Мінімальні зарплати і пенсії зростуть лише у грудні

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Розмір мінімальної зарплати і пенсії виросте з 1 грудня 2015 року в середньому на 13%, заявив в ефірі одного з телеканалів міністр соціальної політики України Павло Розенко, повідомляє УНІАН. "Треба розуміти, що соціальна політики та пенсійна політика – це похідна. Похідна від стану економіки, від заробітних плат. Я не хотів би говорити про те, що ось колись стабілізується економіка, тоді… (ми зможемо підвищити пенсії – ред.).

  Ситуація в економіці дійсно непроста, практично три роки у нас падіння економіки, при цьому пенсійні виплати виплачуються в повному обсязі”, – сказав Розенко. – І ми не зупиняємося, ми не говоримо, що ось, мовляв, економіка не працює – ми нічого зробити не можемо. Ні, ми проводимо реформи. Ми чітко сказали, що наслідком реформ повинно стати збільшення пенсії, заробітних плат. Ми запланували, і в бюджеті це зафіксовано, що з 1 грудня 2015 року передбачається збільшення прожиткового мінімуму, мінімальних пенсій, мінімальних зарплат в Україні на 13%". Він нагадав, що в 2014 році зростання соціальних виплат був заморожений. І тому готується зростання виплат – це вже суттєвий результат роботи соціальних служб. Крім того, Розенко прокоментував механізм виходу на пенсію жінок у віці 55 років. Він підкреслив, що така норма залишається в законодавстві, але вимагає, щоб досягла пенсійного віку жінка не зберігала за собою робочого місця. "Змін ніяких немає.

  Верховна Рада продовжила дію цієї норми (про вихід на пенсію у 55 років – ред.), ми не проти дії норми, коли жінка може і далі виходити на пенсію в 55 років. Але за умови виконання кількох умов: треба звільнитися з роботи і за кожен місяць недоробки до пенсійного віку, коли жінка могла б вийти на пенсію, знімається 0,5% пенсії", – сказав Розенко. На поточний момент в Україні налічується понад 13 млн пенсіонерів, а середня пенсія по країні становить близько 1670 грн при позначеної законом мінімальної зарплати 1218 грн. Виплати пенсій в Україні проводяться регулярно з 4 по 25 число кожного місяця, при цьому щомісячний транш становить близько 20-21 млрд грн.

  Кабмін прийняв рішення не здійснювати з 1 грудня 2014 року соціальні виплати громадянам, які знаходяться на територіях, не контрольованих українською владою. У той же час, як відзначав Розенко, всі виплати мешканцям Донецької та Луганської областей нараховуються на особисті рахунки і будуть виплачені відразу ж, як тільки вони переїдуть на контрольовану Україною територію.   Нагадаємо, що з початку 2015 року набули чинності зміни до низки законів (понад 50), пов’язаних з пенсійним забезпеченням населення, пише dancor.sumy.ua. Так, з січня 2015 року пенсії державним службовцям, науковцям, суддям, прокурорам і народним депутатам призначатися у розмірі 60% заробітку (грошового утримання), замість 80% і 70%, як було раніше. Перерахунок заробленого буде відбуватися на умовах і в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. У разі проведення перерахунку за цим законом пенсія не зменшується – вона виплачується в колишньому розмірі. Тепер інвалідам I групи, на яких поширюється норми цього закону, будуть призначати пенсії в розмірі 60% заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, інвалідам II групи – 50%, інвалідам III групи – 40%.

  А пенсії з нагоди втрати годувальника складуть 60% пенсій наукового (науково-педагогічного) працівника – на трьох і більше непрацездатних членів сім’ї; 50% – на двох непрацездатних членів сім’ї; 40 відсотків – на одного непрацездатного члена сім’ї.  Засуджені за умисний злочин, вчинений з використанням свого посадового становища або притягнуті до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, втрачають право на спецпенсії і будуть забезпечені пенсією на загальних умовах.  Пенсійне забезпечення дітей війни та чорнобильців здійснюється органами Фонду в порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України. Однак Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за яким більшість громадян отримують пенсію, змін не зазнав.  – Пенсії виплачуються у раніше встановлених розмірах в повному обсязі та без порушень термінів. На їх фінансування Сумщина отримує понад півмільярда гривень в місяць. Збережені в законодавстві і перерахунки, які передбачалися раніше. В тому числі, і в зв’язку з зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (його збільшення на 125 гривень, тобто до 1074 гривень відбудеться в грудні 2015 року.  Крім того, збережено також пенсії за вислугу років і на пільгових умовах. А ось достроково, до досягнення пенсійного віку за півтора року, вихід на пенсію вже не буде відбуватися.  Індексація пенсій буде проводитися у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів і Пенсійного фонду України.  

  Оподаткування пенсій податком на доходи фізичних осіб буде здійснюватися з сум, що перевищують 3 мінімальні заробітні плати (3654 грн) і не досягають 10 мінімальних заробітних плат (12 180 гривень), у розмірі 15%. Якщо пенсійна виплата перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то сума перевищення оподатковується за ставкою 20%. Це буде стосуватися менше 3% пенсіонерів нашої області. Також з 1 січня істотно збільшилися пенсії з нагоди втрати годувальника, які передбачені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».  З 40% до 70% грошового забезпечення (заробітку) загиблого (померлого) годувальника зріс розмір обчислювальної пенсії непрацездатним членам сімей військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу, які мають право на пенсію за цим законом, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участь у бойових діях у мирний час.  Їх мінімальний розмір для осіб, які втратили працездатність, зріс до двох прожиткових мінімумів.  Я

  кщо на утриманні загиблого годувальника перебувало 2 і більше непрацездатних членів сім’ї, то пенсія призначається в розмірі 90% грошового забезпечення (заробітку) і розподіляється між ними в рівних частках, але не менш 40% на кожного.  За даними Фонду, у зв’язку із змінами перерахунку були піддані пенсії 2054 одержувачів. Середній розмір пенсії по втраті годувальника після зміни розміру виріс на 829,08 гривні і становить 2 376,61 гривні.   Зазначимо, що з 1 січня до 1 грудня 2015 року мінімальна пенсія становитиме 949 гривень. І тільки з 1 грудня планується підняти цю суму до 1074 гривень. Розмір мінімальної зарплати на початок 2015 року збереглася на рівні 1218 грн., наступний етап її підвищення планується з 1 грудня – до 1378 грн. Пенсійний вік залишився на колишньому рівні: ні для якої категорії українських громадян він не змінився. Для чоловіків – це 60 років (для чоловіків-держслужбовців – 62). Для жінок залишилася в силі стаття закону про поступове збільшення пенсійного віку: час виходу на пенсію кожні півроку відстрочується на 6 місяців.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг