підвести підсумки, ось на що витрачає гроші сім’я з однією дитиною, ось така приблизна структура витрат сімейного бюджету у нас виходить (при відсутності кредитів, автомобіля і оренди житла):

  Комунальні платежі – 15%
  Харчування – 25%
  Дитячі витрати – 20%
  Одяг та взуття – 15%
  Відпочинок і розваги – 5%
  Великі витрати (заощадження) – 10%
  Різне – 5%
  Непередбачені витрати – 5%
  Разом – 100%
  Повторюся, що структура приблизна, на мій погляд, вона досить оптимальна. Звичайно ж, вона може варіюватися для кожного конкретного випадку.

  Виникає закономірне питання: а як розрахувати ці відсотки? Для цього необхідно вести домашню бухгалтерію – за посиланням ви можете почитати, що це таке і якими способами це можна робити. Зібравши підсумки 1-2 місяців, ви вже отримаєте приблизну картину по своєму бюджету, і будете бачити, які статті витрат у вас завищені, куди йдуть гроші і в яких обсягах.

  Можна заносити дані в систему обліку, розподіляючи їх по тих статтях, які я позначив вище, можна докладніше для більш точної картини, наприклад, як запропоновано в статті Витрати сімейного бюджету, можна якось по своєму. Головне, щоб це давало вам реальну картину ваших витрат, яку ви зможете використовувати для планування сімейного бюджету на наступні місяці з урахуванням позначених або власних лімітів витрат.

  Тепер ви маєте уявлення про те, на що сім’я витрачає гроші, і якими можуть бути допустимі витрати за різними статтями витрат. Сподіваюся, що ця інформація була вам корисна.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг