Куди йдуть гроші?

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (Пока оценок нет)
Зміст статті

  Куди йдуть гроші? Правда ж, багато задають собі це питання? І, що цікаво, більшість не може на нього правильно відповісти. Проблема, в будь-якому випадку, у всіх загальна: отримали дохід, почали витрачати, начебто нічого особливо і не купили, а всі гроші кудись пішли. І ось куди – незрозуміло. У цій статті я розповім і покажу вам на конкретних прикладах, куди йдуть гроші.

  Чому йдуть гроші?

  Почнемо з того, чому йдуть гроші. У цьому, власне, немає нічого поганого: гроші йдуть, тому що вони виступають єдиною мірою вартості всіх товарів і послуг – так влаштована наша економічна система. Всі товари і послуги, які споживає людина, доводиться оплачувати грошима, і інші варіанти тут практично виключені.

  Але коли грошей витрачається занадто багато, більше, ніж це могло б бути – це вже можна вважати проблемою. І особливо – у тих випадках, коли грошей не вистачає для того, щоб забезпечити собі або сім’ї нормальний життєдіяльний процес. Ось в таких ситуаціях необхідно, в першу чергу, задуматися про те, куди йдуть гроші, хоча особисто я дотримуюся думки, що напрями витрачання своїх особистих фінансів або сімейного бюджету повинен знати абсолютно кожна людина або сім’я, навіть ті, кому їх вистачає.

  Куди йдуть гроші?

  Розглянемо основні напрями витрачання особистого або сімейного бюджету:

  1. Комунальні платежі;
  2. Продукти харчування;
  3. Одяг і взуття;
  4. Транспортні витрати;
  5. Зв’язок і комунікації;
  6. Витрати на дітей;
  7. Засоби гігієни, побутова хімія;
  8. Дрібний інвентар;
  9. Великі покупки;
  10. Відпочинок і розваги.

  В окремих випадках або періодично можуть виникати і інші статті витрат:

  • Медикаменти і медичне обслуговування;
  • Будівництво та ремонт;
  • Подарунки;
  • Погашення кеш кредитів і позик;
  • І т. д.

  Більш детальний перелік витрат я наводив у статті Витрати сімейного бюджету. Так от, всі ці статті витрат, куди йдуть гроші, можна розділити на 2 категорії:

  • Обов’язкові;
  • Необов’язкові.

  Наприклад, комунальні платежі – це обов’язкові витрати, продукти та одяг – частково обов’язкові, а частково – ні, відпочинок і розваги – необов’язкові.

  А щоб точно знати, куди і скільки йде грошей в розрізі всіх статей витрат, слід почати вести домашню бухгалтерію. Це в будь-якому випадку буде необхідно для того, щоб грамотно оптимізувати свої витрати, і щоб гроші не йшли так швидко.

  Як зробити, щоб гроші не йшли так швидко?

  Тепер саме головне: куди йдуть гроші – зрозуміло, а як зробити, щоб їх йшло менше, щоб вони не йшли так швидко. По кожній з 2 категорій, зазначених вище, необхідно використовувати трохи різні методи.

  З обов’язковим витрат – скорочувати їх якісним способом, тобто, знижувати всі необхідні статті витрат шляхом розумної економії. Економити, у правильному тлумаченні цього терміна, можна і потрібно буквально на всьому, особливо це стосується тих, у кого гроші йдуть дуже швидко. Детальніше про це раджу почитати в окремій статті: На чому можна заощадити гроші?

  необов’язковим витрат – скорочувати їх кількісним способом, тобто, повністю виключати статті витрат, без яких можна обійтися.

  Комплекс цих заходів дозволить вам зробити так, що гроші не будуть йти так швидко.

  Куди йдуть гроші: приклади.

  На закінчення цієї нескладної статті я хочу розглянути, куди йдуть гроші на кількох простих прикладах. Почнемо з усім відомої згубної звички – куріння.

  Приклад 1. Припустимо, людина викурює 1 пачку сигарет в день, вартістю 7 гривень. За місяць на сигарети у нього йде 210 гривень. Якщо він заробляє, приміром, 2500 гривень, то ця шкідлива звичка “з’їдає” цілих 8,4% його бюджету. А в рік він витрачає на це сумнівне задоволення 2555 гривень, тобто, 1 свою місячну зарплату! Позбувшись від цієї необов’язковою статті витрат, він не тільки буде здоровіше, але і зможе щорічно отримувати 1 додаткову зарплату!

  Приклад 2. Припустимо, людина щодня випиває склянку кави з автомата або чашку кави-барі вартістю 5 гривень. Тільки завдяки цій “дрібниці”, з його бюджету щомісячно йде 150 гривень або 6% його зарплати розміром 2500 гривень. Якщо він при цьому і курить, то тільки на куріння і кави йде вже майже 15% щомісячного доходу! А він не може зрозуміти, куди йдуть гроші? Не на “шалені” комунальні послуги, не на постійно дорожчають продукти, а тільки на сигарети і кава сьома частина його бюджету!

  Якщо вже ця людина не може жити без кави, то він міг би приносити з собою і заварювати пакетик, який купував би за 1 гривню, тим самим, скоротивши витрати на каву в 5 разів! Результат від цього б не змінився. А якби він ще купив ці пакетики оптом на оптовому складі (адже вони йому постійно потрібні) по 0,80 гривень, то витрати були б скорочені в 6,25 рази! Але чомусь він про це навіть не думає, зате дивується, куди йдуть гроші…

  Приклад 3. Припустимо, людина щодня купує булку хліба за 25 гривень, тоді як у магазині, який розташований трохи далі, вона ж коштує 20 гривень. Він вважає, що 5 гривень – це дрібниця, якої взагалі не варто перейматися. Таким чином, у нього на хліб щомісячно йде на 20% більше грошей, в грошовому вираженні – 150 гривень. А за рік – 1800 гривень. На ці гроші він міг би купити хлібопічку і випікати хліб вдома самостійно, і тоді він би йому обходився взагалі в 10 гривень за булку.

  Приклад 4. Людина раз у тиждень скуповується в супермаркеті, і щоб скласти куплені продукти, купує на касі 2 великих пакети по 10 гривень. Ці пакети він в подальшому все одно викидає, в такій кількості вони йому не потрібні. Таким чином, за рік він витрачає тільки на абсолютно непотрібні йому пакети 1040 гривень. Якщо б він просто приходив у супермаркет зі своїми пакетами, він би зміг уникнути цих витрат, результат не змінився.

  Приклад 5. Людина ось такими, описаними в попередніх прикладах, способами, витрачає більше грошей, ніж це можливо, і тому у нього нічого не залишається під кінець місяця. Щоб не сидіти без грошей, він бере мікрозайм на 5000 гривень під 1% в день. За наступний місяць йому необхідно закрити цей займ, тобто витратити на 5000 більше, а також сплатити проценти за 30 днів, у сумі 1500 гривень. Тільки ці відсотки складуть 6% від його доходу у 25000 гривень – це абсолютно непотрібна і зайва трата – ось куди йдуть гроші. Крім того, в попередній місяць “не вистачило” 5000 гривень, то наступного не вистачить вже 11500 гривень (тих же 5000 + 5000, які необхідно погасити, + відсотки по них).

  Ось такі моменти, я вас запевняю, якщо добре подумати, можна знайти практично в будь-якій статті витрата, якщо ви раніше про це не замислювалися. І якщо всі їх виключити, то ваші витрати скоротяться дуже істотно, мінімум – на 20-30%, і це навіть якщо ви зараз вважаєте, що і так вже економите на всьому, на чому можна, і так вам не вистачає грошей. Ось спробуйте почати вести домашню бухгалтерію, з’ясувати, куди йдуть гроші, грамотно оптимізувати обов’язкові статті витрат і виключити необов’язкові, і ви самі в цьому переконаєтеся.

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг