Купівля заміського будинку в кредит

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Іпотечне кредитування в даний час стає все більш популярним вирішенням житлового питання. За допомогою іпотеки можна придбати квартиру на вторинному або первинному ринку, в готовому або споруджуваному будинку, земельну ділянку або заміський будинок. І хоча на останні об’єкти нерухомості банківські установи надають позикові кошти не дуже охоче, завдяки кредитуванню стати власником заміської нерухомості все-таки може практично кожен. Єдине з чим потрібно визначитися, так це на що будуть витрачені позикові кошти: покупку готового будинку або його будівництво.

  Кредит на покупку будинку, що будується

  Не секрет, що споруджуваний будинок коштує в кілька разів дешевше вже готового житла. Однак це правило актуально тільки в тому випадку, якщо для покупки нерухомості не залучалися позикові кошти. У випадку якщо ви вирішили оформити кредит на покупку будинку, який знаходиться на стадії будівництва, то доведеться зіткнутися з низкою труднощів.

  Перш за все, це стосується забезпечення. Так у випадку з готовою нерухомістю, при оформленні іпотечного позики вона відразу виступає заставою. Купуючи будинок, що будується, позичальник змушений закласти нерухомість, яка вже знаходитися в його власності. Та й пакет документів, необхідний для вчинення іпотечної угоди, буде об'ємніше. Адже в даному випадку в банк потрібно буде надати, крім кадастрового паспорта, документи на право власності, план будівлі, а також кошторису на будівництво будинку.
  
   Кредит на покупку готового будинку 

  Оформляючи кредит на покупку будинку, який вже зданий в експлуатацію, слід віддати перевагу нерухомості, розташованої в селищі з підведеною комунікацією і в якому вже добудовано хоча б половина будівель. Бажано, щоб селище знаходився не дуже далеко від міста, так як даний момент може бути важливим для банківської установи, який надає позику.

  В цілому ж перелік вимог до приобретаемому в кредит майну може відрізнятися в залежності від конкретної банківської установи.

  На що можна розраховувати, оформляючи кредит на покупку будинку

  Перш за все, слід відмітити те, що умови іпотечного кредитування при покупці будинку є менш вигідними, ніж якби об’єктом придбання була б квартира. Кредит на купівлю будинку відрізняється від аналогічної програми на придбання квартири сумою початкового внеску. І якщо в другому випадку позичальник може обійтися мінімальним розміром першого внеску, який в середньому становить 10% від вартості житла, то купуючи будинок зі своєї кишені доведеться викласти мінімум 30% від його підсумкової ціни.

  Що стосується терміну кредитування, то іпотека на покупку будинку надається на термін максимум до 10-15 років проти класичної іпотеки на квартиру, за якою максимальний термін кредитування становить 25-30 років. Крім того по кредиту на покупку заміської нерухомості передбачені й більш високі процентні ставки.

  Вимоги до позичальників при покупці будинку в кредит

  До позичальників, бажаючим оформити кредит на покупку будинку, банки пред’являють більш жорсткі вимоги. Так, насамперед кредитора цікавитиме не лише стабільність доходів позичальника, але і їх розмір, який повинен бути достатньо високим. Пов’язано це з тим, що сума щомісячних платежів по позиці буде досить значною, через невеликого терміну кредитування. При цьому сума платежів повинна складати не більше половини сімейного бюджету.

  Не менш ретельній перевірці піддасться і трудова книжка позичальника, для того щоб перевірити законність доходів позичальника і як рівно розвивалася його трудова кар’єра.

  В цілому ж вимоги і умови надання такої позики залежить від конкретної банківської установи та політики, якої він дотримується.