Криптовалюта

1 балл2 балла3 балла4 балла5 баллов (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Зміст статті

  Сьогодні ми розглянемо, що таке криптовалюта , які вони бувають, чим відрізняються від традиційних і електронних грошей, як відбувається Майнінг криптовалюти . В останні роки криптовалюта стали дуже популярні: розвиваються вже наявні, з’являється все більше нових. Що це таке, з чим пов’язана їх популярність і багато іншої корисної інформації ви дізнаєтесь із сьогоднішньої статті. Про все це далі по порядку …

  Що таке криптовалюта?

  криптовалюта – це різновид цифрової валюти (електронних грошей), захищена криптографічним кодом, яка не має централізованого емітента і доступна для емісії бажанням будь-кого за допомогою наявних у них комп’ютерних потужностей.

  Говорячи простою мовою, криптовалюта – це електронні гроші , які будь-яка людина може виробляти самостійно на своєму комп’ютері. Як і інші валюти, криптовалюта можуть використовуватися як засіб платежу, у них є свій курс, який може змінюватися, виходячи з ринкових факторів, їх можна обмінювати на національну валюту, валюту інших держав, валюту інших електронних платіжних систем.

  Сам термін “криптовалюта” вперше почав використовуватися зовсім недавно – з 2009 року, коли з’явився і почав стрімко набирати популярність перший представник таких платіжних систем – біткоіни. Потім поступово стали з’являтися і інші види криптовалюта: лайткоіни, неймкоіни, кварки і т.д., зараз їх вже налічується кілька тисяч, однак найбільш популярною і використовуваної в світі криптовалюта продовжує залишатися біткоіни: інші види криптовалюта не отримали такого широкого розповсюдження і використовуються переважно в спекулятивних цілях як біржовий актив.

  Спочатку криптовалюта використовувалися тільки у вузькому колі людей, що займаються розробками комп’ютерних та інтернет-технологій, але незабаром отримали набагато ширшу сферу застосування. Зокрема, їх стали використовувати з метою спекулятивного заробітку і як інструмент для інвестування. З’явилися цілі біржі криптовалюта і сервіси для торгівлі криптовалюта онлайн аналогічно торгівлі на форекс і інших світових ринках.

  Відмінності криптовалюти від інших грошей і електронних платіжних систем.

  Розглянемо, ніж криптовалюта відрізняються від інших валют і електронних засобів розрахунків на зразок вебмані .

  1. Децентралізація. криптовалюта не мають якогось певного центру емісії (як це властиво будь-якій світовій валюті) і нікому не належать крім їх фактичних кінцевих власників.

  2. Доступність. Любий бажаючий може самостійно виробляти видобуток (Майнінг) криптовалюта за допомогою свого комп’ютера.

  3. Прозорість розрахунків. Всі операції з криптовалюта зберігаються в базі даних вічно, тому при бажанні можна відстежити будь-яку операцію, будь-який платіж до самого моменту генерації цих платіжних знаків.

  4. Вибір ступеня участі в системі. Кожна людина вільна сам вибирати, в якій мірі він братиме участь в системі: самостійно проводити видобуток криптовалюта, або ж тільки купувати їх у інших учасників, або взагалі не робити операції з криптовалюта. Все це – справа суто добровільна.

  5. Відсутність централізованого контролю. Немає такого контролюючого органу, який міг би заблокувати гаманець в криптовалюта або скасувати якусь проведену операцію.

  6. Мінімальні комісії за операції. Операції усередині платіжної системи криптовалюта обкладаються мінімальними комісіями, розмір яких складає долі відсотка. Це робить криптовалюта вигідним альтернативних засобів розрахунків в країнах з дорогим банківським обслуговуванням (наприклад, в Азії та Африці).

  7. Анонімність участі в системі. Для відкриття електронного гаманця в криптовалюта не потрібен паспорт або будь-якої іншої документ, що засвідчує особу. При здійсненні операції використовується тільки номер гаманця (адреса) – набір великої кількості букв і цифр.

  8. Винагорода за підтримку системи. Учасники системи криптовалюта, які надають свої обчислювальні потужності (комп’ютер) для збільшення продуктивності системи, отримують винагороду: вироблені з їх допомогою нові криптовалюта потрапляють на їх власний рахунок.

  9. Максимальний захист. Чим більше учасників системи криптовалюта – тим надійніше вона захищена від злому і будь-яких шахрайських операцій. Наприклад, обчислювальна мережа біткоіни на сьогоднішній день перевищує по продуктивності потужність всіх світових суперкомп’ютерів майже в 10 разів. Щоб отримати хоча б частковий доступ до цієї системи будуть потрібні найпотужніші технології і колосальні витрати: сотні мільйонів доларів. Тому на сьогоднішній день ще не відомі випадки злому систем криптовалюта.

  10. 100% прив’язка до ресурсів. Світові валюти з 1976 року не мають будь-якої прив’язки (або, як люблять говорити, “нічим не підкріплені”). Вони випускаються в необмеженій кількості, а їх забезпечення становить у багатьох випадках лише частки відсотків від обсягу емітованих коштів. На відміну від них, криптовалюта на 100% забезпечені ресурсами (обчислювальними потужностями) – їх за визначенням не може бути вироблено більше, ніж вкладено ресурсів.

  Види криптовалюти.

  З моменту створення і по сьогоднішній день найбільш популярною і широко використовуваною криптовалюта залишається біткоіни (bitcoin, BTC, XBT). Він функціонує з 2009 року, і його ринкова капіталізація (еквівалент випущених монет) на сьогоднішній день становить майже 4 млрд. Доларів. Інші види криптовалюта істотно відстають від біткоіни, тим не менш, вони є, і продовжують створюватися далі.

  Ось найпоширеніші види криптовалюти, крім біткоіна:

  – Litecoin (LTC, діє з 2011 року, ринкова капіталізація – 68 млн. Доларів);

  – Namecoin (NMC, з 2011 року, 5 млн. Доларів);

  – Ripple (XRP, з 2011 року, 342 млн. Доларів);

  – Peercoin (PPC, з 2012 року, 8 млн. Доларів);

  – Quark (QRK, з 2013 року, 400 тис. Доларів);

  – NXT (NXT, з 2013 року, 12 млн. Доларів).

  Вартість та курс криптовалюти.

  Спочатку вартість криптовалюта визначається як ціна за електроенергію, необхідну для виробництва цієї валюти. Далі курс криптовалюта може змінюватися, як і ціна будь-якого товару: виходячи з ринкових умов – попиту і пропозиції. Причому, оскільки кількість випущеної криптовалюта завжди обмежена – це може стимулювати досить серйозне зростання їх вартості. Наприклад, курс біткоіна в 2013 року різко виріс з 100 доларів до майже 1200 доларів, правда потім плавно опустився практично до того ж значення, з якого починав зростання. Зараз курс біткоіна майже 3000 доларів!

  Важливо розуміти, що вартість і курс будь-якої криптовалюта ніким не гарантовані. Тобто, вона легко може впасти в ціні навіть до нуля. Тому купувати криптовалюта в надії на те, що вони будуть постійно зростати в ціні – це дуже небезпечний і неправильний підхід.

  Гаманець криптовалюти.

  Зареєструвати гаманець для криптовалюта можна двома способами:

  1. Установка гаманця криптовалюта на власному комп’ютері.

  2. Реєстрація гаманця криптовалюта на онлайн-сервісі.

  В першому випадку всі ваші електронні гроші будуть зберігатися на вашому власному пристрої, у другому – на чиємусь чужому сервері. Здавалося б, перший спосіб переважніше, однак і в ньому є свої недоліки. Наприклад, якщо через поломки, збою в системі або випадкового видалення потрібні файли будуть втрачені, то вся ваша криптовалюта просто пропаде.

  Крім того, для кожної криптовалюта доведеться встановлювати свій локальний гаманець. А ось багато онлайн-сервіси підтримують т.зв. мультивалютні гаманці криптовалюта, що дозволяють враховувати і здійснювати операції з криптовалюта різних видів в одному місці.

  Найбільш популярні сервіси реєстрації гаманців мультівалют досить надійні, крім того, і працюють вони швидше, ніж локальні програми, які довго проходять т.зв. процедуру синхронізації.

  В загальному, який гаманець криптовалюта вибрати – кожен вирішує сам. Настійно рекомендується при створенні гаманця на власному пристрої обов’язково робити його 1-2 копії на знімних носіях, оновлюючи дані після кожної здійсненої операції, щоб вони випадково не були втрачені.

  Видобуток (Майнінг) криптовалюти.

  Майнінг (від англ. Mining – “розробка родовищ”) називають генерацію або видобуток криптовалюта за допомогою власних обчислювальних потужностей на своєму комп’ютері. Не буду заглиблюватися в технічні подробиці процесу Майнінг, скажу лише, що їм при бажанні може займатися кожен. Тільки це не завжди буває вигідно.

  Справа в тому що, як я вже писав, первісна вартість криптовалюта порівнянна з енерговитратами на їх виробництво. Економічна доцільність Майнінг криптовалюта залежить від наявних потужностей (перш за все – процесор і відеокарта), вартості електроенергії та поточного курсу криптовалюта. Цілком може скластися ситуація, при якій видобуток криптовалюта буде збитковою, якщо криптовалюта буде коштувати менше витрат на її Майнінг.

  Існують т.зв. калькулятори Майнінга, що дозволяють розрахувати свій можливий прибуток / збиток від видобутку криптовалюта.

  Хмарний Майнінг – Напевно кращій Майнінг Bitcoin для новачків

  Інвестиції в хмарний Майнінг біткоіни (англ. Bitcoin cloud mining) є найбільш розумним кроком у збереженні і примноженні ваших кріптовалютних заощаджень. Якщо в двох словах – це спрощений Майнінг біткоіни, який звільняє вас від витрат на електрику, цілодобовий контроль, програмне забезпечення та інших витрат, пов’язаних з класичним Майнінг.

  Ми рекомендуємо перевірений сервіс, що надає послуги хмарного Майнінгу біткоінів в формі контрактів. Контракт надає хмара тієї потужності, яку ви самі виберете, а доходи від Майнінгу і буде вашим щоденним прибутком. Радимо одразу зареєструватися у сервісі та почати з мінімальної інвестиції

  Перейти до хмарного Майнінгу

  старт облачного майнинга биткоинов на genesis-mining

  admin

  Експерт з видачі грошей у борг