Легкий і швидкий спосіб перевірити корисність своїх боргів

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  groshi2

  Якщо ви відчуваєте труднощі з погашенням своїх боргів або не впевнені, яку точно суму ви заборгували, наведене нижче керівництво з декількох простих кроків допоможе нормализироватьситуацию.

  Як зрозуміти, що борги перетворюються на проблему?

  Немає нічого ганебного в тому, що у вас є заборгованості. Більшість людей в певний момент змушені влазити в борги — приміром, купуючи житло в іпотеку або машину в кредит.

  Тим не менш, в деяких випадках борги можуть вийти з-під контролю і негативно впливати на ваше життя. Час від часу необхідно перевіряти корисність своїх боргів, щоб запобігти фінансові проблеми.

  Якщо яке-небудь з п’яти наведених нижче тверджень характеризує вашу ситуацію, це сигналізує про те, що ви ось-ось потрапите в біду.

  1. Ви не знаєте точно, яку суму ви заборгували
  Не знаючи, скільки і кому ви повинні, ви не володієте ситуацією. Можливо, сума заборгованостей більше, ніж ви припускаєте — відповідно, у вигляді відсотків ви теж заплатите більше.
  2. Ви вносите тільки мінімальні платежі за своїми заборгованостямиЯкщо погашати заборгованість по банківській або фірмової кредитній карті мінімальними платежами, можуть знадобитися роки на те, щоб повністю виплатити борг, а сума, нарахована у вигляді відсотків, може виявитися захмарною.
  3. Ви часто просрочиваете платежі, а часом ліміт кредитний лімітНесвоєчасне внесення платежів, перевищення ліміту по кредитній карті або перевитрата коштів по рахунку (овердрафт) — все це може спричинити за собою штрафи та комісії, ще глибше заганяючи вас в борги.
  4. Ви знімаєте готівку з кредитної карти
  Намагайтеся не знімати гроші з картки у банкоматі — замість цього, розраховуйтеся нею за покупки в магазині. Зняття готівки може спричинити за собою збільшення процентної ставки або додаткову комісію.
  5. Ви займаєте гроші, щоб розрахуватися з боргами
  Мало кого таке рішення доводило до добра. Припустимо, ви взяли споживчий кредит з досить невеликою річною процентною ставкою — 8%. Але у вас не виходить внести щомісячний платіж, тому ви берете гроші з кредитної картки.

  З цієї кредитці процентна ставка становить вже 20% — виходить, що тепер у вас два заборгованості замість однієї, а у рахунок відсотків доведеться виплатити набагато більшу суму.

  Ще гірше, якщо ви берете кредит «до получки», тому що немає грошей дотягнути до зарплати, а потім виявляється, що у вас немає коштів на його погасити, тому доводиться продовжувати термін кредитного договору.

  Якщо яке-небудь з цих тверджень вірно описує вашу ситуацію, необхідно приймати заходи.
  Перший крок до виправлення ситуації — критична оцінка

  У першу чергу вам необхідно оцінити поточний стан справ. Підрахуйте все по пунктах:

  • Яку суму і кому ви повинні?
  • Як часто необхідно вносити платежі?
  • Який їх розмір?
  • Які відсоткові ставки по всім вашим боргами?

  Річна процентна ставка, як правило, вже включає всі комісії та інші витрати. Однак будьте уважні: у випадку з кредитними картами процентні ставки для кредитних коштів, які ви витратили на покупки, перевели на інші рахунки або зняли в банкоматі, можуть відрізнятися.

  Далі вам потрібно розділити всі заборгованості на пріоритетні і низкоприоритетные, щоб знати, яку з них слід погашати в першу чергу. До боргами високого пріоритету належать платежі по іпотечному кредиту, позики під заставу житла та деякі комунальні платежі. Розрахувавшись за високопріоритетних боргами, необхідно погасити заборгованості по кредитних картах і споживчі кредити, оскільки за ним зазвичай найвищі відсоткові ставки. Але обов’язково перевірте, чи не спричинить дострокове погашення за собою будь-якої комісії.

  Перевірте, куди йдуть ваші гроші

  Обов’язково включіть в свій бюджет разові витрати — наприклад, податок на автомобіль, страхування, новорічні подарунки рідним і близьким та ін.

  Закінчивши перевірку корисності своїх заборгованостей, переходьте до наступного кроку: сформуйте свій бюджет, щоб бачити, куди щомісяця йдуть гроші і чи є у вас щось на погашення боргів після всіх побутових витрат.

  Щоб побачити повну картину своїх доходів і витрат, а також з’ясувати, яка сума залишається у вас на руках в кінці місяця, можете скористатися безкоштовним онлайн-сервісом планування бюджету. Після цього підрахуйте, яку суму ви можете витрачати на погашення боргів щомісяця, і подумайте, які витрати можна скоротити.

  Скорочення витрат

  Якщо кожен місяць ви витрачаєте більше, ніж заробляєте, наступний крок — вивчити всі статті витрат і знайти спосіб урізати витрати. Економія навіть невеликої суми, яка звичайно витрачається на купівлю журналу, кави по дорозі на роботу або бургер в «mcdonald’s» — це плюс до вашого бюджету.
  Заведіть щоденник витрат

  Ведення щоденника витрат — ефективної спосіб побачити, куди саме витрачаються гроші. Намагайтеся записувати всі витрати (навіть незначні) протягом хоча б місяця. Якщо вести щоденник упродовж більшого періоду, ви отримаєте більш повне уявлення про те, куди йдуть ваші гроші, і, відповідно, побачите більше можливостей щодо урізання витрат.
  Сформуйте бюджет і дотримуйтеся його

  Тепер, коли ви визначили, які витрати можна урізати, вкрай важливо, щоб зекономлені кошти ви регулярно направляли на погашення боргів. Якщо скласти бюджет, вам буде легше дотримуватися цього курсу.

  У своєму бюджеті вкажіть не тільки те, скільки ви плануєте витратити на побутові потреби (житло, їжа), але і визначте суму, яка піде на дрібні витрати. Намагайтеся максимально точно слідувати складеним планом — особливо в частині погашення заборгованостей.

  Отримайте безкоштовну допомогу і підтримку

  Існують благодійні організації, які готові надати безкоштовну та конфіденційну допомогу всім, хто не справляється зі своїми боргами. Зверніться за консультацією і дізнайтеся, як визначити пріоритетні до погашення заборгованості, як впоратися з боргами і не зламатися під їх тягарем. Багато подібні організації також пропонують допомогу по плануванню бюджету.

  Продовження по темі:

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг