Лізинг нерухомості для фізичних осіб

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Основна причина цього, на мій погляд, криється у тому, що люди, на відміну від підприємств, навпаки, хочуть бачити нерухомість своєю власністю. Це навіть можна розглядати як психологічну особливість людини. Перспектива оформлення квартири у власність тільки через, припустимо, 15 років, після закінчення сплати лізингових платежів багатьох, м’яко кажучи, не приваблює: набагато спокійніше, коли документи на власність оформляються вже відразу, як наприклад, при іпотечному кредитуванні.

  Як відомо, право власності включає в себе 3 основні характеристики: володіти, користуватися і розпоряджатися. Коли людина бере іпотечний кредит, він отримує дві з цих складових: володіти і користуватися, а третя приходить до нього тільки після повного розрахунку за кредитом. При купівлі квартири в лізинг, людина відразу отримує взагалі тільки одну складову права власності: користуватися, а дві інших – тільки після повного розрахунку. При цьому користуватися нерухомістю можна, навіть просто орендуючи її, тому лізинг нерухомості для фізичних осіб мимоволі порівнюють з традиційною орендою (навіть саме слово “лізинг” перекладається з англійської як “оренда”).

  Крім відсутності на етапі дії договору лізингу права власності на придбане житло, лізинг нерухомості для фізичних осіб має й інші недоліки.

  По-перше, в порівнянні з іпотечним кредитом, лізинг найчастіше дорожче: лізингові платежі в сукупності перевищують платежі по кредиту. І це теж дуже важливий недолік лізингу.

  По-друге, лізинг нерухомості фізичних осіб передбачає подвійне переоформлення майна: перший раз – при укладенні угоди від продавця до лізингової компанії, другий раз – по закінченню договору від лізингової компанії до покупця. Причому, витрати на переоформлення в обох випадках, як правило, “вішаються” на покупця.

  А чим же вигідний лізинг нерухомості для фізичних осіб? Вигоду зазвичай бачать у тому, що купити нерухомість в лізинг простіше, ніж в іпотеку. Оскільки для лізингової компанії лізингова операція виглядає набагато надійніше, ніж іпотечний кредит для банку (адже нерухомість залишається у неї у власності, а не в заставу, до моменту повного розрахунку), то вона готова більш лояльно підходити до оцінки платоспроможності клієнта.

  Лізинг нерухомості може підійти тим людям, яким банк відмовив у кредиті з якихось причин.

  Як правило, саме цей момент є найбільш істотним перевагою лізингу для простого обивателя, не відрізняється фінансової грамотністю: адже для нього головне, щоб було “без зайвих заморочок”. Однак, навіть незважаючи на більш лояльні вимоги до клієнтів, при купівлі нерухомості в лізинг точно так само потрібен початковий внесок, нічим не поступається внеску за іпотечними програмами.

  Чим ще може бути цікавий лізинг нерухомості для фізичних осіб? Певної категорії людей все ж оформлення нерухомості у власність може бути небажаним. Припустимо, тим, хто купує житло великої площі і не хоче платити за нього податок. Або тим, хто просто з якихось причин не хоче “світитися” наявністю нерухомості у власності. Наприклад, чиновникам, у яких, як ви знаєте, часто буває “ні кола, ні двора”, або людям, які перебувають у шлюбі і переживають за те, щоб друга половина не забрала майно при розлученні, адже майна, як такого, у власності при лізингу немає.

  Є думка, що лізингові компанії всіма силами намагаються відібрати квартири” у своїх клієнтів. Ну, по-перше, їм і відбирати їх не треба – вони і так їм належать. По-друге, подібні звинувачення нерідко лунають і на адресу банків, що видають іпотеку. Особисто я вважаю, що більшість лізингових компаній не ставить перед собою таких цілей: для них головне, щоб клієнт вчасно сплачував лізингові платежі. Хоча, цілком ймовірно, що на ринку лізингових послуг, як і скрізь, де обертаються великі гроші, є свої шахраї, тому потрібно бути дуже уважним при виборі лізингової компанії.

  Як вибрати лізингову компанію для покупки нерухомості? Краще всього звертатися в компанії, які працюють при великих системних банках і є їх дочірніми структурами. Звичайно ж, варто уважно аналізувати умови покупки нерухомості в лізинг, порівнювати цінову політику і, в першу чергу, свою реальну переплату за весь час користування послугою лізингу.

  Підводячи підсумок всьому вищевикладеному, хочу зробити висновок, що лізинг нерухомості для фізичних осіб в тому вигляді, в якому він існує на сьогоднішній день – не дуже приваблива послуга, і тому вона не отримала широкого поширення. Я не думаю, що більш лояльний підхід до клієнта порівняно з іпотекою варто того, щоб більше переплачувати і не мати права власності на придбаний об’єкт. Краще все ж подбати про поліпшення свого фінансового стану та підняти його хоча б до “іпотечного” рівня. Адже покупка нерухомості з розрахунками протягом довгих років – це важкий тягар на сімейний бюджет на всі ці роки. Треба мати це на увазі, і всіма можливими способами відразу намагатися це послабити тягар.

  Звичайно ж, це тільки моя думка, у вас воно може бути іншим. Головне – всі фінансові рішення ви повинні приймати, добре прораховуючи і прогнозуючи результат.

  Тепер ви вже маєте певне уявлення про те, що таке лізинг нерухомості для фізичних осіб, які його основні плюси і мінуси. Сподіваюся, що ця інформація допоможе вам у виборі.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг