Мікропозики (миттєві позики готівкою)

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  У цій публікації пропоную розглянути, що являють собою так звані мікропозики (або миттєві позики готівкою ). На сьогоднішній день вони отримали неймовірно широке поширення, рекламу миттєвих позик можна зустріти скрізь: в Інтернеті, в ЗМІ, на кожному стовпі. Отже, що таке мікропозики, і чи варто ними користуватися.
  мікропозик – це кредити в невеликих сумах (як правило, у розмірі 1-3 середньомісячних доходу), що надаються готівкою, швидко, без довідок про доходи, без застави та поручителів, не будь-які цілі. Миттєві позики готівкою пропонують деякі банки, але частіше все ж цим займаються небанківські фінансові установи, у тому числі і є дочірніми підрозділами банківських структур.

  Подібні форми кредитів часто рекламують як «гроші до зарплати», «швидкі гроші», «швидкі позики» і т.д.

  Щоб отримати мікропозик, людині достатньо звернутися в представництво фінансової структури з паспортом і податковим кодом, або заповнити онлайн заявку на миттєвий займ на сайті цієї структури. Рішення про можливість видачі кредиту приймається, як правило, протягом 10-15 хвилин: за цей час дані потенційного позичальника «проганяють» через скоринговий алгоритм і перевіряють його кредитну історію.

  Пункти видачі мікропозик зазвичай являють собою невеликі орендовані площі у великих офісних центрах, торгових центрах, супермаркетах, в яких працює один співробітник: кредитний фахівець і касир в одній особі.

  Фінансові установи, що видають мікропозики, налаштовані так, щоб видавати їх якомога більше, всім підряд, практично не аналізуючи позичальника. А все тому, що в їх вартість вже заздалегідь закладаються всі можливі ризики неповернення.

  Миттєві позики готівкою – це найбільш дорогі з усіх можливих банківських та небанківських кредитів. Великий відсоток неповернень фінансові установи, що надають мікропозики, компенсують їх високою вартістю. Буває так, що навіть якщо кожен другий мікропозик не повертається, кредитна організація все одно залишається в прибутку.

  Оскільки мікропозики завжди дуже дорогі, вони роблять дуже негативний вплив на особисті фінанси. Щоб якось завуалювати їх реальну вартість, кредитні установи завжди роблять акцент не на ціну, а на простоту і доступність:

  – Тільки паспорт;

  – За 15 хвилин;

  – Без довідок про доходи;

  – Без поручителів;

  – Без початкового внеску;

  – Без застави;

  – І т.д.

  Оскільки, якщо називати реальну вартість мікропозик, то вийдуть захмарні суми, кредитні організації в рекламі миттєвих позик готівкою найчастіше вказують які-небудь незрозумілі цифри, що не мають відношення до реальної вартості, а показують витрати на погашення позики в день або на годину , коли вони здаються невеликими.

  Наприклад : «миттєвий кредит готівкою, всього 50 гривень на день», «займ готівкою від 5 гривень за годину», «мікропозики від 0,5% в день »і т.д.

  Задумайтеся про те, що 0,5% в день – це, грубо кажучи, 180% на рік!

  Фактична вартість мікропозик, як правило, сильно завуальована і включає в себе безліч складових. Найчастіше це не традиційні банківські «відсотки річні», а комісії, оскільки при комісійній схемі оплати за кредит позичальник фактично платить набагато більше, ніж при процентній.

  Наприклад : 36% річних і 3% на місяць – абсолютно різні схеми сплати винагороди за кредит. У другому випадку позичальник виплатить кредитної організації практично в 2 рази більше!

  Крім цього, мікропозики часто доводиться погашати не безпосередньо через ту ж касу, звідки миттєвий займ видавався, а через банки або платіжні термінали, що тягне за собою появу додаткової комісії за кожен платіж.
  Сукупну вартість миттєвого позики готівкою визначити дуже складно, особливо людині, слабо орієнтується у фінансових питаннях. За моїми підрахунками реальна ціна таких кредитів становить зазвичай в самому кращому випадку близько 100% річних, а зазвичай – набагато більше!
  Фінансово неграмотні люди і виступають головною цільовою аудиторією для кредитних організацій, що надають миттєві позики готівкою. Тому як людина, чия фінансова грамотність знаходиться на високому рівні, розуміє, що чим доступніше – тим дорожче, завжди розрахує хоча б приблизну вартість такої позики, і, побачивши результат, навряд чи їм скористається.
  Швидка видача миттєвого позики розрахована і на те, що так швидко позичальник не встигне повністю прочитати договір і прорахувати, скільки він в сукупності повинен буде оплачувати, які штрафні санкції передбачені за прострочення, чи можна погашати кредит достроково і т.д. В результаті, все це потім стає «приємними» сюрпризами.
  Важливо відзначити, що “Споживчі кредити населенню: навіщо жити в борг?” споживчі кредити (до яких повною мірою можна віднести і мікропозики), по своїй суті, завжди чинять негативний вплив на стан особистого чи сімейного бюджету, тому користуватися ними, а, тим більше, зловживати, не варто.
  Багатьом мікропозики бачаться як простий і швидкий спосіб вирішити свої фінансові проблеми. Здавалося б, усе просто: тобі потрібні гроші – пішов і отримав за 15 хвилин. Але, по суті, подібні миттєві позики готівкою не вирішують фінансові проблеми, а тільки погіршують їх, оскільки створюють додаткові витрати і вельми істотні. Наприклад, ви взяли мікропозик 1000 грн., а за 2 місяці користування ним вам потрібно віддати вже 1300 грн. Зайвих 300 грн. виникло з нізвідки. Якщо раніше вам «не вистачало» 1000 грн., то тепер вам треба звідки то взяти 1300 …
  По суті, мікропозики повністю входять в поняття Найбільш невигідні кредити. Які кредити не брати?” самі невигідні кредити, причому, в більшості випадків займають там почесне перше місце .
  Тоді, напевно, виникає питання: а що робити, якщо терміново знадобилися гроші? Якщо не мікропозик, то що?

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг