Мінекономрозвитку планує скасувати 177 ліцензій

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі планує представити на засіданні Національної ради з питань реформ план дій по завершенню першого етапу дерегуляцію, який включає ліквідацію 177 ліцензій, створюють адміністративний тиск на бізнес. Про це 17 лютого заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус на інвестиційному форумі у Києві, повідомляє УНІАН. “Сьогодні буде проводитися Національна рада з питань реформ, на якому я буду присутнім з Дмитром Шимківим з адміністрації президента і Ганною Гопко з парламенту.

  Ми обговоримо 4 ініціативи щодо реформ, 3 з яких відносяться до Міністерства економіки, включаючи дерегуляцію. Там ми запропонуємо як завершення першого етапу дерегуляції ліквідацію 177 ліцензій і дозволів”, – сказав Абромавічус. Також міністр зазначив, що “дерегуляційна гільйотина” дає можливість проводити реформи значно швидше. “Ми, швидше за все, створимо незалежну комісію, яка буде перевіряти наявність корупційної складової в діяльності державних служб, їх відповідність стандартам Європейського Союзу і прихильність практиці вільного ринку”, – зазначив міністр. За словами Абромавичуса, дерегуляціонние ініціативи, які Мінекономрозвитку встигло реалізувати до 2015 року, скасували 7,2% ліцензій і дозволів, які створювали адміністративний тиск на бізнес.

  Нагадаємо, 12 лютого Верховна Рада прийняла запропонований урядом закон про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція). Закон передбачає можливість реєстрації бізнесу протягом двох днів, а також ліквідує дозвільні центри і передає їх функції Центрів адміністративних послуг. За підрахунками Мінекономрозвитку, економічний ефект закону про дерегуляцію бізнесу може обчислюватися 40-60 млрд грн до 2020 року. Бізнес, за оцінками міністерства, зможе зекономити близько 100 млн грн на оформленні документів і 150–250 млн грн на неофіційних платежах. Як раніше заявив Абромавічус, Україна має на 50 позицій поліпшити свій показник у рейтингу Doing Business.   Нагадаємо, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус наполягає за приватизації державних підприємств в кінці 2015 – початку 2016 рр.

  Про це він заявив сьогодні під час брифінгу в Адміністрації Президента України, передає  РБК-Україна. “Було закладено 17 млрд грн приватизаційних доходів для бюджету, включаючи продаж 3G-ліцензій. Моя точка зору, що з-за військової ситуації в країні нічого продавати в даний момент не треба проводити реформу, робити все прозоро, публікувати звіти і десь на початку другого півріччя вже можна сказати: ось ці підприємства збираємося продавати, якщо ринкові умови не дозволять. Якщо до того моменту змінимо процедуру приватизації і відчуємо, що є попит на компанії, звичайно тоді можна… Це буде в кінці четвертого кварталу або початку наступного року”, – заявив Абромавічус. Зазначимо, що екс-Президент Грузії, новопризначений голова Міжнародної ради реформ в Україні Михайло Саакашвілі виключає можливість приватизації українських підприємств росіянами.

  “Україні потрібна приватизація тому, що сьогодні у вас є держпідприємства, які називаються державними, але реально вони розкрадалися конкретними чиновниками, яких просто призначили там на час”, – заявив Саакашвілі. “Коли ми робили це прозоро, Росія не змогла купити практично жодного серйозного підприємства в Грузії, хоча ми зовсім не забороняли росіянам в цьому брати участь, росіяни просто не вміли чесно купувати. Тому це стратегічно, з точки зору безпеки правильно їх приватизувати і треба скоротити список так званих “стратегічних підприємств” тому, що вони служать прикриттям для розкрадання України, і дуже важливо зрозуміти, що це треба робити без всякого відкладення”, – додав він.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг