Мінфін розраховує отримати перший транш від МВФ на початку березня

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Уряд розраховує вже до кінця лютого спільно з парламентом прийняти зміни до державного бюджету на 2015 рік, що дозволить нашій країні отримати перший транш кредиту за новою програмою з ключовим кредитором – Міжнародним валютним фондом і почати переговори з іншими кредиторами про можливу реструктуризацію держборгу в обсязі близько 15 млрд дол. Як передає УНІАН, про це повідомила в ході 11 міжнародної інвестиційної конференції Dragon Capital міністр фінансів України Наталія Яресько. “Але, що стосується наших первинних дій з МВФ, ми повинні завершити переговори по бюджету. Вважаю, що ми повинні завершити бюджетний процес на наступному тижні. Потім у нас буде засідання Ради директорів.

  Сподіваюся, вже в першій декаді березня ми отримаємо перший транш. І тоді ж почнемо наші переговори з кредиторами. Думаю, що весь процес (переговорів – ред.) почнеться в першій – другій декаді березня”. Яресько зазначила, що уряд активно працює з консультантами за борговими питань, у тому числі з компанією Lazard, і розраховує, що, незважаючи на значну суму боргів, що підлягають реструктуризації, переговори будуть успішними. “Вважаю, що ми зможемо переконати наших кредиторів, що Україна – це хороший позичальник. І коли-небудь настане час, коли Україна стане гарним кредитором, але всьому свій час”, – зазначила міністр. Вона підкреслила, що чекає зустрічі зі всіма кредиторами, в тому числі і з Москви – щодо кредиту в 3 млрд дол. “Я з нетерпінням чекаю наших переговорів з усіма кредиторами.

  Однак з Москви ми поки не отримали жодних повідомлень, і ніяких офіційних переговорів щодо російського кредиту ми не ведемо”, – сказала Яресько. Як повідомлялося, в січні уряд заявив про намір провести переговори з ключовими власниками євробондів про реструктуризацію боргів, найнявши в якості консультанта переговорів консалтингову компанію Lazard. Також у січні уряд України звернувся до Ради директорів МВФ з проханням розглянути можливість затвердження нової програми співробітництва з використанням механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF), що передбачає виділення значного обсягу коштів на період до 4 років. 12 лютого Кабмін і місія Фонду затвердили меморандум щодо нової програми співпраці, обсяг фінансування якої склав би 17,5 млрд дол. Загальний обсяг державного боргу України становить близько 70 млрд дол. Російський кредит в обсязі 3 млрд дол. був виданий Україні в грудні 2013 року, термін його погашення в грудні 2015 року.

  Зазначимо, що Україна протягом чотирьох років може отримати значно більше 40 млрд дол. фінансової допомоги. Про це на форумі в Києві повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько, передає РБК-Україна. “Наш принцип – це 17,5 млрд дол. на 4 роки. Це одна з найбільших програм за останні роки. Ця програма впроваджується урядом і там є багато порівнянь цієї програми, різних схем оцінки цієї програми, але вона наша і це дуже важлива програма. Минулого разу всі вимоги були виконані і в цей раз ми, як уряд, взяли на себе відповідальність”, – сказала Яресько. За її словами, остаточний розмір макроекономічної допомоги ще не визначений. “40 млрд – це не фінальна сума, тому що вона включає 4 роки програми МВФ і 1,5 року багатосторонньої підтримки від США та інших”, – сказала вона.   Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко сподівається на підписання меморандуму з Міжнародним валютним фондом МВФ в найближчі дні. Про це він заявив в ході зустрічі з Президентом Європейського банку реконструкції і розвитку Сумою Чакрабарті, передає прес-служба глави української держави. Президент поінформував про те, що зараз вже завершується підготовка нової угоди з МВФ, яке націлене на “досить амбітну стратегію реформ”.

  Глава держави висловив сподівання на підписання меморандуму з МВФ в найближчі дні. Також  Петро Порошенко сподівається на збільшення інвестицій Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). “Ми розраховуємо на значне збільшення інвестицій з боку ЄБРР, а також на те, що ЄБРР підтримає нас на шляху реформ в частині взаємодії з Національною радою реформ”, – підкреслив глава держави. Порошенко також відзначив велику фінансову підтримку, яку Україні надають або готові надати ряд країн на двосторонньому рівні – США, Канада, Японія, Австралія, Швейцарія, а також Європейський Союз і Світовий банк. “Ця допомога створює так звану “фінансову подушку”, яка повинна забезпечити успіх реформ”, – сказав Президент.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг