Лови відсоток: кращі дохідні картки лютого

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Відсотки за дебетовими картками практично зрівнялися зі ставками по депозитах. Середні ставки по картах – 7% річних. Яку дебетову карту вибрати в лютому?

  Ще недавно картхолдерами ставали універсальним шляхом: керівництво компанії, в якій працює людина, просто обирало для нього банк і картку, на яку він буде отримувати зарплату. Тепер є, як мінімум, три резону придивитися до пропозицій банків по дебетових картках.

  Резон № 1: часи «зарплатного рабства» пройшли, а значить, саме час придивитися до своєї картці – можливо, настав час поміняти на щось більш вигідне.

  Резон № 2:
  в осяжному майбутньому рітейл і точки сфери послуг все-таки зобов’яжуть приймати до оплати банківські карти, так що оцінити вигоди системи кешбэк споживачі зможуть повною мірою.

  Резон № 3:
  ставки за відсотками на залишок, пропоновані по ряду дебетових карток, більш вигідні, ніж за вкладами тих же самих банків. Треба розуміти, що застрахованими є лише грошові кошти на дебетових картах, тобто кошти, розміщені на поточних рахунках фізичних осіб, відкритих для здійснення розрахунків з використанням банківських карт. Кошти на передплачених банківських картах, для яких клієнту не відкривається банківський рахунок, не застраховані. Але усім потрібні гроші під розписку🙂

  Варто уважніше придивитися до наявної у вас зарплатної картки. Добре, якщо банк пропонує якісь бонуси саме для зарплатних клієнтів (наприклад, власникам зарплатної картки Приватбанку пропонуються знижки від 5% у численних партнерів, в тому числі і на покупку в продуктових магазинах). Якщо ж всі переваги вашої карти зводяться до овердрафту, якими ви не користуєтеся (швидше за все, через негуманних процентних ставок) і на карті не можна підключити ніяких додаткових опцій, тобто сенс її поміняти.

  Пам’ятайте: на дебетовій картці без овердрафту будуть зберігатися тільки ваші гроші, і, якщо їх не вистачить, банк не прийде вам на допомогу і своїх коштів не подасть. Дебетова картка більш вигідна, якщо не тільки тримати на ній гроші, але і розплачуватися. У той же час банки готові запропонувати своїм клієнтам не просто шматочок пластику, а вигоди:

  зручність розрахунків;
  відсотки на залишок;
  бонуси /кешбэк;
  додатковий засіб самовираження (брендингові картки, картки для «дівчаток»і«хлопчиків»-«підлітків», геймерів, автомобілістів, любителів бігу, вболівальників).

  При виборі дебетової картки треба враховувати й те, що за банк її емітує. Цілком можливо, що в банку «за кутом» у вашому районі пропонують воістину райські умови: безкоштовний випуск та обслуговування, кешбэк і відсотки на залишок до 10% річних, індивідуальний дизайн та безкоштовний проїзд на всіх маршрутках. І в той же час не варто забувати, що невеликі банки йдуть на все, щоб залучити нових клієнтів – це один з основних джерел їх існування.

  У банківській системі сьогодні спостерігається тенденція до укрупнення і «виживання» з ринку дрібних і слабких організацій. А високий відсоток на залишок цілком може привернути увагу мега-регулятора, в результаті «щедрий» банк поплатиться за ліцензією ризиковані операції. Крім цього, навряд чи у місцевого невеликого банку є ресурси і партнерська мережа, які можуть забезпечити відчутний кешбэк і бонуси. І далеко не всі пропозиції – навіть найбільш вигідні – можуть бути актуальні для всіх.

  Наприклад, картка Card Blanche White на базі преміальної картки MasterCard World від ІдеяБанку, за якою можна отримати 10% назад за всі покупки. Картки з бонусами за паливо навряд чи зацікавлять тих, у кого немає автомобіля, з кешбеком за посиденьки в кафе або ресторанах марні для тих, хто не шанує громадське харчування. Картка АльфаБанка дозволяє отримувати до 5% грошей за купівлі в магазинах.

  Вам буде цікаво: Достракове погашення кредиту в ІдеяБанку

  Для ефективного використання функцій кешбэк необхідно виявляти певну ініціативу. Як мінімум, регулярно відвідувати сайт банку, щоб перевірити, чи не змінилися умови і список категорій (партнерів). Крім того, можливо, що на кожній торговій точці доведеться уточнювати код MCC – або на касі, або в колл-центрі, – щоб ненароком не зробити покупку, не підпадає під кешбэк. Також варто пам’ятає про те, що деякі банки дозволяють змінити категорії, за якими буде надаватися повернення, але лише через деякий час.

  Вам буде цікаво: Як закрити кредитку АльфаБанку?

  І останнє. Перш ніж вибрати дебетову карту, з’ясуйте, скільки банк бере за зняття готівки.